Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek megérné a következ...

Szerintetek megérné a következő pár hónap során hazaköltözni Magyarországra?

Figyelt kérdés

Külföldön élek. Van munkám, akár a végtelenségig itt dolgozhatnék ha akarnék. A gond hogy olykor vannak magányos pillanataim amikor legszívesebben otthon, a szeretteimmel lennék. Ráadásul a munkámban is olyan mintha egy szellem lennék, sokszor átlátnak rajtam, mintha ottsem lennék. Már nem annyira szeretek ott dolgozni, bár szeretik a munkáma, az tény, és alapvetően nem egy rossz munkahely csak már meguntam. Dehát most ugye örülhet az ember ha van munkája.

Mit gondoltok? Megérné hazaköltözni ebben a járvány helyzetben és elvégezni egy drágább tanfolyamot? Mekkora esélye van hogy rosszul sülne el a dolog? Mármint az utolsó pillanatban mégsem indul a tanfolyam, de már otthon vagyok, vagy épp munkám nem lesz emiatt a vírus miatt és szép lassan felélem amit évek alatt félreraktam.

Mi a véleményetek?


Egyébként ősszel mennék, ha mennék.


F


2020. máj. 2. 09:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem. Szerezz új barátokat!
2020. máj. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A biztosból a bizonytalanba? Nem, nem éri meg. Átnéznek rajtad? Hidd el sokkal jobb, mint a figyelem középpontjában lenni. Maradnék.
2020. máj. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem tudok barátokat szerezni, nehezen ismerkedem. És nem akarok a figyelem középpontjában sem lenni, nem ez a célom. Csak hogy a családom közelében legyek, egy olyan környezetben ahol felnőttem, ami a természetes számomra. De nem is erről szól a kérdés, hanem inkább az egszisztenciáról, megélhetésről, munkáról, további tervekről az életben.
2020. máj. 2. 09:21
 4/24 anonim ***** válasza:
23%

"De nem is erről szól a kérdés, hanem inkább az egszisztenciáról, megélhetésről, munkáról, további tervekről az életben."


Hahaha. Mi van kérdező, kezded azt hinni, hogy Magyarország jobban teljesít? Bedőltél az ellenzéki propagandának és kimentél? Most meg rájöttél, hogy átba**tak. Most Magyarországon telt ház van, várj amíg megint munkaerőhiány lesz.

2020. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Kevesen szeretik azt amit csinálnak, szóval emiatt nem éri meg visszajönni.

Van a környezetemben aki hazajött, építkeztek, lecserélték az autót, és most negyed annyiért dolgoznak, a kinti fizetéshez képest.


Ha tudnám annyira az angolt hogy kint önállóan leszervezzek egy munkát, és sikerüljön a letelepedés, én biztosan nem foglalkoznék már magyarországgal, egyszerűen nincs jövője.

2020. máj. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Utolsó! És mennyi az a negyedannyi? Mert nekem elég lenne havi 180-200k is. Bőven kijönnék belőle és legalább a családommal lennék. Itt a bizonytalanság a legnagyobb probléma most.
2020. máj. 2. 09:58
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem jönnél ki havi 200-ból. Itthon az utóbbi 3 év alatt mindennek szó szerint a duplájára emelkedtek az árai. A vírus miatt a munkahelyek bezártak, a fél országnak nincs keresete. Olyan nyomor jön idehaza, hogy ihaj. Minden tanfolyamot lefújtak, hova akarsz járni? Az OKJ-s oktatás idéntől megszűnik. Van, aki eltart idehaza? Mert munkád nem lesz.
2020. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Van olyan aki most kezdi az OKJ-t májusban. S ősszel is vannak betervezve, bár igaz, ki tudja addigra mi lesz. Lehet törlik őket.
2020. máj. 2. 10:29
 9/24 anonim ***** válasza:
Akik itt válaszoltak neked, jót akarnak neked. Okos ember a munkanélküliségre meg a nyomorra nem jön haza onnan, ahol van még munka. De ha nyomoronccá akarod tenni magad, természetesen szabadságod van hozzá. Mindenki a maga szerencsétlenségének a kovácsa.
2020. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Semmiképpen!
2020. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!