Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálsz ha rossz emlékek...

Mit csinálsz ha rossz emlékek jutnak eszedbe?

Figyelt kérdés

Egyre gyakoribb hogy fel jönnek régi emlékek amiket inkább el felejtenék.. Nem tudom mi az oka ennek, de nem is érdekel. Azt szeretném megtudni hogy ti, mit szoktatok tenni ilyenkor hogy el múljon?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2020. ápr. 6. 00:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Nálam általában az van, hogy zene hallgatás közben jönnek fel múlt béli dolgok, amik fájnak és sírni szoktam( igen, gyenge vagyok, tudom)

Az megnyugtat

2020. ápr. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én szerencsére a negativ emlékeket képes vagyok olyan szinten elengedni, elfelejteni, hogy ha akarok sem tudok később visszaemlékezni rájuk.


Kezdetben, 20 évesen ez még egy tudatos blokkolásnak, elfojtásnak indult, ami elvben nem szerencsés, viszont menet közben valódi felejtéssé, szelektiv memóriává alakult az agyamban.

2020. ápr. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Nem vagy gyenge. Sírni kell néha. Tényleg könnyíti a lelket. Esetemben viszont felkavaró jellegű dolgok jönnek elő, iszonyú stresszes leszek, és nem tudok másra gondolni, és csak jönnek egymás után.. Lehet pszichológus lesz ebből🤦🏼
2020. ápr. 6. 01:05
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 Ez elég érdekesen hangzik, kíváncsi lennék a folyamatára.
2020. ápr. 6. 01:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Néha nekem is eszembe jutnak dolgok.Kb.3 másodpercre engedem meg magamnak hogy ilyenre gondoljak,mert ha jobban belemélyülnék,csak kínoznám magam.Így aztán elterelem a gondolataimat.Ehhez jó ez az oldal is.Olvasgasd mások gondjait,írj tanácsokat,stb,és teljes más irányba fogsz menni.Zenét nem hallgatok ilyenkor,az még rosszabb.
2020. ápr. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a folyamata ennyi volt.

kezdetben elfojtás volt: tudatosan el akartam felejteni rossz emlékeket. Amikor kisértettek, próbáltam legyűrni őket, Ilyenkor jelképesen meg szoktam mosni még a szememet is, ezáltal próbáltam megújulni, vagy kitiszitani a rossz emlékeket a lelki szemeim elől.

Először nagyon görcsös és tudatos volt az egész 1-2 évig. Aztán már tényleg eltűntek az emlékek, és már nem is tudok visszaemlékezni rájuk.


Később az agyam is ráállt erre, és azóta már nem kell akarni felejteni, hanem egész egyszerűen csak a jó emlékek maradnak benn az agyamban, a rosszak törlődnek. Tényszerűen, vázlatosan ugyan emlékszem azokra is, de nem kapcsolódnak hozzá emlékképek, inkább olyan infók ezek, mintha csak töriórán tanultam volna őket.

A jó emlékek ezzel szemben élesen élnek bennem.

2020. ápr. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azonnal direkt másra kezdek gondolni, általában bejön.
2020. ápr. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Foglalkozom a ma dolgaival, a mostani rossz emlékeivel.
2020. ápr. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező,èn pont ígyvagyok egy hete.Olyan dolgok is eszembe jutnak,amelyekről azt hittem sikeresen elfelejtettem.Ezek nem csupán rossz emlékek,inkább felkavaró esemènyek,és nagyon szégyellem,ezért pszichológusnak sem mernèm elmondani.Félek attól is,hogy ismèt megtörténik hasonló esemèny.Borzasztó érzès,szinte lebénít.
2020. ápr. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó emlékkel kell társítani. Pl. Szakítás, valaminek vége van, és kaptál az illetőtől egy bögrét. Akkor nem arra kell figyelni hogy kitől, hanem hogy szülinapodra kaptad és azon mennyien voltak és milyen szuper volt.
2020. ápr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!