Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire ciki/kellemetlen, ha...

Mennyire ciki/kellemetlen, ha nem értek az okos telefonokhoz 22 évesen?

Figyelt kérdés

Srác vagyok.


Lényeg, kicsi 10 éves koromba eldöntöttem, soha nem akarok számítógépet, aztán lett, megszerettem vele játszani, csak fifáztam. Apu kapcsolta be 2 óránként én meg ki, hogy pihenjen a videókártya mert ha sokat játszok elfárad :D. Nem érdekelt a fifán kívűl semmi. Unokatesóm jött mindig megcsinálni akár egy driver telepítést vagy vírusírtót.


Amikor 2013-14 körül jött az okos telefonos korszak a suliba, én csak azért is nyomógombosat vettem, aztán persze kiröhögtek, tanár el sem kérte a telefonom óra előtt.

Ez volt 4 évig, közben lett egy érintőképernyős Samsungom, de azt csak arra használtam, hogy amikor megyek a suliba felvegyem kamerára azt, hogy hogyan vezetek, tehát fedélzeti kameraként kellett.


Érettségi után lett egy furgonos állásom, gps kellett volna, este tudtam meg, hogy nem kapok, aztán a tesóm odaadta egyik okos telefonját és rátett gps-t azzal mentem ide s oda. Zavart, hogy két telefont használok, beletettem hát a gps telefonba a kártyám, tesóm megtanított hogyan kezeljem. Aztán azóta azt a telefont használtam, mikor 1 hónapja le kezdett fagyni, eleve 3 éves telefon így meg még én is használtam pont az 5. születésnapja környékén használhatatlan lett. Ez egy Huawei volt. Most a tesóm adott egy Samsungot, ezt meg képtelen vagyok használni, csengőhang sem az amit szeretnék meg nem is tudok vele nagyon írni, 3 hete nem tudok rá szokni.


Egy névjegyet nem tudok menteni, képernyöfotózni meg cetlire kell írni a számokat, párat meg is tanultan :) .


Szerintetek ez mennyire rossz?

Hiába szánom rá magam, nem is érdekel, ha lenne traffi hunter gps-en újra nyomógombosat használnék. Jó, néha netezni jó vele.


2020. ápr. 4. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

az nem ciki, hogy nem értesz hozzá.

az a ciki, hogy 22 évesen hisztizel miatta.

vagy tanuld meg használni, vagy engedd el ezt a dolgot és vegyél butafont, ilyen egyszerű.

2020. ápr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetoen azert ciki, mert ezek iszonyu egyszeru keszulekek, es ha valaki nem erti, hogy kell hasznalni, az nem vall magas intelligenciara.

Az nem ciki, hogy nem erdekelnek az okostelefonok, de alapvetoen nem egy tul bonyolult keszulekek.

2020. ápr. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Ebben csak az a gáz, hogy a 70 éves nagynénim vagy a párom 58 éves anyja is pár hónap alatt megtanulta használni az okostelót,akik előtte nem nagyon törődtek ilyesmivel.

A számítógéphez se árt érteni legalább felhasználói szinten. Szóval egy levelet megírni Wordben, pár alap függvény Excelben, ismerni pár programot hogyan kell telepíteni, leszedni, internetet ésszel használni.

Ma meg már egy 10 éves is tudja kb ezeket. 14 évesen már Windowst telepítettem, pedig ennek 16 éve már. Szóval alap dolognak számít egy mobil kezelése. Nyomkodod 1-2 napot és már kézre is áll. Ne legyél ennyire technofób, mert ma már lassan mindent elektronikusan kell intézni, erre pedig tökéletesen alkalmas egy középszintű okostelefon.

2020. ápr. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A telefon nem ért (hozzád).
2020. ápr. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki vagy kellemetlen, viszont nem kapós a munkaerőpiacon és a technikától megvonni magad borzasztóan nagy lemaradást eredményez az életed során.

Pl ha tudod használni a google-t és tudsz angolul, akkor BÁRMIT megtudsz tanulni amit csak szeretnél.

A telefonok meg az életedet egyszerűsítik le hatalmas mértékben, pl:

-bármikor hozzáférsz a google-höz, ami mint említettem a leghasznosabb dolog

-van gps-ed

-tudsz zenét hallgatni rajt

-profi fotókat/videókat készíteni

-egy egész könyvtárnyi könyvet tárolhatsz a telódon és olvashatsz el (blue light filter-el nem olyan rossz telón olvasni)

-betudsz scannelni dokumentumokat a telóddal, szóval nem kell egy nyomtató hozzá

-tudsz szerkeszteni vagy csinálni ms office-os cuccokat

-és még lehetne bőven folytatni a listát...


Szóval magaddal szúrsz ki ha nem értesz hozzá, de tényleg nem ciki. Nem ezen múlna hogy összejönnék-e veled vagy sem, vagy barátkoznék-e veled.

2020. ápr. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Osztom 00:17-es válaszát.


Az okostelefonok elég egyértelműre és "hülyebiztosra" vannak csinálva. Azért nem kell atomfizikusnak lenni ahhoz, hogy használni tudd...

2020. ápr. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugi: 38 vagyok, és kuka vagyok hozzá, mert nem érdekel.
2020. ápr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó , ügyfélkapu, ányk program kis súgóval ment :) , mondjuk nkóró (nem szabad leírni mint helyesen) az mondjuk nem, de nyomtatni tudok meg van szkennelőm, de lényegében ennyi.


Sajna egy kicsit technofób vagyok, az igaz. Könyveket meg nem olvasok, angol se megy pedig doulingóval tanulok és Duo jó arc, de én meg felejtek. :D.


Akkor itt is bennem van a hiba, nem baj, nekem ez jutott.

2020. ápr. 5. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!