Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tènyleg önző lennék?

Tènyleg önző lennék?

Figyelt kérdés

A munkahelyem bezárt a játvány idejére, és két lehetőségünk volt. Otthon leszünk fizetetlen szabadságon, vagy vállalunk olyan szociális munkát hogy öreg néniknek bevásárolunk, patikába, postára megyünk. Én a fizetetlen szabadság mellett döntöttem, mert nehogy már én betegedjek meg marika néni miatt. Nekem is van családom, 80 éves szüleim akiknek a bevásárlását intézem, nem fogok naponta boltba futkosni meg buszozni hogy a 70 éves szomszédnéninek bevásárolgassak. Aztán elkapom a betegséget és továbbadom a gyerekemnek, férjemnek, szüleimnek, miért is? Kiért is? Egy öreg néniért akit nem is ismerek? Én szívesen segítek addig amíg azzal nem veszélyeztetem a családom egészségét és életét. Munkatársaim föl voltak háborodva hogy hogy lehetek ilyen önző, de ha ez önzőség hát vállalom. A családom egészsege mindennél fontosabb, és azt nem fogom kockáztatni egy ismeretlen néniért. Ilyenkor bezzeg jók vagyunk mi fiatalok, nem? Aztán amint vege lesz ennek, az első közt lesz aki föllök a csarnokba menet, az akinek két hete még bevásároltál. Hát a lófülét...

Ti hogy vélekedtek erröl? Ti vállaltátok volna? Tényleg én vagyok az önző?


2020. márc. 23. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A te életed, a te döntésed, a te sorsod. Nem hiszem, hogy bárkinek van joga bélyegeket aggatni rád.


A saját önelítéléseddel (ha van), magadnak kell szembenézned, és az alapján dönteni.

2020. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Én is így tettem volna. Nem vagy szeretetszolgálat, rád sem volt tekintettel senki, hogy biztosítson állást és fizetést erre az időszakra neked. A helyedben inkább azzal tölteném az időm, hogy otthon valami olyat állok neki tanulni, amivel később nem bszhatnak így ki velem. Ráadásul arra kisebb az esély, hogy te elkapod a nénitől, fordítva nagyobb, ha te járkálsz. Eleve az is nonszensz, hogy ezt olyan emberekre bízzák, akiknek nem ez az eredeti munkaköre... Ott vannak a szociális munkások, az önkormányzati alkalmazottak, ne szánalomból adjanak ilyen ötleteket azoknak, akiknek épp most vették el a kenyerét, mert ez undorító.
2020. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen önző dögökre szokta mondogatni a szomszédasszony, hogy

"nyelt volna le anyád annak idején".

2020. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy önző, mert nem fognak amiatt éhenhalni, hogy pont te nem segítesz. Segít más, aki más beállítottságú.
2020. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!