Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Koronavírusos a szomszédom?

Koronavírusos a szomszédom?

Figyelt kérdés
Ma láttam hogy az ajtajára ki van ragasztva egy papir pontosan ez van kiragasztva [link] anyám eléggé félt mert nekem krónikus betegségem van , másrészt meg jó lenne tudni hogy tényleg fertőzött e mert a házban sok az idős aki maszk és kesztyű nélkül közlekednek , és mi is naponta többször viszük le a kutyákat és az ajtaja elött megyünk el , jó lenne tudni mert ha az akkor többször fertőtlenítjük a folyosót meg a liftett. Szerintetek ?
2020. ápr. 4. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak olyan helyről jött haza, ahol soo a fertőzött pl. Tirol stb. A szomszédomnak már több, mint 2 hete kint van, lejárt már a kötelező karantéja, ki is megy, de a Papir meg mkindig ott van
2020. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Állítólag nem volt külföldön azt mondják, a ház gondnoka meg a többi szomszéd
2020. ápr. 4. 23:00
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, mit nem lehet érteni a cédulán. Elég világos, hogy vagy beteg, vagy érintkezett olyannal, akitől megkaphatta.


Vagy egy idióta, aki brahiból tett ki az ajtajára egy hamisitványt, de akkora őrült meg csak nem lehet, ha mégis, az jó eséllyel bűncselekmény lenne.


De nem kell ettől még pánikolni, meg boszorkányüldözésbe kezdeni! A karanténnak éppen az a lényege, hogy ő bent van, és addig már nem is jöhet ki, amig fertőzőképes.

Vagyis ő már garantáltan nem fog megfertőzni senkit. Viszont a virus jelen van, és terjed, szomszéd ide vagy oda. Szóval óvatosnak kell lenni, fertőtleniteni kell, de nem szabad pánikolni.

2020. ápr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát igen az egy dolog hogy házikaranténban van de zabáért meg ilyenekért le kell mennie és le is szokott liftbe szál és ügye a fém a nyomógomb és azokon állítólag napokig életképes maradhat a virus de ügye minden más tárgyon is , és sok öreg lakik a házban aki pedig egyátalán nem hord semmit ,
2020. ápr. 4. 23:09
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén? Ha azok az idős emberek a sok figyelmeztetés ellenére is elmennek otthonról amikor semmi különösebb dolguk nincs és nem is védekeznek meg is érdemlik hogy elkapják.

Egy kis természetes szelekció sose árt.


Elég valószínűtlen hogy leviszed sétálni a kutyádat, elhaladsz az ajtaja előtt, majd hazaérve lenyalogatod a cipőtalpadat. Főleg most.

2020. ápr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5 ös elöször is szerintem ha a te nagyszüleidről vagy anyádról apádról lenne szó akkor szerintem te is féltenéd őket , másodszor meg nem mindegy hogy végig lesz e fertőzve a ház mert akkor több fertőzött nagyobb az esély hogy én is elkapom hiába hordok maszkot meg kesztyűt és én meg biztos nem fogok sem 2 hétig sem 1 hétig de még csak 1 napig sem rosszul lenni más f*sszága miatt , pláne hogy a virusnak állitólag külömböző negatív szövödményei vannak , ezért lenne jó tudni hogy tényleg fertőzött e vagy sem mert nagyon nem mindegy
2020. ápr. 4. 23:57
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem mikor Olaszországból hazajött rögtön házikaranténba került a saját lakásában. Az ajtó felmatricázva és a szomszédom ugyanúgy pánikoltak, mint Te. Én vittem neki ennivalót és bevásároltam (az ajtó elé leraktam és nem találkoztunk). Erre nekem esett néhány fontoskodó szomszéd, hogy már én is koronavírusos vagyok. Utálom az ilyen hisztérikákat.

A karanténba kerülő embereket csak akkor tesztelik ha mutatják a tüneteket. Ha két hétig nincs tünet akkor egészségesnek tekintik (ez lett a tesómnál is).

Nagyobb eséllyel kapják el az idős hozzátartozóid a betegséget tőled aki jársz a boltba/dolgozni/ügyeket intézni/gyógyszertárba, mint a karanténban lévő szomszédtól.

2020. ápr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól leírtad, pontosan ezért kéne tudatosítani főleg bennük hogy ez nem egy megfázás, védekezzenek ellene.


Ha a feletted lakó Mucika néni megbetegszik, akkor az nem a szomszédod miatt lesz. A fertőzöttek cirka ~86%a tünetmentes. Simán meglehet hogy már te is benyaltad. Az is lehet hogy én is.


Mucika nénit sajnos elfogja vinni a járvány ha össze vissza keringél a városban mint gólyafos a levegőben és/vagy az óvintézkedéseket meg nem tartja be, ezen nem sokat változtat az hogy most van egy gyanús szomszédja vagy nincs. Ha délelőtt 9kor megfogja a boltban a 3. Polcot, amit előtte egy fertőzött ember köhögött le, aztán hirtelen rájön hogy elmozdult a fogsora akkor is elkaphatja.


Az is lehet hogy így lesz, közben pedig a szomszédod még nem is fertőzött.


Alapvető véleményem az, hogy mindenki magáért felel, ez mindig is így volt. Ebben a helyzetben viszont mások életéért is.


Ha Mucika néni megbetegszik és már amúgyis van valami alapbetegsége, akkor neki elég nagy valószínűséggel fog kelleni lélegeztető gép. Mivel mégcsak maszkot sem hord, néhány nap különbséggel az ő szomszédja, Pirike néni is aki szintén nem pazarolja energiáit arra hogy magát vagy mást védjen. Így tovább

2020. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
én arra gondoltam hogy ki kéne irni a liftekbe meg a ház bejáratára egy papírt hogy van egy virus gyanús vagy virusos ember és akkor már lehet hogy mindenki komolyabban venné , de amíg ki sincs írva és nem is tudnak az emberek erről addig persze hogy sz*rnak az egészre
2020. ápr. 5. 13:46
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van az ajtókon piros matrica, mert barátom egy hete jutott haza Franciaországból. Ugyhogy emiatt mi is karanténban vagyunk, de nem vagyunk betegek. Ezek megelőző intézkedések, lehet a szomszédnak pl kollégája lett beteg vagy ilyesmi. Nem lenne szép kiírni lent is, ki tudja meddig fogják emiatt kerülgetni a házban vagy megjegyzéseket tenni rá. Aki veszélyeztetett, ne mászkáljon ki, húzz kesztyűt, nyomkodd úgy a gombot, vagy vigye le a kutyát anyukád. Én is kibírok két hetet itthon, boltba sem megyünk le (én már előtte is itthon voltam egy hetet, a boltomat is bezártuk, pedig nem vagyunk tiltólistán, hogy ne veszélyeztessünk másokat), akkor tegyen a dologért az is, akiért életben vannak a korlátozások.
2020. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!