Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan győzöd le a lustaságot?

Hogyan győzöd le a lustaságot?

Figyelt kérdés

Ne tanácsot adj, csak meséld el hogyan csinálod.

Én ma elhatároztam hogy 14:30-kor nekiállok edzeni itthon, de ahogy közeleg az időpont, egyre álmosabb vagyok. Ittam egy kávét de már alig bírom nyitva tartani a szemem. Éjjel jól aludtam, úgyhogy ez biztosan lustaság miatt van.



2020. ápr. 7. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak felállok a seggemről és nekiállok. Akkor is, ha fáradt vagyok, akkor is, ha álmos vagyok, akkor is, ha nincs kedvem. Nagyon lusta típus lennék, ha megengedném magamnak, de nem engedem, önuralom kérdése, az pedig gyakorlással fejleszthető.
2020. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én észrevettem régebben magamon, hogy mikor közeledik az órája valaminek (tanulás, edzés akármi) amihez lusta vagyok akkor elkezdek alkudozni a fejemben, hogy "mi lenne ha ma nem csinálnám hanem holnap csinálnék kétszer annyit" vagy mi lenne ha elhalasztanám egy órával mert oh naaa" és ilyenkor észreveszem magam és rajtakapom a se*ggem, hogy megint lusta lennék. Persze ahogy az első írta gyakorolni kell mert még sokszor én sem veszem észre
2020. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szoktam olyat csinálni, hogy este kikészítem a futó cuccomat a kanapéra, és beállítom úgy, mint egy futó emberke. :) Ha sikerül időben felkelni és magamra húzni a cuccot, akkor már biztosan elindulok. De ha úgy kell összevadászni a zoknit, pólót különböző fiókokból, akkor már csökken a lelkesedésem.
2020. ápr. 7. 16:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Este egy papírra leírom pontosan, hogy miket kell másnap csinálni, időre pontosan.


Nem telora hanem papírra. Nem ülök le napközben.


És csak arra figyelek amit éppen csinálok.

2020. ápr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!