Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma van a láthatatlan munka...

Ma van a láthatatlan munka világnapja. Te milyen láthatatlan munkákat végzel?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdés nemcsak hölgyeknek szól.

Itt egy nagyon jó képregény is:

[link]



2020. ápr. 7. 17:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
6%

Felvettem egy telefont és válaszoltam egy Skype üzenetre, meg egy e-mailt elküldtem.

Vagy ez már látható munka?

2020. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ha kapsz érte fizetést, akkor látható munka, igen.


[link]

2020. ápr. 7. 17:38
 3/24 anonim ***** válasza:
Ma az egészség világnapja van.
2020. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
20%

Nagyon hasznos ám, ha leírod a dolgokat egy noteszba, amik fontosak, és akkor nem kell fejben tartani se a teendőket, se a bevásárlólistát, se azt, hogy a gyerek kinőtte a nadrágját. Sőt lehet listát készíteni a házimunkákról, melléírni, hogy kinek a feladata, így a férjet se a nőnek kell irányítania.

Voilá, láthatatlan munka kiiktatva.


(a képregényre reflektáltam)

2020. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
19%
Meglestem egy nőt, akire kivertem, remélem, hogy láthatatlan voltam közben
2020. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

Oké, leírod a listát egy noteszba, amiket meg kell csinálnod (neked), készítesz egy másikat a többi feladatról, megcsinálod a beosztást, az nem munka?

Elárulom, de igen, munka. Akkor nem lenne láthatatlan munka, sőt, szükséges sem volna, ha a másik fél különösebb kérés, beosztás nélkül elvégezné ezeknek egy olyan szinten jelentős részét, hogy ne a másikra maradjon ezek nagyrésze.

És akkor a másiknak nem kell listákkal bíbelődni, meg beosztogatni a feladatokat, hanem csak megcsinálni az ő részét és élvezni a szabadidőt. :)

2020. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
90% Ezt itthon ne várd. Nekem nőismerőseim szólták le az élettársamat, szerintük nem férfi, mivel magától pedáns és igényes a környezetére, elvégzi a házimunkát.
2020. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Én egy olyan férfival élek együtt, aki szerint ő maximálisan kiveszi a részét a házimunkából, mert hetente-kéthetente egyszer felporszívózik, kéthetente egyszer elmosogat és kb. háromhetente a fürdőt is kitakarítja, meg néha elintézi a mosást.

Én csinálom ugye az összes többit, de vannak olyan dolgok, amiket csak én végzek el itthon, mert a páromnak ezek nem érik el az ingerküszöbét:

- ajtó/ablakmosás

- szekrények kitakarítása/rendszerezése

- lomtalanítás

- dekorálás

- ha vendégek jönnek, én szolgálom ki őket, neki eszébe sem jut megkérdezni senkit, hogy kér-e valamit

- ha rajta múlna, csak akkor lenne itthon mosószer, mosogatószer, amikor a másik elfogyna és már nem tudnád elvégezni a mosogatást/mosást

- a folyékonyszappant sosem tölti után, inkább samponnal vagy tusfürdővel mos kezet

- csempemosás is rám marad

- törölgetés is


Megbeszélni ezt nem lehet vele, mert közli, hogy őt ezek nem zavarják, ezek nekem fontosak csak. És ezzel együtt, ha én megcsinálom, akkor az az én döntésem ugye és ne kérjem számon. Ezért megállapodtunk abban, hogy hívunk takarítót, ebbe belement. Azt is mondtam, hogy vagy fizet nekem, vagy hívunk takarítót. Így esett a választása az utóbbira. Az első pár alkalmat ő fizeti egyedül, kompenzálva, hogy ezeket évekig csak én csináltam.

2020. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan az lenne az ideális, ha a másik önállóan el tudná ezeket végezni, de ha az nem megy, akkor mégiscsak kevesebb munka egyszer leírni mindent aztán nem foglalkozni vele többet, mintha folyamatosan mindent észben akarnál tartani. A munkabeosztós listát közösen is megcsinálhatjátok, ha a férj látja hogy mikkel kell foglalkozni, akkor legközelebb talán már listát sem kell írni és menni fog magától.


Egyszer régebben olvastam itt egy kérdést egy férfitól, aki egyszerűen képtelen volt látni magától, hogy miket kell csinálni. Hatalmas rendetlenség volt a nappaliban, ő pedig nekiállt ablakot mosni, például. Nem trollkodott, tényleg nem tudta ezeket felfogni. Ilyenkor segíthet a beosztás.

2020. ápr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

De amiről te írsz, 9-es, az nem feltétlenül láthatatlan munka, hanem egyszerűen csak egy ütődött a pasas.

Láthatatlan munka az, amit megcsinál valaki, úgy, hogy egy fillért nem kap érte, eközben a többiek, akik ennek a munkának szintén kiélvezik a gyümölcsét, pihennek, esetleg pénzt keresnek. Ezt nem feltétlenül oldja meg egy listakészítés.

Mellesleg nekem volt "szerencsém" olyan férfihez, aki amikor mondtam neki, hogy beszéljük meg, ki mit csinál, megmondta, hogy én őt hagyjam békén, "ne baszogassam", majd megcsinálja, ha lesz kedve/ideje (sosem volt neki).

2020. ápr. 7. 19:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!