Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz valamiféle...

Szerintetek lesz valamiféle anarchia a vírus miatt?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok hogy fosztogatás, rablás, súlytalan rendvédelem, élelmiszerhiány, különböző alapvető szolgáltatások akadozása, mafia erősödése, stb...


Lehet túl sok ilyen témájú filmet láttam, de mégiscsak megfordul az ember fejében.


2020. márc. 27. 01:14
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

1.) A Boltok tele vannak. Nem tudsz egyetlen egy olyan fogyasztási cikket sem mondani amiből hiány lenne, és a legdurvább áremelés is kb 15%-os volt (értsd: az addig 220 forintos 1 kilós kenyár kb 250 forint lett).


2.) Semmilyen közmű nincs leállítva. Van víz, gáz, villany.

A rendőrség, tűzoltóság, katasztrófavédelem sincs megbénítva.


3.) Az emberek legnagyobb része még mindig jár munkába, ergo van keresete.

Sokaknak fizetett szabadságuk van, ami nyilván kevesebb mint a rendes végigdolgozott munkahónap, de mégiscsak kereset.

Keveseket bocsáltottak csak el (persze már az is borzalmas hogy emiatt a hülyeség miatt kellett akár csak 100-ból 5 vagy 10 embernek elveszítenie a munkáját).


A lényeg hogy nincs olyan kritikus tömeg, ami kilátástalanná vált volna.


Na akkor a fentiek tükrében: Szerinted meg van ágyazva egy jó kis Joker filmbe illő anarchia hullámnak?

Mert szerintem nincs.

2020. márc. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Maximum lokális szinten, de akkora most a készültség, hogy nem sokáig tartana.
2020. márc. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt viszont elfelejtettem hozzátenni hogy nem feltétlen mostanra gondoltam, hanem néhány hónapon belül, esetleg 1-2 év múlva, amennyiben nem javul, hanem rosszabbodik a helyzet. Amikor már sokaknak elfogy minden tartalékuk, pénzük, s nem lesz más választásuk.
2020. márc. 27. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok baromsáégot csináltak már politikusok, de ezt a karanténosdit nem húzzák sehol sem 4 hónapnál tovább.


Én már legalább 2 hete mondom, de mindenki lehülyéz, meg anti-humánusnak nevez miatta, de az lesz idővel, hogy le fogják szarni a haldokló nyuggereket.


Most komolyan, egy olyan vírusról beszélünk aminek az áldozatai leginkább már amúgy is beteg, idős, sír szélén ácsorgó emberek, akiket folyamatos kórházi kezelések tartanak csak életben már évek óta.


Szép, meg humánus az ami most megy, hogy ennek a marginális embercsoportnak az érdekében lelőtték a világgazdaságot, de idővel jönni fog valami közgazdász, aki négyzetrácsos papíron a politikusok orra alá tolja majd az eredményeket, hogy ez így tarthatatlasn.


Egyuszerűen pénzügyileg nem ér annyit annak a néhány tízezer-százezer vírusban elhaláloló 70 éves Marika néni élete, hogy ezért csődbe vigyék az egész EU-t...


Lehet engem fasisztázni, nácizni, lehet puffogni hogy hogy írhatok ilyet, de ez az igazság.


Ha a vírus tarol, akkor veszítünk néhány tízezer-százezer embert világszerte, akik amúgy is potenciálisan meghaltak volna szívinfarktusban/ rákban/ agyvérzésben, vagy bármilyen krónikus betegség szövődményében 5-6 éven belül.


Viszont ha a gazdaságot heréljük ki, akkor olyan válságot és szociális háló nélküliséget engedünk szabadjára, hogy abban sokkal több ember fog pórul járni (és válságban is meg lehet halni, csak úgy mondom).

2020. márc. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Kemény szavak, de bizony reálisak.


Az lenne talán a legjobb megoldás, ha csak a 65 éven felülieket "karanténoznák". Többségük nyugdíjas, és közmunkában meg rendészeti feladatként meg lehetne szervezni az ellátásukat (élelem, gyógyszer stb.).


Ez így gazdaságilag nagyon be fog ütni, ráadásul több helyen (pl. Olaszország, Spanyolország) nem is működik.

2020. márc. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!