Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy gondolják, hogy kötelezőv...

Hogy gondolják, hogy kötelezővé teszik a maszkot?

Figyelt kérdés
A városomban tömegközlekedésen és üzletekben kötelező a maszk. Oké. Nézzük csak. Reggel munkába menet felteszem a buszon a maszkot, eddig oké. Amint leszállok és beérek a munkahelyemre, leveszem, mert csak nem fogok abban végigülni egy napot, mivel egyedül vagyok a helyiségben. És akkor mit csinálok a maszkkal? Megfogom, összehajtom, beteszem a táskámba. Ez idő alatt, a kezemről, táskámról, ruhámról, ha van, rákerülnek a bacik. Majd ezt a maszkot tegyem vissza az ARCOMRA, a SZÁMHOZ. Ebbe nem gondoltak bele? Vagy mit csináljak addig a maszkkal, fogjam egész nap a kisujjammal, hogy semmihez ne érjen hozzá? Eddig nem betegedtem meg, majd most fogok. Eszem megáll, hogy milyen hülyeségekre kényszerítenek minket... Megmondták, hogy egészséges embereknek csak nagyobb bajt okoz a maszk. Ti ezt hogy oldjátok meg?

2020. máj. 2. 11:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
32%
Nem veszed fel aztán kész. Ha a buszsofőr nagyon hajtogatja, hogy kell a maszk akkor maximum előveszed, megmutatod és megmondod neki, hogy azonnal felveszed csak először leülsz. Aztán utána meg már mindegy, mert úgyse téged fog sasolni, hanem az utat.
2020. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
31%
Na Győrfi Pali lepontozott minket... :/
2020. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
30%
eddig se volt ertelme hordani, megis hordta a sok marha
2020. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
62%

"Nem veszed fel aztán kész. Ha a buszsofőr nagyon hajtogatja, hogy kell a maszk akkor maximum előveszed, megmutatod és megmondod neki, hogy azonnal felveszed csak először leülsz."


Ebben CSAK ANNYI a probléma, hogy maszk NÉLKÜL nem engedheti meg, hogy felszálljon a kérdezö!


Egyébként nagyon egyszerü, viszel magaddal egy cipzáros müanyag zacskót és abba teszed, amíg a munkahelyen vagy.

Másrészt meg a maszk nem TÉGED véd a fertözésektöl, HANEM A TÖBBIEKET TÖLED, hogy TE nem tudj megfertözni másokat!

2020. máj. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
25%
Akkor viszel KÉT maszkot egy napra. Egyébként én se látom sok értelmét a kormány újabb marhaságának. Ahogy az eddigi intézkedéseiknek sem.
2020. máj. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
72%

Felveszed a maszkot.

Elmész a munkahelyedre.

Kezet mosol(/fertőtlenítesz)!!!!!

Leveszed a maszkot, beteszed egy zacsiba.

Megint kezet fertőtlenítesz.


A maszk a betegtől védi a környezetet. Ha mindenkin van, akkor mindenki védi a többieket magától. Mert ugye nem tudjuk, hogy épp betegek vagyunk-e.

Vagy minden alkalommal új maszkot veszel fel, vagy ha nem vírus szűrőset hordasz, akkor úgyis mindegy, a saját mikroorganizmusaidat helyezed vissza a szád elé...

2020. máj. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

"Másrészt meg a maszk nem TÉGED véd a fertözésektöl, HANEM A TÖBBIEKET TÖLED, hogy TE nem tudj megfertözni másokat!"


De így mindenki magát fertőzi meg a saját maszkjával. Miért kötelező nekem megfertőzni magam?

2020. máj. 2. 12:09
 8/34 anonim ***** válasza:
62%
Nem laikusként írok. A hagyományos maszk valóban nem ad maximális védelmet. De nagy százalékban csökkenti a szadból orrodból kijutó és oda bejutó vírusok számát. Mivel ennek a vírusnak vannak tünetmentes hordozói nem tudhatod te vagy bárki más nem vagy e közöttük és nem fertőzöl e meg másokat. Ezért fontos a maszk hazsnálata. A megoldás a kérdésdre pedig igen egyszerű. Figsz egy nejlonzacskót és viszel magaddal egy plusz maszkot a hazaútra. Nem ugyan azt veszed fel. A másik megoldás, hogy veszel egy flakon ultrasoul nevű fertőtlenítőt meg egy műanyag eobozt. Abba beaztatod a maszkod 1 órára es valahova kiakasztod a munkahelyen. 7 óra alatt megszárad. Ha értelmetlen lenne a maszk viselése akkor orvosok sem vennék fel műtétek közben. Ugye te sem örülnél neki ha maszk nélküli orvosok műtenenek meg? Igen kényelmetlen, kellemetlen viselet. De most ez szükséges. Ne csak magadra gondolj ezzel másokat is védesz.
2020. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
62%

#6 "Másrészt meg a maszk nem TÉGED véd a fertözésektöl, HANEM A TÖBBIEKET TÖLED"


Tehát ha rajtam nincs maszk, de a mellettem lévőn van, akkor ő védtelen velem szemben, míg ha fordítva lenne, akkor védve lenne? Vagyis befelé a maszkon keresztül átjöhet a vírus belégzésnél, de kilégzésnél nem megy ki a maszkon keresztül?

2020. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
75%

nem bacikról van szó. A maszk védi a környezeted hogy ne fröccsögjön ki a váladék, amin utazik a vírus. Köhögés, tüsszentés és itt a gyakorin egyes hozzászólások váladékosak. Zárt térben, járművön hordjad, egyébként meg elteszed egy zacskóba, nem lesz semmi bajod, azért nem szívműtétet végzünk, csak utazunk.

"Eddig nem betegedtem meg, majd most fogok"

Nem fogsz, ne beszélj butaságokat.

2020. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!