Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti bírjátok a távoktatást?

Ti bírjátok a távoktatást?

Figyelt kérdés
Én nem :( Nem mondom, hogy sosem nyüglődtem még a tanulással, nyilván nem mindig van hozzá kedvem stb., de eddig nem voltak problémáim, mindent meg tudtam oldani és jó eredményeim voltak. Most viszont azt érzem, hogy én ezt nem bírom. Olyan mintha az oktatóink nem értenék a helyzetet, hiszen elviekben ugyanazt kellene tanulnunk mint eddig (a tárgyaim esetében ennek igazából nincs is akadálya), viszont ők most sokkal több anyagot osztanak ki és rengeteg feladatot kapunk, tulajdonképpen minden órára van valami plusz. Van olyan tárgyam, amiből eredetileg a félév során minden órára kaptunk volna egy olvasmányt, kellett volna írnunk 4 beadandót, 3 tesztet, egy félév végi nagy beadandót és készíteni egy prezentációt... ebből most az lett, hogy minden órára ugyanúgy van egy olvasmányunk, minden órára van egy beadandó, minden hétre van egy teszt, két prezentációt kell készítenünk egy helyett és ugyanúgy kell írnunk egy nagy beadandót, emellett pedig ugyanúgy megtartja a tanár a 90 perces óránkat. Én megmondom őszintén, hogy nem is értem, hiszen ugyanúgy tud órát tartani, eleve beadandókat osztályozott volna stb., szóval én nem érzem indokoltnak az anyag és a követelmények megemelését. Viszont ez csak egy tárgyam, van 11 (ami alapból nem sok, én is tudom) és kb. mindegyikkel ezt csinálják (max. valaki nem tart órát). Van olyan tárgyam is, amiből a tanár 500-1000 szavas beadandót kér óráról órára csupán jelenlét gyanánt, és ezen felül adja a rendes, osztályozandó feladatokat. Én ezt nagyon soknak érzem (pláne ebben a helyzetben), reggeltől estig tanulok és egyszerűen azt érzem, hogy én ezt így nem bírom megcsinálni. A jövő hétre is kell írnom 5 beadandót, lesz egy tesztem, lesz egy zh-m, lesz egy prezentációm, rengeteget kell olvasnom, nyelvet is kell tanulnom... Megírok valamit, örülök kb. 5 percig, de rájövök, hogy kb. kezdhetem is a következő feladatot és sosem érek a végére. Semmire nincsen időm, még maga a tanulnivaló is necces, nemhogy pl. nézzek egy filmet, mozogjak egy kicsit, olvassak vagy akármi.
2020. ápr. 3. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem.

Ugyanitt állok,konkrétan már belem kiszakad,egésznap a gép előtt ülök..


Anyám tanár,nála ugyanez van,ő azt mondta hogy nem fog sokat adni,mert tudja hogy nehéz...na mindegy... Kiváncsi vagyok,mikor fognak a tanárok is bele rohadni/unni a sok munkába.

De ők tudják.

2020. ápr. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Estis vagyok, szóval nem túl megterhelő, ami kicsit aggaszt az az, hogy a gyakorlattal hogyan fogunk haladni, mert burkolónak tanulok...

Egyébként hetente egyszer feladat minden tanár valamit, azt szépen beosztom és visszaküldöm, bár valamikor hiányosak a dolgok amiket a tanárok kiadnak, vannak bennük hibák, vagy épp nem egyértelműek, esetleg a program fagy amit használunk, de én tűrhetőnek mondom ebben a formában, ha ez velem gimiben történt volna, szerintem megbolondultam volna. Kitartást mindenkinek!

2020. ápr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Ezért lesz az, hogy Májusba leállítják az oktatást és augusztusba meg majd megkezdhetjük a tanévet a klíma nélküli 60 fokos tantermekbe izzadva :/
2020. ápr. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Estis vagyok egy BSc-n, nálunk is így van... Katalógus helyett kvíz, nade estin nem volt katalógusos az a gyakorlat, de a kvíz nekünk is kell.

Heti röp zh helyett, amire ha az ember lassan tanul is, akkor is elég 1 óra, most beadandó van, ami simán elvesz 4 órát.

A másik tárgyból mostanában lenne esedékes a zh, ahelyett lesz majd 2 beadandó...


Konkrétan tegnap munka után futottam, aztán beadandózás, ma beadandózás egész nap, holnap zh-ra készülés és beadandózás.


Eközben ok, hogy otthon vagyok, de lenne más ötletem is az időtöltésre!!

2020. ápr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Nekem szerdáig vannak az órák, egyedül a hétfői óráim vannak "megtartva" Teamsen. Egyelőre beadandókat kérnek csak, egyik tárgyból írtunk egy próbatesztet csak. Van olyan tárgyunk, amihez nekünk kellene a könyvtárból gyűjteni az anyagokat, és azokból lefeleni a tanárnak/tanároknak. Hát, nyílván nem járhatunk be a könyvtárba, a tanár nem adott meg más forrást ahonnan gyűjthetjük a dolgokat, szóval ez szerintünk halasztódni fog következő szemeszterre. Az elején nagyon zavart, hogy az összes oktató közül csak EGY tudta normálisan leírni, hogy mit mikorra kér, a többi a világát nem tudta.

Nagyon rossz ez a helyzet minden szemszögből, reménykedek a legjobbakban, reménykedek abban, hogy ősszel már visszamehetünk az egyetemre. Mindenkinek kitartást és sok (lelki)erőt kívánok! :)

2020. ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, az nálunk is probléma, hogy maguk az oktatók sem tudják, hogy mit hogyan akarnak és összevissza variálnak, üzengetnek itt-ott, szóval lehetetlen követni. Például van olyan tanárom, aki egy órához használ 3 különböző felületet... Valaki váltogatja, mert kipróbálja ezt, kipróbálja azt és igazából egyiket sem tanulja meg rendesen használni, mert türelmetlen, nem érdekli és akkor egyikből ugrál a másikra. Elrontják a tárgytematikát, összekeverik a beadandókat, jelzik, hogy nem lesz óra és fél óra múlva már tartja is az órát stb. Maguk sem tudnak ennyi mindent követni, nemhogy mi, de ennek ellenére mégsem megértőek, sőt. Úgyhogy én ténylegesen aggódok amiatt, hogy ezzel mi lesz... félek, hogy valamit elfelejtek, összekeverek valami határidőt, nem követek minden felületet, nem készülök el mindennel és akkor kész vége.
2020. ápr. 4. 12:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam inkább az a probléma,hogy a tanárok nagyon kihasználják a helyzetet.Nekem nincs bajom a sok beadandóval,mivel mi azt mindig kaptuk szorgalmi képp.Én pedig a dolgozat írásba borzasztó vagyok,így szorgalommal felhúzom a jegyem.Az viszont zavar,hogy már nem papír formába adom be őket.Nem láttam,hogy valaki is írta volna,de nekem a szemem már nem nagyon bírja.Konkrétan napi szinten borogattom,de így is úgy nézzek ki,mint aki 3 napja nem aludt.
2020. ápr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!