Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Választanád-e akkoris ha csak...

Választanád-e akkoris ha csak 50 évig élnél? És ezt ha nem változhatnál vissza?

Figyelt kérdés
1. Ha nem létezne betegség,ezáltal orvosok sem,se fogorvos,sztk,korház,semmi,és rögtön regenerálódnál sőt még fájdalmat sem éreznél,viszont mindenki fixen 50 évig élne. Szerintem a társadalmunkban tizenévesen szülnénk,mert akkor az unokánkat is látnánk felnőni. Sok rokonom 50 valahány évesen halt meg,így nincs vesztenivaló. Te vállalnád vagy nem? 2. Masik kérdés. Mivel a gyerekeknek sokkal könnyebb,csak játszani vagy tanulni kell,nincs munka és számlák, lennél- e örökre gyerek és hány éves? De soha nem nőhetnél fel.és ezt el kell viselned. Bevállalnád?
2020. márc. 30. 04:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Erdekes. 2-est semmikepp mert gyerekkent sosem tudod èrtékelni a hrlyzeted
2020. márc. 30. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9 éves lennék örökre.
2020. márc. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Meglátszik, hogy milyen keveset olvastok szépirodalmat, hogy milyen kevés klasszikust ismertek és neten nőttök fel. Nem csoda, ha sem helyesen írni, sem gondolkodni nem tudtok.


A válaszom: nem. Pedig nekem pokoli életem volt és nem volt gyerekkorom, annyi sem, mint másnak.

2020. márc. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
nem és nem (50 felett egészségesen:)). Mozogjatok sokat és vigyázzatok magatokra!
2020. márc. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Én lennék örökre gyerek. Kicsikoromban mindig fel akartam nőni, de így visszagondolva én nagyon imádtam gyerek lenni, nagyon boldog gyermekkorom volt.
2020. márc. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Egyiket sem (pedig szép gyerekkorom volt).
2020. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

1. Kizárt.

2. Nem.


Indoklás:

1. Sajnálom, hogy a környezetedben mindenki korán elhalálozott, de a nagy átlagra nem ez a jellemző. Magyarországon ma - pedig életmód tekintetében vannak komoly hiányosságaink - a férfiak születéskor várható átlagéletkora 72, a nőké 79 év. Ez nagyjából 20, illetve 30 évvel több annál, mint amit te becéloztál. Arról nem beszélve, hogy ez csak átlag... vannak, akik simán megérik a 80-90 éves kort. A családban többen is megélték a 80 éves kort, szóval nagyon is van veszteni való. Csak egy kicsit előrelátónak kéne lenni, és nem csak akkor kell gondolni az egészségre, amikor már késő.

Ha belegondolok, 37 vées vagyok. A te tervezeted szerint 13 évem lenne hátra. Nem, köszönöm. Inkább az a pár tömött fog, meg néhanapján kis derékfájás, de én inkább az általam remélt hátralevő 40-50 évet választom.

Egyébként meg vannak, akik tizenévesen szülnek... megnézheted, hogy nagy átlagban ez hová vezet.

2. Én jobban érzem magam felnőttként. Hogy olyan rohadt önfeledt és jó lenne a gyermekkor? Neked lehet. De ne állítsuk már be úgy, mintha gyermekkorban minden tökéletes lenne, felnőttkorban meg minden rossz. Hogy a felnőttnek dolgozni kell? Igen. De jobb esetben szereti a munkáját, és eldöntheti, hogy mit, és hol dolgozzon. Ugyanez egy gyerekről nem mondható el. Van, hogy "csak tanulni" kellemetlenebb, mint egy jó munkakörben dolgozni.

Ami pedig felbecsülhetetlen: az, hogy saját magam döntök. Persze, korlátok és kötöttségek vannak, de ezeket szem előtt tartva én döntöm el, hogy mit csinálok, telejs jogú felnőttként.

2020. márc. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze. Ki akar ráncos szottyadt öreg néni lenni vagy öreg papó. 60 felett már úgy se történik semmi izgalmas az életedben. Nyugdíjas vagy, otthon szottyadsz, esetleg az unokákra vigyázol és ennyi. Mellesleg nekem mindegy h másoknak tizenévesen kellene szülniük, én amúgy se akarnék gyereket vállalni.

A másik lehetőség annyira nem tetszik, inkább tini lennék örökre mintsem kisgyerek.

L

2020. márc. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) lehet kicsit borúlátó vagyok,mert huszonévesen vár rám pár műtét,térdemmel, szájsebészetek is, szüleimet már elvetztettem míg másoké sokáig élnek. Sose voltam biztos benne hogy tovább élnék.szívesen lennék örökre 16 éves,akkor már barátom is lehet és szüleim is,de akár óvodás is lennék örökre.csak eszem és játszom mindig.szerintem beletörődnék :) sajnálom nem vagyok elég pozitív. Írjatok még bevállalnátok?
2020. márc. 30. 12:00
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Igen


2. Semmiképp

2020. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!