Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lenne érdemes túllépni...

Hogyan lenne érdemes túllépni azon, hogy én soha az életbe nem lehetek rendőr?

Figyelt kérdés

Ha régen megkérdezték a pici kérdezőt, hogy "mi akarsz lenni ha nagy leszel" soha nem válaszoltam, hogy rendőr, mert azt gondoltam ha elmondom kinevetnek, ezért mindig azt mondtam, hogy asztalos.


Már 22 éves vagyok, rendőr szakközépbe azért nem jelentkeztem mert szemüveges voltam akkor is (+4.5 dioptria) akkor a fizikai felmérő csak-csak , de ment volna mert kondizni jártam.

Középiskolába mindig bántottak , több alkalommal elvertek a származásom miatt ( magyar voltam egy gyűjtő suliba, de azért mentem oda mert érdekelt az a szakma plusz érettségizhettem is ) viszont ez betett nekem és mindig ettem, de nagyon sokat 3 hónap alatt 30 kilót híztam mert ha féltem, ettem, ha unatkoztam ettem, nem mertem menni csak suliba és haza itthon meg ettem.


Ezzel nem is lenne gond, mert van 40 kiló plusz rajtam az 20 hónap alatt lejönne ba lenne célom, mármint az eredeti, hogy rendőr legyek. Érettségi után el akartam ezt kezdeni, de láttam, hogy aki diszkalkuliás az nem lehet rendőr, mivel én nem is érettségiztem matekból mert az vagyok kicsit betett ez , olyan volt mint ha egy ló lerúgott volna a gép mellől amikor ezt megnéztem. Felkeltem és lefeküdtem a földre 10 órát ott szótlanul dekkoltam , nem tudtam mindezt felfogni, ennek már lassan 1 éve azóta nem a földön fekszek hanem nem csinálok semmit, néha elmegyek segédmunkásnak , de azt sem bírom mert durván kövér vagyok fizikai munka meg így nem való. Aztán megcsináltam teherautó jogsikat, de az sem mozgat meg, keveset vezettem és ez látszik is, tehát ez sem jött össze. Nem tudok azon túllépni, hogy nem lehetek rendőr, egyszerűen fáj. Na és nem azért lennék amiért sokan gondolják, hanem épp a papírmunka ami 75%-ban lekötne, majd persze a járőrözés, ami adna egy pluszt bele. Tehát nem az ok nélküli mások piszkálása motivál. Vagy nem is a fizetés, engem nem érdekel a pénz annyira én nem akarok "gazdag" lenni, meg ha akarnék se jönne össze, azt a foglalkozást már sokan akartam, mármint a "gazdag lenni" - munkakört :).


2020. ápr. 30. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Úgy, hogy meggyászolod az álmaidat. Van egy csodálatos hangú operaénekesnőnk, aki nem lehetett tornász, mert megsérült. Gondolj erre. Lehet, hogy Isten akarata és te másra vagy teremtve.


Én pl. azt gyászolom, hogy nem lehettem tanár.

2020. ápr. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van fegyveres biztonsági őri engedélyed akkor a rendőrség nél eltudsz még helyezkedni. Legalábbis a "porta" részlegen és nem mint rendőr hanem mint fegyveres őr. De kapsz majdnem ugyan olyan ruhát és végülis ott leszel. De ha érdeklődsz a rendőrségen ott is indítanak képzést időközönként esetleg utánajárhatsz.


Amúgy nekem is van ilyen cucom a diszkalkuliás hoz hasonló csak én angolból kaptam felmentést de ha akartam volna simán megcsinálom tehát ez ilyen nah.

Rendőr akarok lenni én is és nem hiszem, hogy ez olyan nagy gond lenne. Bizonyításként max leérettségizek utólag egy nyelvből és utána jelentkezek ha elfogadják.


21/F

2020. ápr. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem egészen ugyanaz, de a munkám folyamán rengeteg kapcsolatom van a BV állományába tartozó emberekkel. Ott mindig keresnek kollégát, a sulit is intézik, lakhatásod is lesz, és egy hivatásos állomány tagja lehetsz. Személyesen ismerek túlsúlyos, eü-problémás bv-seket, nem hiszem, hogy akadály volna akár a szemed. Nem muszáj fogvatartottakkal foglalkoznod sem, adminisztratív területre is mehetsz, de ismerek távollátó sofőröket is ott, nyilván szemüveggel vezethetnek.
2020. ápr. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
Czeizel Endre meg nem lehetett focista a májbetegsége miatt és lett helyette az ország genetikusa.
2020. ápr. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem akartam direkt írni a biztionsági őr dolgot mert le Balázskáztok és nincs kedvem most , hogy kiírom a bánatom azt olvasni, hogy trollkodok, meg, hogy kamu kérdésem.


Nem szeretnék biztonsági őr lenni, az nem olyan. Nem szeretek egy helybe lenni, voltam raktáros, az egy gyötrelem volt, mindig ugyan ott ugyan azt csinálni , semmi mozgalmas nem volt benne.


Attól nem tartok, hogy valami maradandót alkotnék mint az említett személyek. Már ránézésre sem lennék sikeres. Meg én belém be van ütve, hogy segítsek másokon, én megállok az út szélén álló autósnak még akkor is ha kétes arcú annyi, hogy bezárom a kocsim amíg ott segítek. Leütni úgy sem fog. Odavittem az emelőt, a szivargyújtós kompresszorom (mert a pótkerék mindig lapos) és ennyi, nem várok el semmit, akkor érzem magam jól ha csinálhatom. Eü-be szántak a szülők, én is magam, csak a szagokat nem bírom.

2020. ápr. 30. 11:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Polgárörség sem jöhet szóba?

Vagy ha szereted az állatokat akkor mehetsz állatvédőnek is. Nem hivatalos de feeling hasonló lehet. Mellette viszont keress egy olyan celt ami elérhető, mert az életet nem érdekli, hogy szenvedsz magadban, az elmegy melletted.

2020. ápr. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Természetvédelmi őrszolgálat?


[link]


FBŐ?


[link]


NAV?


Pénzszállító vagy kivonulós járőr biztonsági őr?

2020. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem jó semmi.
2021. jan. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!