Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy akik annyi...

Miért van az, hogy akik annyi rosszat megéltek az életben sok esetben nagyon okosak is. Az intelligencia összefügg az életben szerzett tapsztalatokkal, vagy okosnak születni kell?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 19. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nincs igy.
2020. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akik valamit megéltek, tapasztaltabbak az adott dologban azoknál, akik nem éltek át hasonlót. Más különbség nincs.
2020. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy bölcsebbek lettek. Az intelligencia(főleg ha a logikaira gondolsz) mást jelent.


Én is sok rossz dolgon mentem keresztül kB minden álmom remalomma vált(még azok is amikről álmodni se mertem😆), de az IQ-m nem változott. Csak már jobban átlátok dolgokat, másképp cselekszek azokban a helyzetekben mint korábban.

2020. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt miből következtetted ki? Mert nincs automatikusan így.
2020. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Többnyire az élet nevelte őket, így másabb, talán nagyobb az életakaratuk, és sokuk autodidakta módon tanult meg dolgokat.
2020. ápr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy ki az okos?


Fizikus? Mérnök? Lakatos? Földműves?


Intelligencia egy dolog, az intelligens viselkedés egy másik dolog.


Attól még, hogy valakinek gyors a felfogó, rendszerező, logikai képessége, stb., attól még nem fog jobb döntéseket hozni.


A jobb döntéseknek vanak feltételei.


Hiába van kiemelkedő intelligenciája egy fizikusnak, ha nem néz utána, hogy milyen hibák fordulhatnak elő egy autóvásárlásnál, párválasztásnál, akkor hiába a magas IQ, nem fog jobb döntést hozni. Szenvedni fog. Végül tanulni a saját hibáiból.

2020. ápr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!