Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért a nyugdíj sok ember...

Miért a nyugdíj sok ember életcélja?

Figyelt kérdés

Mindig kapom a beszólást, hogy x évesen már dolgozni kéne, mert nem lesz nyugdíj.

Azonban egyik szavukat összeverik a másikkal...

1, azért hajtanak, hogy legyen nyugdíjuk később. Nem akarnak lassú tempóban 80 éves korig dolgozni, inkább sebtében letudni 65 éves korig, egészségüket feláldozva.

2, statisztikákra hivatkoznak, hogy sokan nem érik meg a nyugdíjat - de akkor meg mi értelme nyugdíjért dolgozni, ha nem érjük meg?



#nyugdíj #életcél #alfa hím mondta
2020. ápr. 24. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Aha, szval te is ugy latod, hogy mindenki szembe megy a forgalommal, csak te nem?... ertem. Lehet h illene munkaba allnod vegre.
2020. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Én szívesen dolgozom nyugdíjasan is, ha fogom bírni, de ha másképp alakul, és megélem a nyugdíjas kort, akkor is fizetni kell valamiből a megélhetésemet, és nem akarom a (még nem létező/leendő) gyerekeimet azzal terhelni, hogy majd eltartsanak.
2020. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Én 25 évesen nem is számítok nyugdíjra. Meg alapból tudok félretenni x összeget minden hónapban. Aki nem tud, azon idős korára az a kevés nyugdíja nem fog segíteni. Csak erre hajtani hülyeség
2020. ápr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Én is teszek félre, de nem fog rosszul jönni az alap nyugdíj sem.
2020. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Mert sokan még nem tudják, hogy mi vár rájuk nyugdíjasként. Minimális kivétellel szinte minden réteg úgy viselkedik velük, mintha púpok lennének a hátukon. Nem kell átesni a ló túloldalára, de annyi tiszteletet megérdemelnek, mint ami annak az embernek jár, aki megteremtette, hogy egy tovább formálható valami vesz körül minket, - nem a semmiben lebegünk. Nem több és nem kevesebb, de ennyi mindenféleképpen járna nekik.
2020. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ilyen válaszra vársz, de nekem volt egy osztálytársam, aki valami szerencse folytán végigjárta velünk a nyolcaikat, pedig folyton bukásra állt, és amikor az ofő megkérdezte, hogy miért nem jelentkezett sehova továbbtanulni, azt válaszolta, hogy ő rokkantnyugdíjas akar lenni.

Csak mondom, hogy ilyen is van.

2020. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dudok Andrásné ***** válasza:
Tudod azért, mert ha eléred a nyugdijas kort,nem mindegy,hogy 50 ezret vagy 150 ezret visz a postás.Amit meg most lehet tenni aki teheti vesz lakást.Az azért jo ha van.Az mindég pénz.Bankba,ide - oda biztositást kötni meg nem érdemes.Volt többfajta alig kamatozik 15 év alatt.
2020. ápr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!