Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a hozzá...

Mit csináljak, ha a hozzá tartozóim nem veszik komolyan a korona vírust?

Figyelt kérdés
Ki járnak ugyan úgy, azt hiszik a pia védi őket.... Jönnek mennek mindig. A kéz mosásra rá lehet őket venni, de ennyi. Mit csináljak? Csak nem zárhatom rájuk az ajtót

2020. márc. 18. 16:18
 1/3 October15 ***** válasza:
100%

Azért a bele köpök a másik szemébe és az, hogy ki nem lépsz a házból akkor se ha rádgyújtják között azért vannak fokozatok szerintem. :)


Ha lényegesen fiatalabb vagy a hozzátartozóidnál akkor viszonylag alacsony eséllyel lesz neked ebből problémád. Már leszámítva azt, hogy nem védi meg őket a pia. :D


Egyik végletnek sincs értelme, attól hogy kibontakozóban van egy hazai járvány még nem jelenti azt, hogy pakk megáll az élet, semmilyen szinten nincs elegendő tartalék Magyarországban arra, hogy ezt meglehessen tenni. [Megtakarítás, állami élelmiszer tartalék, munkaerő, informatikai háttér stb.]

2020. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jelenleg két fajta ember van az országban, ha nagyon le akarjuk sarkítani.

1. Aki szerint ezt halálosan komolyan kell venni.

2. Aki szerint ez egy ugyan olyan vírus mint az összes többi.


Én a második csoportba tartozom, tehát a szemedben valószínűleg én sem veszem elég komolyan a vírust. Úgy gondolom, hogy ezeket az embereket nem tudod meggyőzni és nem is kell a saját véleményedről. Okés hogy te azt tartod helyesnek és igaznak amit gondolsz és szeretnéd a többieket ráébreszteni arra, hogy ez még is csak egy komolyabb nyavaja amire oda kéne figyelni.

Ha ezt jelzed nekik, nem tolakodóan szerintem az rendben van. Ha ezzel nem érsz el változást náluk akkor szerintem azt el kell fogadni. Máshogy látják és lehet hogy a beszélgetés után is ugyan azon az állásponton fognak maradni.


Sosem lesz mindenkinek ugyan az a véleménye egy adott dologról. Hagyni kell hogy mindenki a saját életútját jár. Megpróbálhatsz segíteni nekik (ha szerinted ez a helyes), csak ne ess át a ló túloldalára.

2020. márc. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából egyáltalán nem pánikolok és nem veszem halál komolyan. Nem akarok be tárazni, meg semmi hasonló. Csak szeretném ha egy kicsit jobban figyelnének. Ha nem kéne szólni hogy mossanak kezet, ami amúgy alap dolog lenne. Meg tényleg felesleges annyit ki járni. Bolt rendben van, séta a természetben is rendben van, de hogy a kocsma meg a dohánybolt miatt óránként ki menjenek, az nem. Szóval ezek tényleg felesleges dolgok, amik önmagunkban is károsak. De tényleg köszi hogy normális válaszokat kaptam! Ment a zöld mind a kettőtöknek.
2020. márc. 18. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!