Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Voltatok már vendégségben...

Voltatok már vendégségben olyan jómódú családnál, ahol ki volt porciózva az étel?

Figyelt kérdés
Egy ilyen vacsorán vettem részt, nem vagyok nagyétkű, de majdnem szégyelltem szedni, hogy nekik nem marad. Pedig van pénz bőven, megy a rongyrázás.

2020. ápr. 29. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik unokatesómék ilyenek. A testvére elment hozzá szívességből vigyázni a gyerekekre, és amíg ott volt, megevett egy szelet kenyeret, rajta 2 szelet parizerrel, és meg lett szólva, amiért nem csak egy szelet parizert rakott a kenyérre, hanem kettőt! Pedig bőven telik nekik parizerre (is), ráadásul a tesója szívességet tett neki azzal, hogy teljesen ingyen bébiszitterkedett, de mégis sajnálták tőle azt a plusz 1 szelet parizert.
2020. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Hollandiában ez mindenütt így van.... :-)))


Egyébként szerintem itthon nagyon el van túlozva a zabáltatás.... OK, legyen plusz 20% a normál adagon felül... De pl a múltkor vki egy tini szülinapra vonatkozó kérdésnél 10-12 főre 5-6 kiló (!!!) darálthúst mondott fasírthoz... :-DDD

2020. ápr. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig az aktuális létszám+ 1 főre főzök. Úgy tapasztaltam, hogy annak elégnek kell lennie, ha több fogás is van. 1 adag főétel kb 150-200 g hús és 200-300 g köret. Ha valaki eszik még levest és desszertet, akkor bőven jóllakik és még csak rosszul sincs.


Gyerekkoromban anyukám mindig hatalmas adag kajákat csinált, volt, hogy 3 napig azt ettük. Én ezt nagyon nem szeretem, utálom az egy vagy több napos, újramelegített étel ízét (nagyon kevés esetben nem érzem csak rajta azt a mikró-ízt). Szóval ha készítek ételt, arra törekszem, hogy az elfogyjon aznap, mert nem tudom lenyomni a torkomon. Ha vendégek jönnek, akkor is azt tartom szem előtt, hogy ne kelljen rakosgatni utánuk a kaját.

2020. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
2, mi a gond ezzel? Kettőnknek egy kiló húsból főzök, felszorozva reális. Igaz persze, hogy nem esszük meg egyszerre, tehát vendégséggel számolva nyilván elég kevesebb is, mert egyszer eszik mindenki, max a repeta. De mondjuk a 12 emberre 5 kiló hús reális lehet, attól függ, mennyit esznek.
2020. ápr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Inkább ez, mint a jó öreg tukmálós magyar szokás, amikor 3x elmondod, hogy nem kérsz többet, de kiszedik még és egyed is meg. Vannak akiknek nem mások tömése a szeretetnyelvük...
2020. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Már a tegnapelőtti kérdésnél is nekem esett vki, hogy éheztetem a családom... Mert túlzásnak találtam a mennyiségeket, amiket egyesek írnak..n:-))))))


Egynkiló hús két személyre?? Nem semmi! Akkor biztosan nem jártok étterembe.... Ilyen igénnyel min 3 adagot kell rendelni személyenként... :-DD

2020. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#5: ja-ja, a "jó magyar" tkmálás.... :-))
2020. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer voltam egy lagziban, ahol kevés volt a kaja. :O 6 fős asztalok voltak, és mindegyik asztal kapott egy étteremből hozatott négyszemélyes nagy tálat. Repetára nem volt lehetőség. Süteményekből mindenkinek 1-2 szelet jutott, és el is fogyott az összes.


Olyan kerti partin is voltam, ahol bentről hozták ki a házigazdák a kaját mindenkinek a saját kis tányérján, tehát nem vehettél magadnak. Az eredeti "felszolgáláson" kívül még egyszer kaptam a tányéromra egy kevés kaját. Mondjuk elég vékony család voltak (nem mintha én kövér lennék, de én ennél sokkal evésközpontúbb vagyok), szóval tudtam, hogy nekik ez nem az evésről szól, inkább gitároztak, kártyáztak meg ilyenek.


Egy német ismerősöm mondta, hogy Németországban nem illik mindent megenni, amit kapsz, mert azzal burkoltan azt mondod, hogy nem volt elég a kaja. Nálunk ez pont fordítva van szerintem, amit kiszedsz a tányérodra, azt illik megenni.

2020. ápr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
#6, Étterembe max falatozni jár az ember, nem jollakni. Arra vannak normalisabb és pénztárca árat helyek is.
2020. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Hát szokások és pofonok... :-)))))


A jóllakás alatt sokan a félhóttra zabálás állapotát értik itthon... :-DD

2020. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!