Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Alig nő kétszámjegyű mennyiség...

Alig nő kétszámjegyű mennyiséggel naponta a koronavírussal fertőzöttek száma és rengetegen meggyógyulnak, a halálozás sem magas. Van még értelme a korlátozás fenntartásának?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 16. 12:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
35%
A betegszám görbéjét nézd meg, merre tart. Felfelé.
2020. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Jó, de főleg az idősek és a nagyon betegek érintettek, attól még azért nem kellene kicsinálni az emberek mindennapjait.
2020. ápr. 16. 12:31
 3/31 anonim ***** válasza:
84%

"a halálozás sem magas"

Oké, amtematikailag a "magas" és az "alacsony" nem egzakt fogalmak... de az, hogy 199 gyógyultra jut 142 halott, az nekem 41,6%-ra jön ki, ami egy halálozási statisztikánál az én fogalmaim szerint igen csak magas.

Az új fertőzések száma meg igaz, ingadozó mértékben, de alapvetően lassan növekvő tendenciát mutat. Ha most feloldanák a korlátozásokat, akkor ez nem lassan növekvő tendencia lenne, hanem meredeken növekvő. Ami azt jelentené, hogy rövid időn belül cudarabb világ lenne itt, mint Olaszországban.

2020. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
Ha menne az élet, már az ország fele beteg lenne. Gondolkozz már!
2020. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%

"főleg az idősek és a nagyon betegek érintettek, attól még azért nem kellene kicsinálni az emberek mindennapjait"

Igaz, szerintem is küldjük a halálba az összes nagymamát és nagypapát, irtsunk ki egy generációt, csak hogy te este elmehess a kocsmába.

Idióta.

2020. ápr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#5


Nem ezt mondtam. De ameddig a fiatalok még 60-70 évet is élnek és dolgoznak és a gazdaságot viszik előre, addig az idősek ennek már csak töredékét. Egyébként nézted, hogy a betegek nagyrésze a betegségeik miatt amúgy is hamarosan meghalt volna?

2020. ápr. 16. 12:37
 7/31 anonim ***** válasza:
0%
Kerdezo, ajanlom figyelmedbe Puzsernak a videojat a temarol. Tanulsagos.
2020. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%

Én valamiért nem hiszem el, hogy ezek valós adatok. Ha azok lennének, akkor felesleges lenne mobilkórházakat építeni több városban és feleslegesen tennék szabaddá a kórházi ágyak nagyobb százalékát.


Azt sem hiszem, hogy a fejlettebb orvoslással rendelkező országokban sokkal magasabb a fertőzöttek száma és a halálozási arány mint itt Magyarországon, ahol az emberek negyedannyira nem képesek komolyan venni és betartani a korlátozásokat, mint más országokban.


Szóval nem, szerintem nem kellene még enyhíteni a korlátozásokat, mert eleve jóval több fertőzött lehet a bevallottnál, plusz most jön majd az, amikor tömegesen fertőződnek meg az emberek.

2020. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
93%

Nagy a félreértés. Ezen mindenki át fog menni, csak ha adott az eü-nek egy adott X covidos betegbefogadó kapacitása van, bármely okból, a korlátozással van szintén X koronás beteg, akit el kell látni, de a vakvilág miatt el kéne látnunk 5X-et, akkor nem jön ki egyenlőre a dolog.


A korlátozások azért vannak, hogy minimalizáljuk a fertőzést egy adott időintervallumra, és elhúzzuk az betegség átmenetelét a lakosságon. Ha most mindenki kora tavasszal, az amúgy is taknyos-tüsszögős, köhögős

időben lenne beteg, nem tudnánk ellátni mindenkit, mert lehet nem kell mindenkinek lélegeztetőgép, de sokan a vírust hányással, hasmenéssel, és így kiszáradással élik meg, vagy erős tüdőgyulladással, akkor igen is kell kórházi ágyat biztosítani nekik. Infúzió AB. therapia, ilyesmik. Esetleg még mondjuk immunbeteg, és vagy polimorb, jobb megfigyelés alatt tartani.


Jobb ha ez eltolódik nyáron, amikor az emberek egészségesebbek, és tart mondjuk őszig, amikorra már úgy elmutálódik ez a vacak, hogy beépül majd évek alatt akár a lakosság szervezetébe, mint valamilyen influenza (nem, ez nem hasonlítható influenzának, de ez egy hasonlat).

Azokkal a nővérekkel, akikkel én elkaptam, ahányan vagyunk, annyi tünetünk volt, mégis mind pozitívak lettünk. Mutálódik, és ez így van jól, húzzuk el egy picit, aztán mehet a banzáj.

2020. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%
Pont azért csak ennyire terjes a fertőzés, mert korlátozások vannak.
2020. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!