Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Szalma vezetéknév milyen...

A Szalma vezetéknév milyen eredetű?

Figyelt kérdés
2020. márc. 9. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván magyar. Hiszen a szalma egy magyar szó!
2020. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
én értem,csak amerre én lakok általában roma származásúakat hívnak így,de ez nem általános..csak ezért kérdezem.
2020. márc. 9. 16:49
 3/12 anonim ***** válasza:

Kollégiumi nevelőnket hívták Szalma T.-nek.

(a szalma szlovákul slama, olvasd: szlama). Vajon melyik nyelv használta előbb?

2020. márc. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pont olyan, mint a Rita...
2020. márc. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi:D
2020. márc. 9. 16:56
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Nem akarok rasszistának tűnni, csak mint tényt állapitom meg. Ha volt felétek egy falu 100 éve, ahol egy családot Kovácsnak, egy Családot Vargának, egy családot Szalmának hivtak, és az első kettő magyar volt, a harmadik cigány, akkor a kulturális különbségek miatt mostanra a leszármazottaik révén ugyanabban a faluban van mondjuk három Kovács család, két Varga, meg 10 Szalma.


Szóval az, hogy ott, arrafelé sok a Szalma nevű roma, inkább emiatt van, és nem azért, mert az egy roma név lenne.

2020. márc. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az egykori (Komárom) nevelőm (fentebb már írtam róla) semmilyen roma jegyet nem képviselt.
2020. márc. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2020. márc. 9. 17:12
 9/12 anonim ***** válasza:
A Kazal Lászlóhoz köthető...
2020. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Bármíly meglepően is hangzik de a Szalma név a középkorbam az afrikai, Salama,(Salamah) névből magyarosulhatott. Meglepően hangzik, de a középkori Magyarország, zsoldos hadseregeiben ha elvétve is de előfordultak szerecsen afrikai zsoldos katonák, akik késöbb beleolvadhattak a magyarságba. Ezért lehetséges, hogy sok Szalma vezetéknevű emberen megfigyelhetők negroid bélyegek mint pl széles orr, gyapjas göndör haj, sötétebb bőr és szemszín.
2020. márc. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!