Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha szigorúan csak az MBTI-t...

Ha szigorúan csak az MBTI-t nézzük, melyik típusok passzolnának igazán egymáshoz? (És miért? )

Figyelt kérdés
A "karantén" sokadik napja van, elfogytak a teendőim így estére, és ráakadtam egy MBTI tesztre. Azután elkezdtem itt MBTI-is kérdéseket olvasni, és ott fejtegették, hogy a TJ, FP mennyire lehet jó, vagy rossz együtt. (Lehet nem pont erről volt szó, már lusta vagyok visszakeresni.) Olyan aranyos dolgokat írtak ott, hogy gondoltam rákérdezek, mi erről a véleményetek.

2020. ápr. 6. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

INTJ-ként mondom, hogy ez humbug. Elterjedt "mítosz", hogy mennyire remek, harmonikus álomkép születik az ellentétek találkozásából, de ezek csak inkább elszállt, idealizált kis képzelgések. Amik nem működőképesek. Olyanok találják ki őket nagyrészt, akik rá vannak izgulva, amikor az animékben a cuki, cserfes, közvetlen lány és a rideg, kimért, megközelíthetetlen pasi összejönnek.


A gyakorlatban az FP típusok durvának, érzéketlennek és félelmetesnek találják a TJ-ket, a TJ-k meg gyengének, labilisnak és hisztisnek az FP-ket. Az előbbiek speciel nagyon még online felületen se mernek viccelni velem meg az ENTJ ismerősömmel, mert tartanak a reakciótól, én meg sokszor azt tapasztalom, hogy amit ugratásnak vagy objektív megjegyzésnek szántam, azon megbántódnak. Nincs funkciókiegészítés, és penge csapatmunka, mert egymás agyára mennek ezek az ellentétpárok, a romantikus regényeken túl az ellentétek nem vonzzák, hanem kioltják egymást. Csak olyan összetűzéseket és stresszt generálnak, amik egy hasonlóbb beállítottságú típussal nem vetődnének fel. Elég gondolni a rengeteg családi állapottal kapcsolatos MBTI posztra, ahol nyugtalan a légkör, és meg nem értettnek érzi magát a gyerek; rövidesen ki szokott derülni, hogy vagy egyedüli F egy rakás T között, vagy pedig egyedüli T egy F-ekből álló családban.


Az ISFJ speciel az egyetlen F típus, ami nem kezd el rövidebb-hosszabb idő után idegesíteni engem.

2020. ápr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Közben ráakadtam egyébként egy olyan oldalra, ahol írja a javasolt párkapcsolatokat is, és ők is arra a következtetésre jutottak, amire te. Hasonlót a hasonlóval párosításokat ajánlják inkább.

Ami szomorú hír (a bennem valahol jó mélyen élő anime rajongónak :D).

Kíváncsiságból megnéztem és (egy INTJ ismerősöm tanácsára) kitöltöttem a tesztet úgy, hogy "mit válaszolna a tökéletes férfi", és ott pl ENTP jött ki. Én meg INFP vagyok (elvileg).

2020. ápr. 7. 00:09
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha unatkozol, akkor jó szórakozás, de azért ne feledd, hogy a teszt kicsit humbug és pszichológusok által nem elfogadott. :) Ha egy általánosan elfogadott tesztet akarsz kitölteni, akkor ajánlom a Big five-ot.


Egyébként egyetértek, az ellentétek szerintem se működnek egy párkapcsolatban, kell valamennyi közös pont.

2020. ápr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem, hogy ezt így el lehet dönteni. Én pl ENTP vagyok, ami állítólag extrovertált, de soha nem mutattam erre utaló jeleket. A teszt kitöltése után ötvenpár százalék volt az eredményem az i-e skálán az E javára. A négy betű négy intervallumot jelöl. Ha tudományosan akarom magyarázni, azt jelzi, hogy egy személy viselkedési mintázata mennyire esetleges vagy karakteres. Nekem inkább a helyzet szabja, hogy introvertált vagy extrovertált vagyok, mert a középértéktől a többi minta alapján egy szóráson belül esek. Aki egy szóráson kívül, de két szóráson belül helyezkedik el a skálán, az már karakteresebb, erősebb jegyeit mutatja a tulajdonságnak a legtöbb helyzetben, aki pedig annál is messzebb esik, egy szélsőséges karaktert jelöl, akinek az életében az adott tulajdonság markáns és gyakran maladaptív lehet. Ilyen alapon nagyon sokakra nem jellemző az, ami a típusuknak megfelelő leírás, én sem vagyok extrovertált, de a tesztben csak egyik vagy csak másik lehetsz. Viszont például az N például 80% körülre jött ki, ami egy jellegzetesebb dolog az én működésemben. Ezért is jövök ki az INFP párommal.
2020. ápr. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2%
Az MBTI már a megalkotása idején is ezer sebből vérzett, normálisabb körökben rég lehúzták a WC-n a többi félig ezós katyvasszal együtt. A pszichológusok közül az foglalkozik vele, aki egyszerű, jól csengő dolgokat akar eladni elsősorban pénzes cégek könnyen bepalizható menedzsereinek.
2020. ápr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!