Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek kell hozzá bármifé...

Szerintetek kell hozzá bármiféle lelki probléma, hogy valaki alkoholistává váljon vagy egyszerűen elég hozzá egy apró szösszenet is?

Figyelt kérdés

Van az az állítás, hogy ha valaki alkoholista annak valamiféle háttere is van, leginkább lelki/családi problémákra szoktak hivatkozni. Arra lennék kíváncsi, hogy véleményetek szerint tényleg kell e hozzá valamiféle hasonló probléma vagy ugyanolyan eséllyel lesz az az ember is alkoholista aki kiváló családi és élet körülmények között él, de mégis megiszik hetente 3-4 alkalommal 1-2 doboz sört vagy legurít vagy 2 deci felest tetőfedés/betonozás közben félmeztelenül a szakmunkás haverjaival?

Mit gondoltok erről?



2020. ápr. 5. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Van, aki jó dolgában válik azzá
2020. ápr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát van két ivós típus aki a problémái elől menekül az alkoholhoz illetve akik azért isznak mert nehogy már egy kis illatosító nélkül dolgozzunk. :D

Egyenlő eséllyel száguld mind az alkoholizmus felé?

2020. ápr. 5. 18:00
 3/8 anonim ***** válasza:

a félmeztelenek különösen nagy veszélyben vannak:)


Az alkoholt csak arra nem szabad használni amire való: lazításra. Aki rászokik, hogy a feszültséget így vezeti le, az jó úton van az alkoholizmus felé.


Aztán persze vannak olyanok, akik ezt látták otthon mint problémamegoldási módot és azért kezdenek inni.


Van aki azért iszik, mert nincs jobb dolga és ebbe ragad,


VAn sok ember, aki szociális ivó, abból is lehet alkoholista.

2020. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szülői minta is elég.
2020. ápr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pl ez a járvány lehet az oka. Biztosan vannak, akik úgy vannak vele, hogy na igyunk meg ma egy pár pohárral, úgyis otthonról dolgozom/nincs munka/tanulás stb. Aztán végül minden nap ez megy, amíg teljesen rá nem szoknak. Unalomból.
2020. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*járvány IS lehet
2020. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem az tűnt fel, hogy főként 3 ok van ami miatt valaki alkoholista lesz

Vagy túl sok munka

Vagy tragédia amit nem tud feldolgozni

Vagy az unalom, nem tud mit csinálni kínjában, és iszik

2020. ápr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jozso89 válasza:

Szia én egy 30 éves faszi vagyok, abszolút igen! A korom azért lényeges mert nyugtatásképp sok ideg miatt heti 2x kezdtem el inni 26 évesen. A két alkalom úgy oszlott meg, hogy hétköznap amikor ideges vagyok legurult 2 max 3 sör de mivel előtte nem ittam ( ugyanis testépítéssel foglalkoztam nem amolyan félkomolyan hanem kox nélkül heti 7 edzés reggel 5-6tól ). Tehát nem fért bele az életembe. Szóval vissza az elejére. Hatalmas idegeket éltem meg amolyan sokkos traumák ( emberi kapcsolat ) aztán szépen heti 2x ittam. Egyszer hétköznap majd hétvégén atom részegre. Ekkor már az edzés is elkezdett hanyagolódni. Szépen átment napi 2 sörbe vagy 1 dl tömény de még nem volt gáz hisz ez nudli mennyiség de én részeg voltam tőle. Igen ám egy darabig.... Fél év után azon vettem észre magam, hogy már 2-3 naponta egy alaposabb berugással mulatom az estéimet tök egyedül telefonálgattam zenélgettem stb. 2 év múlva már a 2l-es flakonos 500 ft-os borokat bontogattam és drogokkal is kísértem jócskán. Nagyon rászaladtam a fizikumom meg mindenem oda lett. Megvolt mindenem! Csini szöszi bomba barátnő, tuningverda, ezernyi barát ( akik hála istennek ma is itt vannak mellettem! ) tekintély, tartás, pénz ráadásul munka nélkül! ( porból kűzdöttem fel magam előtte egy senki voltam ) Mindent elvesztettem! Ma ott tartok, hogy úgy kuporgatok össze egy kis pénzt, hogy töltsek magamnak cigit. A bolti helyett már csak a dohány meg a töltő marad. Nem jódolgomba vesztem meg de óva intek mindenkit! Nagyon bele lehet szaladni és már csak akkor eszmélsz mikor nagy a gáz. Persze ilyen fél évente a tükörbe nézel, hogy jézus na itt stop innen netovább. Aztán eldöntöd még a mai belefér, másnap meg áhh ezt a hetet még végig vedelem. Mindig van egy hétfő, mindig van egy jövőhét, mindig van egy elseje, mindig van egy holnap. Most fejeztem be 1 hete az ivást, de a 2 sörös részegségtől már napi 3-4 l bor kellett a végére, hogy rendesen szinten legyek. 1 hete amióta nem iszok ugyan fizikailag nem szenvedek de lelkileg valami borzasztó unalom lett rajtam urrá és most nézegetem mekkora károkat tettem magamban. Arra a következtetésre jutottam, hogy az alkoholt a heroinnal egy lapon kellene emlegetni. Heti pár sör egyenes út a kőkemény alkoholizmushoz ha meg elkezd nem társaságban iszogatni hanem otthon akkor onnan már nem nagyon van visszaút.

Ja hozzáteszem. Ha discoba mentem sem ittam mielőtt alkoholista lettem.

2020. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!