Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az extrovertáltaknak most...

Az extrovertáltaknak most limitált ideig olyan rossz mint az introvertáltaknak az egész életük?

Figyelt kérdés

Ugye az introvertált emberek egész életükben rá vannak "kényszerítve", hogy munkába járjanak a munkatársaikkal jópofizzanak stb. Az extrovertáltaknak most csak pár hónapot kéne otthon ülniük és kihagyni pár bulit, de már 2 hétbe bele vannak őrülve és egész nap ilyen jellegű kérdésekkel áradoznak és a közmédia is olyanokkal van tele, hogy milyen nehéz ezt most kibírni.


Lehet ők vannak a többen, de ha emberek nem kevés %-ától elvárják, hogy úgy éljék az egész életüket ahogyan azt a társadalom elvárja akkor nekik miért ennyire kínszenvedés pár hónap ? Miért nem elég nekik csak interneten tartani a kapcsolatot a barátikkal ismerőseikkel tudva, hogy ez csak egy bizonyos ideig fog így menni ?



2020. márc. 27. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem érzem rosszabbnak. Pedig állítólag extrovertált vagyok. Rugalmas vagyok, a jelenlegi körülmények között is tudok társasági eletet élni. Mi mindenre jó az internet... :)


Az introvertáltak neten sem keresik más emberek társaságát... Akikről beszélsz azok legfeljebb a szorongó, gátlásos emberek. Azt meg megbeszéltük, hogy egy introvertált nem egy szociális fóbiás gyökér, hanem szimplán kevesebb igénye van más emberek akármilyen társaságára.

2020. márc. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Hát azért azt, hogy neked be kell járnod heti x órában dolgozni, szerintem ne hasonlítsd össze a jelenlegi helyzettel, amikor egy pánikhelyzetben vagy összezárva x emberrel egy lakásba.


Persze, szereted azt akit választottál magad mellé, szereted a gyerekeidet, a családod. Na de nem heti 7 napban 24 órában.


Te a munkahelyedről hazamehetsz és utána élvezheted az egyedüllétet, de a jelenlegi helyzetben az embereknek esélyük sincs elmenni egy moziba vagy buliba és élvezni, hogy sok ember veszi körül.

2020. márc. 28. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Én introvertált vagyok és engem is baromira idegesít, hogy felborult az életem. Tudod, az introvertált nem azt jelenti, hogy bent kuksol egész nap.
2020. márc. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 nemaRendőrség ***** válasza:
28%

Össze sem lehet hasonlítani.

Te saját döntésedből mész ki és bratyizol, még ha nincs is kedved.

Minket bezártak akaratunk ellenére. Ha nem is fizikailag, de nem lehet semmit csinálni.

Az volt a hetem fénypontja hogy jó idő lett kicsit és le tudtam menni bicózni egy 20km-t

Régebben sétáltam naponta ennyit

2020. márc. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Van benne valami. Sajnos az extrovertáltság sok esetben kényszeres magamutogatással jár együtt, aki pedig ezt nem tudja kiélni, szenved. Ezért vannak sok helyen műsorok az erkélyen, meg ünneplés. Elvileg az egészségügyi dolgozók előtti tisztelet kinyilvánítása, gyakorlatilag ürügy a figyelemfelkeltésre.
2020. márc. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem rossz ez egyébként, nekem inkább az lenne a rossz, ha olyan életet kéne élnem, mint egy extrovertáltnak, valószínűleg nem is menne sokáig.
2020. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is van benne valami!

Heti 40 óra munka plusz az ebédszünetek nekem már sok emberből, ráadásul olyan emberekből, akikkel kényszerből vagyunk összezárva.

Én még egyetemre is járok, na az már túl sok is emberből.

Amúgy egyébként tényleg, nekem az állandó home office lenne ideális, szabadidőben pedig néha barátokkal, néha a növénygondozással és egyébbel bent "kuksolva", néha sport.


Valahogy az a hasonlat nekem is átfutott az agyamon, hogy a társaságot és pörgést kedvelő embereknek most olyan, mint az egyedüllétet és lassú életet kedvelőknek szokott lenni máskor.


Jó, nyilván nem teljesen, mert a mostani egy válság felé tartó, nyomasztó, háborús hangulatú helyzet.



Egyébként ne haragudjatok, de irigylem azokat, akiknek felborult az életük!

Nekem alapvetően ugyanúgy munka - tanulás, mint hosszú évek óta, csak most több időm van aludni és nem annyira rohanós.

Kb. Havi szinten volt egy bowling, biliárd, túra, most ezek 3-4 hónapig kimaradnak.

2020. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Én a korábban említett szociális fóbiás gyökér kategória vagyok. Nekem is rosszat tesz ez a helyzet, mert eddig rá voltam kényszerülve, hogy munkába menjek és emiatt kimenjek az utcára, de most nem. És imádom. Túlságosan és már kutyasétáltatás előtt is szinte pánikolok, hogy emberek közé kell mennem. És nem tudom mi lesz velem, ha megint be kell járni.
2020. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem te összekevered az introvertáltságot a szorongással.
2020. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az introvertált emberek nem szeretik a nyüzsgést maguk körül, tehát ha azt nézzük, hogy most sok helyen az egész család egész nap együtt van, inkább tűnik kínzásnak az otthonlét nekik is, csakúgy mint az extrovertált embereknek, hogy nem mászkálhatnak kedvükre a városban.
2020. márc. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!