Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kést lehet magadnál tartani...

Kést lehet magadnál tartani önvédelemre?

Figyelt kérdés

Helló.

Eléggé balhés a környék persze este de akkor is biztonságban érezném magam ha lenne nálam egy szimpla kés amit ha valaki ugatna akkor rá tudnám szegezni. Olvastam hogy 8 centi alatt lehet de ha monjduk rendőr megállít vagy boltban kipakoltatnak vmiért akkor mi van? Mert mondjuk az is lehet hogy vettem egy kenyérvágó kést ami 8 centi alatt van akkor mit tudnak kezdeni igaz? Tudom nem tul prakttikus ezsköz de mégis növelné az önbizalmamat és nem félnék annyira. Cigány bandákkal szemben simán menne mert ő náluk is van néha és ha én azt csinálom akkor csak megrezzenek kicsit...másnál van amúgy kés önvédelemre? bevált?



2020. ápr. 25. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
A saját késedet fogják belédállítani.
2020. ápr. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Egy kicsit hosszú, de érdemes végig olvasni:


[link]


Személyes véleményem az, hogy aki nem tudja helyesen önvédelemre használni, mert nincs arra kiképezve azt igen gyakran a saját késével szokták elintézni miután előveszi... Ha annyira rossz a környék akkor inkább vegyél gázspray-t, vagy indokolt esetben egy gáz/gumilövedékes fegyvert és szerezd be hozzá a szükséges hatósági engedélyt közterületen történő viseléshez. Azt tudnod kell, hogy bármilyen önvédelmi eszköz jogtalan használata (pl. nincs a közterületen viseléshez szükséges engedély, vagy illegálisnak számító eszköz esetén) nagyon súlyos büntetőjogi következményeket von maga után. Hiába volt "jogos" az önvédelem, te húznád a rövidebbet. Igazságtalannak tűnhet, de sajnos ez van.

2020. ápr. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem vagyok a téma szakértője..De mit csinálsz,akkor ha valóban használnod kell?Mondjuk rád támadnak: még van annyi időd,hogy elővedd de mutogatni már nem tudod. Megszurkálod a támadót?Persze ha halott akkor ártalmatlan.Viszont utána a börtönben minden nap veszélyben lennén.
2020. ápr. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem emlékszem pontosan, de a pengéje bizonyos cm-ig megengedett.

Azt hiszem 8 cm-nél nem lehet hosszabb. Vagy valami ilyesmi

2020. ápr. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Ismertem egy pasit. Elmentem vele randizni. A randin kirántott egy hatalmas nagykést a kesztyűtaróból, mellette pedig egy pisztoly volt.

Mondjuk ő eleve jól verekedett is, 15 évig boxolt. Azt mondta, hogy szereti magát biztonságban érezni, és balhés környékén nőtt fel, sőt munkája is mindig balhés környéken volt. Amúgy egy helyen melóztunk, szóval ezt megértettem.

Ha tudod használni, akkor legyen nálad. Ha biztonságérzetet ad, akkor hát hajrá. Amikor én kimentem külföldre évekkel ezelőtt egy olyan városba, ami tele volt arabbal, én is vittem magammal mindenhova.

2020. ápr. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

8 cm-nél nem lehet hosszabb a pengéje. Viszont még is kell tanulni használni, illetve alapvető önvédelmi fogásokat,alap támadásokat. Ezeknek nem az a célja, hogy memutasd ki a Jani, hanem hogy annyira harcképtelen legyen a másik, hogy menekülni tudj.

A konyhakéses sztori ott bukik, hogy azokat általában csomagolásban árulják, szóval a rendőrnél a "most vettem a boltban" az nem áll meg.

Nekem egy katonai boltban vett bicskám van, célnak megfelelő, illetve jártam önvédelmi órákra. Mondjuk a bökőt csak legvégső esetben venném elő.

2020. ápr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
nehogy kiszedik a kezedből és téged szurnak vele gyomorba és rengeteg gyakorlás után mondom simán ki lehet szedni valaki kezéből egy kést (nem bánottam senkit csak érdekelt a téma hogy mennyire lehetséges) és ha előrántasz egy kést akkor ők előrántanak 3 bököt és neked véged
2021. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Haver, inkább ajánlom hogy vegyél gáz revolvert,és miért?

Mert lehet pv(paprika spray)töltetet venni hozzá,és Nagyon jó önvédelemre.

De ha nem vagy karate mester,vagy szamuráj,akkor max paprika sprayt vegyél,meg futó cipőt.

Járják futni,de ha nem bírsz,akkor max vegyél magadhoz fém juncsakut.

Vagy járják baseball-olni és lehet nálad fém baseball ütő.

2021. febr. 23. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!