Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett státuszszimbólum a...

Miért lett státuszszimbólum a nyaralásból?

Figyelt kérdés

Egy nyaralásnak szerintem az lenne a célja, hogy az ember pihenjen. Akár külföldről, akár belföldről van szó. De én úgy látom, hogy manapság ez már egyfajta státuszszimbólummá vált, akár egy autó, vagy akár egy ékszer. Egyre többen, már hitelt is hajlandóak felvenni egy külföldi nyaralásra.

Miért vált státuszszimbólummá a pihenés?



2020. ápr. 26. 18:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
72%
Régen is státusz szimbólum volt. Gondolj bele a párt közeli vagy csak simán pénzesebb réteg már akkor Jugoszláviába járt mondjuk nyaralni amikor itthon sokan még a Balatonra se jutottak el.
2020. ápr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem nem lett az. Pláne, hogy relatíve olcsón ki lehet hozni egy nyaralást.
2020. ápr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Már több száz éve az!
2020. ápr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem lett az.
2020. ápr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Azért, mert drága, és egyre kevesebb embernek telik rá.
2020. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Mindig is az volt. Olyan dolog amit a szomszéd orra alá dörgölhetsz mint az új autót meg a házfelújítást. Amúgy pont mostanában vinnyognak a gazdagok hogy milyen gáz hogy már akárkit felengednek a repülőre meg a low budget utazók fillérekből eljutnak olyan helyekre ahová ők milliókért és így már nem lehet vele menőzni.
2020. ápr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

Azért mert a sok proli, cseléd, jobbágy felveszi a hitelt a thaiföldi, tenerifei, nyaralásra, aztán villog vele az "ismik" előtt, hogy neki erre is fussa. Csak azt felejti el odaírni, hogy "hitelből voltam, hogy villoghassak, aztán most 3 évig éhezek hogy kifizethessem a törlesztőt"

Én is ismerek ilyen embereket. Közben tudom, hogy ilyen egzotikus utakat, ezek az ismerősök (ismerve az anyagi helyzetüket) egyáltalán nem engedhetnének meg maguknak, mert mondjuk gyári melósok, pénztárosok, vagy épp munkanélküliek.

2020. ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

19.14


Hát akik villognak vele, azok nem a gazdagok. Sokkal inkább, a prolik. Az egész filléres tömegturizmust a prolik hozták létre. Teljes iparágak jöttek létre, a prolik igénytelenségét szem előtt tartva. Pl. ott vannak a fapados légitársaságok. Olcsó, igénytelen, fapados karámok. Hogy lássuk ennek eredményét, nézzük meg manapság milyen iszonyatos tömegek lettek az Eiffel toronynál, a Colosseumnál, Velencében, Vagy akár a James Bond sziklánál. A proli egy invazív faj, környezet szennyező és ártalmas a földi életre. Ellepnek és szétdúlnak mindent, ami értékes, mert csak divatból mennek kipipálni, hogy "jártam törökbeeeee- görögbeeee- tájfűdőőőőőn -Dubajbaaaaa" stb. de azt soha nem teszik hozzá, hogy mi szemetelést, széttaposást, beköpködést, felzabálást, széthugyozást, lexarást követtek el. Sejtelmük sincs róla, mit láttak, vagy mi mellett mentek el bambán.

2020. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

#8

Mondjuk ezeken a helyeken Dbait leszámítva oda sz.rhatsz az országház/királyi palota elé az se tűnne fel olyan ganés.

2020. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Aki hitelt vesz fel ezért, az elég hülye.

Én csak akkor mentem nyaralni, ha össze tudtam rá spórolni a pénzt. Próbál mérlegelni az ember, ha nem milliomos.

2020. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!