Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy, hogy a...

Más is érzi úgy, hogy a járvány kitörése óta sokkal ideálisabb világban él, mint azelőtt?

Figyelt kérdés
A homeoffice és a kijárási korlátozás szebbé teszik az életem. Nem kell elviselnem a kollégáim, szabadabb az időbeosztásom, ha pedig kimozdulok, sokkal kevesebb emberrel találkozom. Persze annak nem örülök, hogy emberek betegszenek és halnak meg, de az intézkedéseknek igen és arra gondoltam, milyen jó lenne, ha a vírus letűntével is így maradhatna minden.
2020. ápr. 1. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Akkor élvezd ki minden percét, mert ha elvonul a járvány, minden visszaáll a régi kerékvágásba. Nekem nem tetszik, hogy kihalt minden.
2020. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Örülj. Sajnos akik ez miatt vesztették vagy vesztik el az állásuk, albérletük vagy szakít szét családokat, azok többen vannak sokkal.
2020. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 nemaRendőrség ***** válasza:
2%

Nem. Utálom a home officet, és sokan mások is.

Nálunk szerencsére opcionális, de csak 2 napig bírtam. Akiknek van családja és dolgozni is akar annak a home office lehetetlen. Egy kis játék, egy kis vásárlás egy kis takarítás és ott vagyok hogy 8tóll 7ig dolgozok.

2020. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem, én utálom. Egyetemista vagyok és katasztrófa, amit leművelnek a távoktatás során. Eddig is borzalmas volt az információáramlás, most még inkább az. Semmilyen információt vagy visszajelzést nem kapunk semmiről, senkitől. A tanárok nem hajlandóak tanítani, még válaszolni sem válaszolnak a kérdéseinkre (de az is igaz, hogy egyeseknek szimplán nem megfelelőek a körülményeik az otthoni munkához). Ha úgy tartja kedvük, akkor nemes egyszerűséggel rámondják, hogy "ez nem jó, biztos másoltad, egyes" és semmilyen lehetőséged nincsen bebizonyítani. Mindenki megduplázta az anyag mennyiségét, a követelményeket szintén és emiatt kb. reggeltől estig tanulok, miközben sok esetben semmilyen visszajelzést nem kapok a már elvégzett munkámról. Rengeteg dolgom van, viszont mindezt itthoni körülmények között kell megoldanom, ahol a családom többi tagja szintén itthon dolgozik (net, gépek, hang, hely stb., hadd ne soroljam mennyire nem ideális ez a helyzet). Sokkal kevesebb a szabadidőm mint korábban, katasztrofális időbeosztásban kell intéznem a dolgaimat. A családom egyes tagjaival nem tudok találkozni, a barátaimmal nem tudok találkozni, ami nagyon rossz. Szerettünk eljárni ide-oda, enni-inni, moziba, kirándulni stb., hát most nem járunk. A diákmunkás lehetőségeknek lőttek. Nyelv vizsgát jelenleg szintén nem tudom mikor fogok csinálni. A nyáron külföldre mentem volna szakmai gyakorlatra, na most ez nem fog menni a járvány miatt..... De csomó ember elveszítette a munkáját, csomó ember ki van téve a fertőzésveszélynek a munkája miatt, sokaknak nagy gondot okoz a megélhetése vagy csak szimplán a napi élet megszervezése, vállalkozások mennek csődbe stb., stb.... én valahogy nagyon nem látom ezt ideálisnak.
2020. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Hát nem tudom: nemrég egy buszon menve félelmetes volt, hogy 4-6 ember volt csak rajta. Fura, hogy sok autó megy, de max. 1-4 ember az utcán. A boltokban többnyire nyugi van, az utcákon is szerencsére, ami szokatlan, olyan, mintha folyamatosan hétvégi időszak lenne.

Én egyedül élek, de így nem annyira jó érzés így élni.

2020. ápr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
Tudod, vannak akik elvesztik a munkájukat, lehetôségeiket, párkapcsolatok mennek tönkre, nem találkozunk a szeretteinkkel stb. Nem lehet beülni egy jó ebédre vagy kávéra, nem lehet nyugodtan vásárolgatni, nem lehet összeülni barátokkal/rokonokkal... De te nyugodtan örülj annak, hogy kuksolhatsz otthon.
2020. ápr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Imádom, hogy egy lélek nincs az utcán, és senki sem szól rám amiért otthon vagyok... végre. Nekem is egyszerűbb így, bár dolgozni ugyanúgy mennem kell :/ Én sem bánnám, ha soha senki nem megy sehová, csak megkeseríti a mindennapokat sajnos a sok hülye meg a tömeg.
2020. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Végre 8 órákat alszom és van időm rendesen sportolni.

Plusz magamnak valóként érzem, hogy végre kipihenem a sok embert, azt, hogy irodában emberek, suliban emberek, utcán tömegnyomor, BKV-n tömegnyomor.


Ugyanakkor tudom, hogy sokaknak rossz és egy-egy túra, kocsmázás nekem is kezd hiányozni.

2020. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!