Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az élet szenvedés - a halál...

Az élet szenvedés - a halál pedig a megmenekülés?

Figyelt kérdés

Hiszen az életben mindenért tenni kell.. És akkor sem biztos hogy sikerül.. Hajtani, küzdeni célokért amiket ha el is ér az ember lehet h nem olyan lesz mint amire számított..

Van olyan is aki ezt látja, és inkább nem csinál semmit. Mégis szenved a saját gondolkodásától, ha kicsit nem figyel szó szerint agyonnyomják a gondolatai..

A halál a megmentő, és a biztos, mert semmit nem kell érte tenni.. Megszünteti a szenvedést amit életnek hívunk.. Egyféle kiút a pokolból .. Nem?



2020. febr. 28. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Persze hogy .indenért tenni kell, de ez miért egyenlő a szenvedéssel?


Példa van két számítógépes játék.

Az egyikben csak menni kell előre és egy gomb megnyomásával mindent el lehet intézni.

A násik játékban vért izzadva kell minden egyes percben a túlélésért küzdeni, minden fejlesztéslrt küzdeni kell, minden perce küzdelem....

Vajon melyik játék lessz a sikeresebb?


Hát persze hogy a második.

Az élet nem szolgálhat ki ingyen, mert akkor hová lenne a felelősségünk, és az önnálóságunk?

2020. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Én élvezem az építgetését az életemnek. Rosszul állsz hozzá nagyon, így csak összaomlani lehet.
2020. febr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Persze, a halál egyféle kiút - a semmibe, vagy túlvilágba, amelyikben hiszel. Akinek a túlélésért él, az annak is örül, hogy új napra virrad, akinek támogató környezete volt, akik mindig jó döntések felé terelték, azoknak meg egy nagy kaland. A két végleg között viszont nagy szakadék van, tele emberekkel, akiknek ki kell találniuk, mit is akarnak elérni és miért éljenek.
2020. febr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem hurráoptimista lesz a válaszom, nem a tökéletes ember válasza, hanem hús-vér, "gyarló" emberi. Valószínűsítem a 0%-ot.


Szóval, Kérdező, vannak emberek, akikre igaz az, amit írtál a kérdésben.


Változatos körülmények közé, időszakban, családi háttérbe, mentális és egészségi állapottal jövünk a világra. Van, akinek az egész élet egy szenvedés lesz (akár még a fejlett országokban is); vannak, akiknek 10-20 év lesz szenvedés az életükben és vannak, akiknek tök szép az életük.

Nem, most nem a hozzáállásról beszélek. Utálok hozzáállásról beszélni, én általában a száraz tényeket veszem figyelembe, és azok alapján "döntök"; általában a kedvem is ezek alapján alakul.


Egyébként az én környezetemben nagyjából mindenkinek erőn felül nehéz.


Én első körben azt szoktam nézni, hogy:

- kiegyensúlyozott, tehát normális, boldognak mondható párkapcsolat,

- szerethető, de legalább elviselhető munka MINDKÉT FÉLNEK, olyan anyagi helyzet, hogy szükséget ne szenvedjenek,

- elviselhető egészségi állapot, tehát olyan krónikus betegségek, amelyek még azért jól kezelhetőek, ha vannak is mindennapos tünetek, elviselhetőek.


Nekem az első pont nincs meg (27 évesen nincs is kapcsolatom), a második abszolút nincs meg, a harmadik... hááát, mára már olykor nagyon zavaróak az idült betegségeim tünetei. De tény, hogy a mindennapi életben nem akadályoznak, csak zavarnak.


Ugyanakkor nem ismerek olyat, akinél mind a három pipa lenne!!!!


A küzdelem igenis sokszor kellemetlen, vagy egyenesen nagyon rossz és nem biztos, hogy egyáltalán bármilyen eredménye lesz, vagy ha lesz, akkor tényleg megéri. :/


Én a tanulással vagyok így.

Választottam egy szakot az egyetemen, utána azt kiegészítettem tanfolyamokkal, mert úgy tűnt, hogy akkor el tudok majd helyezkedni. (Profession alapján is úgy tűnt és volt csoporttársak közül sokan révbe értek ezekkel) Aztán nem is szerettem ezeket és nem is sikerült elhelyezkedni velük, a lelkesedés és az aktív angol hiánya miatt.

Aztán találtam egy totálisan más területet, elvégeztem egy tanfolyamot, most ismét egyetemen vagyok, mert a tanfolyammal nem érzem biztosnak a szakmában maradást.


Közel se biztos, hogy szakmában tudok maradni, közel se biztos, hogy szeretni fogom vagy bármiért is megéri. Ismerőseim közül, akik ebben dolgoznak, a legtöbben nem szeretik.


Egy balek vagyok, aki 7 éves kora óta FOLYAMATOSAN tanul, már ott tartunk, hogy titkolom, ahol tudom, mert lenéznek miatta (tényleg lenéznek amúgy).

Eddigi életem során egy rövid párkapcsolatom volt és közel semennyi élményem sem!!! Lényegében nem lenne mit mesélni.


Hihetetlenül kimerült vagyok, sokszor hosszan villamosozom, de nemhogy nem tanulok rajta, hanem sokszor nem is netezek, annyira kimerült vagyok, hogy az kimondhatatlan.


Ahogy körülnézek, sok huszonéves van, akik testileg-lelkileg egészségesek, erősek és jól szervezik az életüket. Én őket azért irigylem.

Bár ott is vannak vagy lesznek problémák, a fenti 3-as kritériumot tényleg SEHOL se látom teljsülni.

2020. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
igen, kivéve ha halál után rosszabb helyre kerülsz, na az szívás
2020. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!