Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha olyan szerencsés vagyok,...

Ha olyan szerencsés vagyok, hogy csak hordozó vagyok, és tudtomon, pláne akaratomon kívül megfertőzök bárkit, akkor komolyan gyilkos vagyok?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 5. 12:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha az illető ne adj isten, belehal.
2020. ápr. 5. 12:44
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ezert vannak a korlatozasok amit bekell tartani. Es ha dolgozol stb ami haaszthatatlan akkor maszk, tavolsag stb.
2020. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, ezekkel nincs is gond, betartom az ajánlásokat. De nyilván teljesen biztosra nem lehet menni.
2020. ápr. 5. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha megteszel minden tőled telhetőt, betartasz minden szabályt/javaslatot, akkor nem. Meg igazából amúgy sem, nyilván nem ezt jelenti a “gyilkosság”. Ha szándékosan leköhécselsz valakit, meg ilyenek, akkor igen.
2020. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha megteszel mindent az ellen, hogy megfertözz másokat, akkor nem vagy gyilkos, de ha úgy viselkedsz, ahoyg a ma 12:57-es, akkor igencsak közel állnál hozzá!
2020. ápr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem úgy akartad feltenni a kérdést, hogy akaratodon kívül hordozó vagy (nem tudsz róla, mert nincs tüneted), és utólag derül ki majd, ha lesz normális tesztelés az országban, és úgy fertőzhettél meg bárkit? Ha igen, vagyis hordozó vagy, de nem tudsz róla, természetesen nem vagy "gyilkos". Ha tudod magadról, hogy igazoltan fertőzött vagy és elhagyod az önkéntes, vagy hatósági karantént, az teljesen más téma. Reménykedem, hogy így akartad feltenni a kérdést, csak kicsit félrefogalmaztál.
2020. ápr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, persze! Értelemszerűen arra az esetre vonatkozott a kérdésem, hogy úgy vagyok hordozó, hogy nem is tudok róla.
2020. ápr. 5. 13:49
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyilkosság szándékot feltételez.
2020. ápr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!