Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a negatív,...

Hogy kezeljem a negatív, irigy embereket?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, viszonylag jómódú családból származom. A szüleim a lehetőségeikhez képest mindig próbáltak nekem mindent megadni. Mindig is éreztem emiatt, hogy a körülöttem lévő emberek irigykedve, és rossz szemmel néznek rám. Annakídején az osztályfőnököm megkérte a szüleim, hogy tiltsák meg nekem, hogy drága telefonnal járjak iskolába. Tavaly miután megszereztem a jogsit, kaptam egy új autót, de csak egy fapados VW Golf, nem egy több tízmilliós luxusautó. Akkor is több negatív kommentet kaptam facebookon, hogy apuci autót vett nekem, meg hogy egy fiatalt nem így kellene támogatni. A nyaralásunkon készült képek alatt is több hasonló hangvételű komment szerepelt. Karácsony előtt elgázoltam egy gyalogost, de nem sérült meg komolyan, és nem is én voltam hibás. Akkor is özönlöttek a megjegyzések, hogy pénz miatt van minden, mert apám pénzért vette nekem a jogsit. A helyi hírekben is úgy szerepelt, hogy "18 éves fiatal elgázolt egy idős asszonyt" de azt már sehol sem említették, hogy nem volt gyalogátkelő hely. Nemrégiben történt egy balesetem, és ismét mindenki arról kommentel, "felelőtlen fiatal balesetet okozott". Rengeteg hülyeséget írnak, hogy nem is lenne szabad vezessek, mert tavalyi gázolás miatt be kellett volna vonják a jogsim, de apukám pénzeli a rendőröket, és így mindent megúszok. Annyira bosszant ez az egész, hogy inkább töröltem a Facebook fiókom. Nincsenek barátaim, emberek közé már alig járok, mert mindenki a hátam mögött sugdolózik.

2020. márc. 14. 14:16
 1/1 anonim ***** válasza:
87%
Az igazi barátokat lenne érdemes megtalálni és velük új közösséget alkotni és hogy irigyek gonoszkodó beszólásai ne érintsenek, tudd kezelni, ebben tud segíteni (útmutatással és egyéb módon) például pszichológus. Nem "egyik napról a másikra" tud segíteni, mert a lelki folyamatok nem gyorsak, de ha jó szakembert találsz, tud segíteni.
2020. márc. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!