Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a kínaiakna...

Miért van az, hogy a kínaiaknak meg sem kottyant ez a vírus, az olaszok viszont hullanak mint a legyek?

Figyelt kérdés
Kínában a vírus csak egy tartományt érintett súlyosan és nem is haltak sokan meg, a többség már meggyógyult, itt Európában meg elterjedt az összes országban. Ennyit ér a jó egészségügy meg értelmes EU-s vezetés? A kommunista párt Kínában jobban tudja kezelni az ilyen dolgokat?

2020. márc. 18. 19:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Meg sem kottyant? Honnan veszed?


Olaszba sok turista járt, ezért terjedt el gyorsan, na meg mert az emberek lazán vettek.

2020. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Diktatórikus berendezkedéssel, ahol az embernek kuss a neve, az ilyesmi mindig hatékonyabban kezelhető.
2020. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1: A statisztikák magukért beszélnek:

[link]

Kínában kb 3-szor annyi ember él mint az egész EU-ban együtt véve, mégis alig hullottak el.

2020. márc. 18. 19:25
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Függetlenül a koronavírustól, Kínában mindenki szinte maszkot hord, a szmog miatt. Speciális maszkok azok, melyek ha a szmogtól megvédenek, nyilván a baktériumoktól is. Gondolom én. De javítsatok ki, ha téves a gondolatmenetem.
2020. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

4-es: a gondolatmenet azért jó, mert habár a maszk nem véd, de csökkenti a fertőzés kockázatát.

Jelenleg Budapesten is találkoztam több olyan fiatallal (akik elvileg nincsenek, vagy csak minimálisan veszélyeztetve), akik azért hordják, hogy ha netán elkapták, de nincs tünetük, akkor se adják tovább.

2020. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A halál is jobb mint egy olyan városban élni, ahol maszkot kell hordani.
2020. márc. 18. 19:34
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
Ezt hagyjuk inkább, hogy a fiatalok nincsenek veszélyeztetve. Én 20 éves fiú létemre valóban nem vagyok, mert egészségesen élek. De! Mi van azokkal a fiatalokkal, akik 13 éves koruktól bagóznak, orrba-szájba zabálják az energiaitalt, vedelnek és drogoznak? Vajon nekik is olyan erős az immunrendszere, mint nekem?
2020. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Amit ismerős írt, az nem egyedi. Ő közép Olaszországban él, szemben 2 generáció él egy szép házban. Bácsi 95, néni 92 éves, lányuk 72 éves, vőjük 80. Ők vigyáznak, jól vannak, északon ha ilyen családot elkap a vírus, lehet, hogy egyedül marad a 72 éves, ha egyéb baja nincs, és jobb az orvosi ellátás mint nálunk.
2020. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

"nyilván a baktériumoktól is. "


ez egy vírus..

2020. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
A vírus pedig baktériumokkal terjed ;) Nem kell hozzá orvosi diploma :D
2020. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!