Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány napra előre szoktatok...

Hány napra előre szoktatok magatoknak ebédet készíteni? Naponta új fogás, vagy 2-3 napra elegendő adag?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 21. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mivel nagy étvágyú vagyok, így én magamra minden nap főzök...

Amikor még szüleimmel éltem akkor nagy problémákat szült ez, mert állandóan fejembe rágták, hogy holnap is az kell legyen ebéd, estére már csak az üres kondér maradt az asztalon.

2020. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen főznék 2 napra, de a férjem mindent befal, amit talál, nem szokott maradni akkor se, ha 6 adaggal készítek :D Így marad a napi főzőcske vagy a rendelés, elvitel, amikor nincs kedvem főzni. Néha főz ő is, de alapvetően szeretek főzni, kikapcsol, jólesik. Hétköznap munka után gyors, könnyű, fél órás recepteket készítek, hétvégén megadom a módját.
2020. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Metionin ***** válasza:
100%
2 napra, annál tovább nem szeretem ugyanazt a kaját enni.
2020. ápr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ételtől függ.

Pörköltből, rakott ételből, chilis babból, babgulyásból nem érdemes szerintem kis adaggal főzni. Ezeket másnap is esszük v. lefagyasztom a maradékot.

De tésztából, főzelékből egy napra valót készítek, másnap már nekem nem az igaziak.

2020. ápr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit akarok enni. Van, amit 1 napra is megcsinálok, van, amit 2 napra, 3 napig már nem szeretem ugyanazt enni, az nagyon ritka, ha 2 napnál tovább is jólesik ugyanaz. Egyedül élek, max a szüleimmel szoktunk csereberélni, mert ők meg nem szokták meg, hogy már nem 4 emberre főznek, hanem csak ketten vannak, mert tesóm és én is külön költöztünk már.
2020. ápr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még olvasva a válaszokat eszembe jutott, hogy én pörköltből, darált hús raguból kifejezetten nagyobb adagot készítek egyszerre, és kis adagokban lefagyasztom, így ha olyat akarok enni, amihez ilyen kell, a hús része már megvan, azt csak ki kell olvasztani, pörkölthöz csak köret kell, darált hús meg jó rakott ételekhez is, spagettihez is.
2020. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egymagamra 2-3 napra. 3. napon már unom, de nem vészes. Így is jobban járok, ha én főzök, mert válogatós vagyok.
2020. ápr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Én inkább azzal próbálkozok, hogy előre megcsinálom félkészre, utána pedig naponta frissen rakok össze valami fogást.

Például volt, hogy főztem egy paradicsomos, zöldséges szószt. Utána pár napig azt használtam fel: csináltam tésztát hozzá, másnap padlizsánszeletekre kentem és összesütöttem, harmadik nap megint tésztával volt de szintén összesütve. Addigra elfogyott, de lehetett volna még kombózni. :)

Nem szeretem ha több napig ugyanazt kell enni, de vannak alkotóelemek, amikből lehet mást készíteni. Anyukám például, ha pörköltet főzött, akkor 1-2 nap pörköltevés után továbbgondolta, és belerakta valami más ételbe.

Így gazdaságos is, időt is spórol, de mégis lehet minden nap más az ebéd.

2020. ápr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2-3 napra próbálok, de nem mindig jön össze. A párom elég nagy étkű. Nem is szeretek rá főzni... ha "kis adag", akkor azonnal eltűnik, ha nagy, akkor meg szenvedek a kavarással, az edények centizésével, több idő is, stb.
2020. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sunshinedoll ***** válasza:
Max 2 napra, de általában mindig aznapra csinálok kaját, ritkán marad másnapra. Heti 1-szer van, hogy nagyobb adagot főzök és akkor elég még a main kívül még 2 napra kb.
2020. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!