Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van valamilyen technika ami...

Voyager24 kérdése:

Van valamilyen technika ami segít kontrollálni az idegességet, a stresszt és az adrenalint testi konfliktus során?

Figyelt kérdés
Végtelenül szelíd vagyok nem kenyerem az erőszak, soha senkit nem vertem el de nem is volt rá szükség, az erőszak nem jelenthet megoldást semmi problémára sem. Mégis nagyon ritkán előfordul hogy valaki belém köt és kiprovokálja az indulatot vagy fenyegetve érzem magam. Ilyenkor elvesztem a fejem és nem tudom mit csinálok, olyan mint egy másik tudat állapot, nem fogom fel hogy mit mondok vagy megütöm e az illetőt. Szeretném ha esetleg verekedésre kerül sor tiszta hideg fejjel tudjak cselekedni ne hogy kárt tegyek a másik személyben komolyabban vagy én meg ne sérüljek.

2020. ápr. 5. 15:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Azért azt előre elmondom hogy nagyon nehéz engem kihozni a sodromból senki ne gondolja hogy agresszív vadállat vagyok, de ha egyszer el borul az agyam nem tudom mi történik, utána majdnem olyan mint a képszakadás.
2020. ápr. 5. 16:01
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán a gyakorlat. Nagyon sok gyakorlat. De alapvetően az ösztönök veszik át az uralmat ilyen helyzetben, és nem biztos hogy helyesen cselekszel ha megpróbálsz tudatosságra törekedni ilyenkor, ugyanis lassulni fog a reakcióidőd, hezitálni kezdesz, ami baromi veszélyes. Ha éles helyzet van, akkor alapvetően gyorsabban cselekszel , mint ahogy át tudnád gondolni a helyzetet - már ha nem fagysz le - és inkább jobb nem blokkolni ezt a dolgot. Ha tiszták az indítékaid és a szándékaid, nem fognak lecsukni ha harcképtelenné teszed a támadót. De jobb elkerülni az ilyen szitukat .
2020. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

" vagy megütöm e az illetőt."


És ezzel mi a baj? Én is ütök ha valaki kötekedik velem, ha többen vannak akkor meg el kell futni. Teljesen normális emberi reakció ha valaki elveszti a fejét mert valami majom kötekedik vele.

2020. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem nem fordulhat elő az hogy olyannyira elvesztem a fejem hogy maradandó károsodást okozzak ennek az illetőnek de megérdemelné minden további nélkül, egy utolsó szemétláda alkoholista az illető aki a saját családját is rettegésben tartja.
2020. ápr. 5. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálam ez sportági sajátosság úgymond az ökölvívásnál szóval talán tudok okosat mondani. Asszem az adrenalin hozza elő de a "képszakadás" teljesen normális. A meccseimmől én is jobb esetben foszlányokra emlékszem, videón amikor visszanézem akkor csak csodálkozok, hogy miket csináltam.

Az indulatok kezelése meg mint előttem is írták nem jó ötlet. Bármit csinálsz azt gyorsan kell, ha leálsz gondolkodni az nem a legjobb. Talán azzal segíthetsz a dolgon, hogy az ilyesfajta gondolkodásodat, úgymond "harci indelligenciádat" fejleszted. Ami annyiból áll, hogy lemész edzeni bármilyen full contact küzdősportra ahol bunyóban is van részed. 5 év után már egész gyorsan jönnek a dolgok presszió alatt.

2020. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Talán ha vége lesz ennek a korona hisztinek be íratom magam valami önvédelmi kurzusra :)
2020. ápr. 5. 22:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül fogalmaztam így. Full contact küzdősport ahol van bunyó. Lehet máshova is de az általam írt szempontból semmi haszna nem lesz. Az önvédelmi kurzuson lehet, hogy mutatnak majd szuper technikákat amiket a katonàk eredményesen használnak stb. De fogadni merek, hogy egyszer se fognak szájbaverni ami az alapja lenne az ilyesfajta "higgadtság" elsajátításának.

Box, kick-box, thai-box (muay thai).

2020. ápr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!