Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem a deaktivált kórháza...

Miért nem a deaktivált kórházakban rendezkedik be az egészségügy a vírus elleni harcra?

Figyelt kérdés
Számos hír olvasható arról, hogy hol itt, hol ott, ideiglenes kórházakat/sátortáborokat építenek, rendeznek be a védekezésre. Úgy vélem megint beleestünk egy olyan hibába, mint amit annak idején elkövettek az éppen hatalmat gyakorlók a szovjet csapatok kivonulását követően. Évtizedekig álltak parlagon, átadva az enyészetnek százával az objektumok, miközben egyre több ember vált hajléktalanná - és mivel senkinek nem fűződött hozzá senkinek személyes érdeke hosszú ideig, a kevésbé komolyakat visszavette a természet, a komolyabbakat pedig azóta is őrzik (jó/kevésbé jó pénzért), mert papíron van (volt), egyébként meg nincs (nem volt) gazdája. 25-30 évnek kellett eltelni ahhoz, hogy rájöjjön valaki - rajtam kívül is, - hogy ezekben akár emberek is lakhatnának akár... Most a kórházak közül van egy pár, ami CSAK VAN, DE NINCS! Ilyen helyzetekre például aktiválhatóak lennének olyan kórházak is, amelyek éppen használaton kívül vannak, - mint például az ex-Árpád kórház vagy a Dénes utcai ex-BM kórház. Bizonyos, hogy sok ilyen van még. Ezek a méretüket tekintve nem tekinthetőek SZUPER, ill. korszerű kórházaknak, de tökéletesen megfelelnek arra, hogy egy ilyen krízishelyzetben fontos szerepet töltsenek be. Ha csak azt veszem alapul, hogy kiváló adottságaik vannak ahhoz, hogy elkülönítve lehessen bennük külön foglalkozni a vírus által érintettekkel, akkor úgy vélem, nem lenne hülyeség ezt újra gondolni. E helyett a semmi közepén húznak fel teljesen új helyeket... Elhiszem, hogy ezt marha jól el lehet utólag számolni - akárkinek, - de a józan emberi gondolkodással szemben megy szerintem ez a megközelítés. Tisztelettel megkérek mindenkit, hogy legyen olyan kedves mellőzni a sárdobálást - amikor válaszol!

2020. márc. 26. 01:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyrészt jogi okai vannak a dolognak. Ki tudja, hogy kinek a tulajdonában vannak a régi épületek. Nem biztos, hogy a kormánynak joga lenne használni őket. Azt sem tudni, hogy milyen állapotban vannak. Lehet, hogy kívülről épnek néznek ki, de belülről már egyáltalán nem biztos, sokszor évekbe telik használható allapotba hozni egy rég üresen álló épületet.

Annak pedig valószínűleg oka van, hogy félreeső helyekre teszik/jelölik ki a járványkórházakat. Jobb, ha az erősen fertőző betegek a város szélén, a semmi közepén gyógyulnak, mintha a városközpontban, a hatalmas nyüzsgésben és tömegben lennének.

2020. márc. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, - hasznosnak minősítettem!
2020. márc. 26. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!