Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy szükséges támogatni, a koronavírus miatt nehéz helyzetbe jutott embereket?

Figyelt kérdés

Az egy dolog hogy néhányakat elbocsájtottak. Leginkább turizmusban, vendéglátásban dolgozókat. De saját maguknak köszönhetik, hogy nincs megtakarításuk. Az nem magyarázat, hogy nem keresnek annyit hogy félre rakjanak. Sokan megkapják a fizetésüket, aztán 2 hétig ihaj-csuhaj, rongyrázás, meg hitel, hitel hátán. Sok ember nem képes előre gondolkodni, csak a mának él. Azt mikor gond van, akkor követelőznek hogy mentsék meg őket a közösből, meg könyöradományokból. Ez olyan, mint a devizahitelesek, meg mint rövidesen, a CSOK-osok lesznek. Vagy csak én látok ebben párhuzamot?

Tehát ki hogyan gondolja. Kell-e segíteni a koronavírus miatt, nehéz helyzetbe jutottakat?



2020. ápr. 27. 18:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/131 anonim ***** válasza:
14%
Nem. Júniusra helyre fog állni minden, addig kibírják.
2020. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/131 anonim ***** válasza:
84%
Hááát azért megnézném, hogy albérlet+rezsi mellett te milyen sokat tetszel félre pincér fizuból....
2020. ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/131 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak a vendéglátásban dolgozók kerültek nehéz helyzetbe. Nagyon sok gyári munkás is elvesztette a munkáját.

A havi bevételek pedig nem elegendőek arra, hogy említésre méltó tartalékot lehessen felhalmozni.

Ez az egyik.


A másik az, hogy a "segítség" a nagy közösből történne.

Egy átlag ember számára teljesen mindegy, hogy abból kit támogatnak.

A kötelezőt ugyan úgy levonják tőled is mint mindenki mástól.


Valószínűleg neked olyan munkád van aminek köszönhetően te gond nélkül túljutsz ezen a kialakult helyzeten de ezzel nincs mindenki így.

2020. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/131 A kérdező kommentje:

19.03


Háááát egy pincérnek se kötelező lakást bérelni, ha elviszi az egész fizuját. Ilyen esetben úgy szokták, hogy többen összeállnak lakótársakkal. Ebben az esetben, meg nem viszi el az egész fizut.

2020. ápr. 27. 19:13
 5/131 anonim ***** válasza:
90%
Félre tudtam rakni akkor is, mikor 120ezret kerestem és albérletben laktam, de azért vannak, akik gyereket nevelnek, betegek és kell pénz gyógyszerre, baleset érte őket stb. Sokan nem tehetnek róla, hogy szegények
2020. ápr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/131 anonim ***** válasza:
82%

Köszönöm a tájékoztatást. felsorolom milyen költségeim vannak.

- bérlet

- telefonszámla

- rezsi

- bérleti díj

- gyógyszereim

- élelmiszer

- takarítószerek

- macskaeledel a cicámnak

2020. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/131 A kérdező kommentje:

19.12


Na a gyári melósokról meg ne is beszéljünk. Azok aztán tényleg a társadalom legprimitívebbje. És ezt általánosítás nélkül mondom.

2020. ápr. 27. 19:16
 8/131 A kérdező kommentje:

19.16


A háziállat nem létszükséglet

A bérletet kifizeti a munkáltató

A telefont lehet ésszel is használni

Bérlet díj, meg nem tudom, hol, mit, mennyiért bérelsz.

2020. ápr. 27. 19:19
 9/131 anonim ***** válasza:
93%
És a társadalom legprimitívebbje haljon éhen nyugodtan? Ki is a primitív?
2020. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/131 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
96%

Szerintem te vagy primitív ezzel a gondolkodásmóddal.


Azok, akik 1-2 hét alatt elverik a fizut hülyeségekre, utána meg száraz kiflicsücsök reggel-délben-este, abban igazad van, hogy ők megérdemlik a sorsukat. Viszont a gyári melósokra egyoldalúan azt mondani, hogy mind primitív, elég felszínes kijelentés. Van azért köztük is intelligens ember, akinek mondjuk nem fekszik az irodai munka.

2020. ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!