Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minél idősebb egy ember,...

Minél idősebb egy ember, annál biztosabb lesz abban, hogy semminek nincs értelme az életben?

Figyelt kérdés
Igaz? Mi a véleményed?

2020. márc. 16. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem mondanám. Minél idősebb vagyok, annál jobban azt érzem, hogy a családom, a békesség, az egészség és a szeretet a legfontosabb. A többi csak pótcselekvés.
2020. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Aki nem talál célt az életében arra igaz, hogy idősebb korára egyre megkeseredettebb lesz és már elhiszi hogy "ilyen az élet"..

Egyébként meg nem így van.

2020. márc. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem igaz minden kornak meg van a saját szépsége. Most, hogy korosodok örülök a lányom házasságának főleg az unokáknak. Sokat lehet nekik segíteni sok mindenben, és minden kornak meg van a maga szépsége.
2020. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Emberfüggő.

Ha idősebb egy ember, és úgy érzi bármit csinált az életében, nem érzett kielégülést, nem érezte azt, hogy "ha ezt megtettem, akkor volt értelme az életemnek", akkor egyre kevesebb reménye marad arra, hogy eztán értelmet nyer.

Ha már fiatalon úgy érzi valaki, hogy megtalálta élete értelmét, akkor valószínűleg (ha nem történik valami tragédia vagy kiábrándulás) később se fogja azt érezni, hogy az élet értelmetlen.


Azt gondolom, az én tapasztalatom alapján, hogy körülbelül ugyanannyi fiatal gondolja azt, hogy az élet értelmetlen, mint idős ember.


Én személy szerint azt gondolom, hogy nincsenek abszolút igazságok, és nincs az életnek általános érvényű értelme, egy egyértelmű cél, ami minden élőlényre egységesen igaz. Annak van értelme a te életben, aminek te úgy érzed, hogy értelme van számodra.

2020. ápr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez látásmódtól - és CSAKIS a látásmódtól! - függ. Akár nehéz, akár könnyű élet jutott, ha negativ a gondolkodásmódod, azt fogod megtnulni közben, hogy az életben semminek sincs értelme. Ha pozitiv a gondolkodásod, és filozófikusabb alakat vagy, akkor viszont még a legnehezebb életből is csak arra fogsz ráébredni, hogy mennyi rejtett tanulság és szépség, és tervezettség van az emberi sorsban.
2020. ápr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan nagyon messze vagyok még az időskortól, még csak most léptem be a felnőtt korba, de én spec. sokkal kiegyensúlyozottabb, boldogabb és bölcsebb vagyok, mint tizen- vagy huszonpárévesen. Ez szerintem egyedi attól függően, hogy kinek hogy alakul az élete, és mikkel kell szembenéznie.
2021. okt. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez inkább a tinédzserkorra és a gyerek-felnőtt kor átmeneti időszakára jellemző életérzés. Persze, ha az ember depressziós lesz bármi miatt, akkor később is érezheti ezt hossztávon, de felnőttként azért az ember sokkal nagyobb önállósággal rendelkezik abban, hogy keressen valamit, amiért érdemes élni vagy belássa azt, hogy mennyi minden és mindenki függ tőle és ezáltal nem mondhatja felelőtlenül azt, hogy nincs értelme.
2021. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól függ miylen az élete.
2021. okt. 24. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Minél idősebb egy ember, annál biztosabb lesz abban, hogy semminek nincs értelme az életben?"

Nem, csak annál biztosabb lesz abban, hogy egy csomó dolog sokkal kevésbé fontos, mint korábban hitte. Máshová helyeződnek a hangsúlyok, változik az értékrendje - jó esetben jó irányba.

2021. okt. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!