Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pontosan mit csinálnak a...

Pontosan mit csinálnak a youtuberek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy gyakran elgondolkozom, hogy pontosan mit csinálnak, amiből megélnek. Tisztában vagyok vele, hogy tartalmat gyártanak, videókat, képeket. Meg termékeket csinálnak. Nekem azonban elég furcsa hogy hogyan van az hogy látszólag az összes jól él, pesti extras sajat lakasban élnek, 20-on évesen.


Pl.: Farkas Timi, B Nagy Réka, Budavári Fülöp stb nagyrészülről elmondható


Nem igazán követem őket, de néha szembetalálkozom veluk az instan, a youtubeon, hallok roluk. És elgondolkozom hogy ki az aki nézi őket, és mit lehet tőlük tanulni? Meg az hogy abbol all a napjuk hogy ide megy odamegy, fotozkodnak, pozolnak stb de igazából egyiküknél sem derül ki hogy miből, meg nem fejtik ki hogy ők kik...


22 éves vagyok de nem tudom hogy velem van baj, vagy a mai világgal, nem tudom értemezni hogy mire jó ez az egész jelenség.

Nektek mi erről a véleményetek?



2020. márc. 10. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Némelyiküknek más munkája is van a YouTube-on kívül, a ház meg lehet szülőktől is.


Jellemzően a szponzorációkból van a pénz, de nem hinném, hogy az olyan sok lenne.

2020. márc. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez az új reklámozási forma egyébként. Egyre több nagy cég keresi meg ezeket a YouTube-ereket, akik nagy követőtáborral rendelkeznek, mert nekik még elhiszik, hogy például a Coca-Cola jobb, mint a Pepsi.


A hagyományos reklámok egyre kevésbé hatékonyak.

2020. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minél többen követik őket annál többen nézik meg a reklámokat és ebből részesedést kapnak, azt hiszem.
2020. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A videókhoz reklámok kapcsolódnak 3-5db min egy 10 perces videó alatt, szponzorációs bevételeik vannak, sokan mellette dolgoznak, van láthatatlanul is párjuk, aki beszáll a költségekbe, de a többségük albérletben él, vagy mint más szülői segítséggel jut lakáshoz.

200-300 ezres követő táborral ebből simán meg lehet élni, kapnak ingyen termékeket, szolgáltatásokat is. A követők pedig tinik 10-18 évesek, sokszor a semmilyen tartalmakkal is beérik.

2020. márc. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

- a megtekintések, reklámok után jutalékot kapnak a youtube-tól,

- termékeket árulnak (pl. egérpad, póló, bögre stb., amiket a rajongók megvesznek),

- eseményeken, rendezvényeken vesznek részt, amiért pénzt kapnak,

- reklámoznak termékeket, amiért ajándék termékeket és/vagy pénzt kapnak,

- bármi más: könyvet írnak, tanfolyamot készítenek, tanácsadást vállalnak, vagyis vállalkozói tevékenységet folytatnak.

Csak a youtube bevételekből kevesen tudnak megélni, a többi az, ami sok pénzt hoz(hat), ha elég ügyes az adott Youtuber. 20 évesen biztos, hogy nem abban a lakásban/házban él, amit ő vett magának. Sokaknak van mellette rendes állása is.

2020. márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Basszák az anyjukat mert dolgozni nem akarnak
2020. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!