Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretnék tanulni új dolgokat,...

Szeretnék tanulni új dolgokat, de mindig halogatom, miért?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekel, tényleg szeretnék nekiállni dolgoknak, de sosem lett eddig semmi belőlük, mert abban a pillanatban, mikor elkezdem, az egész annyira átláthatatlan és bonyolult, hogy azt sem tudom hirtelen, mibe fogjak, mivel kezdjem, hogy ne csak az időmet pazaroljam, hogy egyáltalán hogy tanuljam meg.


Így vagyok a nyelvtanulással is, de szeretnék programozni tanulni is egy másik nyelven vagy fejleszteni az alaptudásom, de egyszerűen úgy érzem, nincs erőm, nem tudok nekiállni, fáradtnak és kedvtelennek érzem magam, amint odaülök, hogy csináljam. Pedig nem mondhatom, hogy nem érdekel. Sőt, nagyon is érdekel, szeretnék vele alkotni, de egyszerűen annyi az információ és annyira nem tudom, hogy milyen vonalon érdemes haladni, meg annyira zavar az is, hogy egy anyag vagy videó milyen hosszú, mennyit pofáznak benne angolul, hogy egyszerűen elmegy a kedvem. Hogy tudnám ezt leküzdeni?


2020. márc. 23. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert semmittevo vagy! Egy pernahajder! :) Pato Pal úr!
2020. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna a kérdést.. Kíváncsi vagyok a válaszokra én is.
2020. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hiányzik a motiváció: "ha van időm valamit csinálni, jó lenne azt csinálni, leülök és megvárom míg elmúlik az érzés" vagy nem tudom :-)
2020. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem segítség, de szívesen adnék a szorgalmamból, mert én meg túl szoktam hajtani magamat, mindketten jól járnánk.


Egyébként én írott anyagból jobb szeretek tanulni, az én tempómban haladhatok, könnyebb visszatérni rá, újraolvasni, és bennem valahogy jobban meg is marad.

2020. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy új dologba belevágni bizony sok energiába, elhivatottságba, motivációba kerül. Te ezekben szenvedsz hiányt.

Kezdd valami apróbb, könnyebben megvalósítható dologgal, ami sikerélményt ad. Aztán mehetsz a bonyolultabb dolgok felé.

2020. márc. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Menj el egy life coach-hoz, aki segítséget ad, majd a végén tanulj life coch-ot.
2020. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy azzal, ami kötelező, tök jól haladok. De amit csak magamért szeretnék, annak nagyon nehéz nekikezdeni. Pedig bánt a bűntudat is. Ellenben aminek nekikezdtem, azt tudom rendszeresen csinálni és kitartok benne. Reménytelen eset vagyok :(
2020. márc. 23. 15:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ezért szoktam spontán és gyorsan beleugrani abba, amit szeretnék. Nem magamtól csinálom, hanem pl befizettem magam anno rajztanárhoz, aztán igen hosszan ott is ragadtam. Edzésnél ugyanez volt, egyik pénteken kitaláltam a dolgot, hétfőn pedig már mentem is a csoportos edzésre és már második éve ugyanoda járok. Az hogy fizetek érte, meg hogy van rendszer a dolgokban, ott tart és csinálom, egészen addig, amíg az életem nem vesz olyan fordulatot, hogy már nem fér bele az adott dolog. Egyetemre is hirtelen felindulásból jelentkeztem, kétszer is. Magamtól is megy amúgy ez-az, de ha nincsenek határidők, nem fizetek érte meg hasonlók, akkor könnyű tologatni, hogy majd majd majd, aztán végül nem lesz belőle semmi.
2020. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tűzz ki valami nagy viziót, tényleg nagy legyen, amit nem olyan könnyű megvalósítani. Nekem ez volt a bajom nem volt egy "nagy kép" hogy miért csinálom ezt meg azt, fegyelmezettségem amgy egekbe volt, de mégis gyorsan "kiégtem".
2020. márc. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!