Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik ó divatú ózsdi régimódi...

Kornikus00 kérdése:

Melyik ó divatú ózsdi régimódi találtaki azt a szót hogy 'levelezés' az üzenet helyett? Miértelme ennek és mi a logikája? Már csak azér sem 'levelezés' mert nem levélbe küldjük, hanem elektronikusan: üzenet?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 26. 21:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert e-mail.

Elektronikus levél.

Az üzenet az az, amikor Messengeren beszélsz valakivel.

2020. ápr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
De itt úgyvan ki írva hogy 'üzenet' akkor hazudik a gyk? Minek kell szépíteni hogy levél? Sehol sincs ki írva gyk-on hogy 'levél küldése' mire jó ez! Ez valami divat?
2020. ápr. 26. 22:10
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Hhhh, hogy neked miért ez a legnagyobb probléma.


Az üzenet az, amikor valaki egyből, vagy kis késéssel megkapja az üzenetet, amit küldtél.

Ebből a szempontból az e-mail is üzenet, de annak azért lett e-mail a neve, mert amikor feltalálták értelemszerűen még a levelezés volt az alap.

2020. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Szinonímáról esetleg hallottál már?

Mindegyik ugyanazt jelenti, csak nem ismételgeti állandóan ugyanazt az egy szóalakot.

2020. ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Jó de akkor is ózsdinak hangzik, és nem illik már bele, 2020-at írunk, legyen már üzenet! Olyan nyálas a levél
2020. ápr. 26. 22:17
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Gyerünk, indíts petíciót hogy a levelet nevezzék át üzenetre.

Mindenki ki fog röhögni.

És másodjára már leírhattad volna helyesen: ósdi.

2020. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
'Írtam egy lánynak egy levetet de miért nem válaszol képcsere után ' - teszi fel a kérdést valaki. Az még elviselhető hogy szerencsétlen, mert nem válaszolnak neki kép csere után, de az hogy még úgy is írja hogy 'levél' ne haragudjatok de szánalmas. Csak én vagyok így vele ezzel az ózsdi szóval?
2020. ápr. 26. 22:25
 8/32 anonim ***** válasza:
A levél formaiasabb amúgy szerintem.
2020. ápr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nem. A levél az 1800-as években volt az! Most elektrinikus üzenet van és ez a helyt álló. Hisz egy közösségi oldalon sincs úgy írva higy: 'levél küldése' hanem üzenet küldése. Tehát legyen már üzenet, és hátha a csajok is vissza írnának.
2020. ápr. 26. 22:30
 10/32 anonim ***** válasza:

Jó, akkor hív üzenetnek.

Nekem végülis tökmindegy.

2020. ápr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!