Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elmenjek barátnőm mamájának a...

Elmenjek barátnőm mamájának a temetésére?

Figyelt kérdés

Két hét múlva lesz barátnőm nagymamájának a temetése. Ő engem már nem ismert meg, a szülők is csak egyszer láttak, akkor még nem voltunk együtt. Nyílván ott lesz a család nagyja is, akik meg még a létezésemről se tudnak. Ahogy csak tudok ott vagyok barátnőm mellett, támaszt nyújtok felé. Megkérdeztem, hogy elkísérjem e a temetésre, azt mondta nem tudja, örülne ha ott lennék de azt sem akarja, hogy ilyen szomorú eseményen ismerjem meg a családját, rám bízza a döntést.

4 hónapja vagyunk együtt, a környezetemben élőket is megkérdeztem erről, volt aki azt mondta menjek, volt aki ne, támogatni szeretném barátnőmet, de lábalatt se akarok lenni.


2020. márc. 1. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Menj el, számít rád.
2020. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el.

Láb alatt nem leszel, valójában senki nem fog veled foglalkozni. Egy temetésen sokan nem ismerik egymást, hiszen innen-onnan jönnek rokonok, ismerősök stb.

2020. márc. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Én bevallom, 4 hónapos kapcsolatban még nem mennek el ilyen "eseményre". Nem ismerted, a szüleit is csak egyszer láttad még. Szerintem mindenki azt fogja gondolni hogy semmi keresnivalód nincs ott. Lehet barátnőd örülne, de a többi embernek csak egy ismeretlen leszel aki beesett az utcáról.
2020. márc. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Megkérdezném a barátnőm neki mi a véleménye náluk hogy illik, én pont hasonló helyzetben voltam ezt tettem, ok azt mondtak örülnének ha ott lennék.
2020. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es, én is rákérdeztem nála mit szeretne, azt mondta nem tudja. Most az elkövetkezendő 2-3 hét eleve zsúfolt lesz neki és még rájön ez a temetés is. Sok mindenben segítkezik, hisz közeli hozzátartozók már csak ők maradtak, ahol élnek, többiek mind 100 km-en kívül. Még a temetés után vissza lesz a gyakorlata és két beadandója, de előtte is kell ide-odamennie. Ha vége lesz minden herce-hurcának akkor fog kitörni belőle minden, akkor ott leszek mellette. Sírni sosem láttam, olyan, mintha meg se hatná, pedig nyílván nincs így.

Még az jutott eszembe, hogy a bátyjától is kérek tanácsot, ő azért 3 alkalommal már látott, fogjuk rá, hogy "ismer".

2020. márc. 1. 12:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp illene menned. Még ha nem is ismerted az elhunytat, a barátnődet akkor is kísérni kéne, akár ismered a családját, akár nem.


Az meg, hogy ne ilyen körülmények között ismerjenek meg... Az csak jó ha látják, hogy nem csak akkor vagy a lánnyal, mikor vízszintesen kell produkálni, hanem akkor is, mikor baj van.

2020. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezted, azt mondta, örülne. Innentől ez a lényeg.
2020. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék. Ha nekem lenne párom, mellette állnék akkor,amikor elveszti egy szerettét és szomorú.. meg persze máskor is.. :c 25N
2020. márc. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el, de a szertartás alatt nem éppen fontos a koporsónál állnod a barátnőd mellett. Előtte és utána már más, akkor is "mellette" lehetsz.
2020. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!