Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne nekem való az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés

azért szeretnék orvos lenni, hogy másoknak segítsek. Csak ilyen segítő munkát tudok magamnak elképzelni. Szeretem a bioszt, a kémiát, jól is mennek szerencsére.


Amitől félek az az, hogy a személyiségemhez nem passzolna az orvosi.. úgy hallottam nagyon sok ott a lenéző, egoista ember, akik nem az emberek miatt mennek orvosnak és nagyon nem elfogadóak/nyitottak.. pláne a budapesti egyetemen ahova jelentkezni szeretnék.. ( őszintén szólva lehet hogy naív vagyok de remélem hogy ez csak egy pletyka)

Sosem voltam az aki másokat szeretne legyőzni, vagy erőszakkal előrejutni.

Szeretem a természetet, szeretek festeni, szóval egy részem inkább humán beállítottságú, álmodozó, szétszórt..félek, hogy nem tudnék beilleszkedni


2020. máj. 4. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Van gyomrod hozzá, hogy felvágd az embert, ellásd őket és fel tudod azt dolgozni majd, hogy a kezeid között halnak meg az emberek?

Nem elég csak szeretni a bioszt és a kémiát, ide gyomor és erős lélek is szükséges.


A szociális munkások is segítenek az embereknek.

2020. máj. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szegferd7 válasza:
100%
Ha az előttem lévő kérdéseire igen a válasz, akkor szerintem igen ne csak másokkal foglalkozz a negatív lehúzó emberekkel, meg egyáltalán ne
2020. máj. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Ostobaság puszta szóbeszéd alapján általánosítani, és néhány rossz példa miatt extrapolálni az egész orvostársadalomra!!!


Minden szakmában vannak egoista, lenéző, stb. stb. emberek! De olyan nincs, hogy bizonyos szakmákban _csak_ ilyen mindenki!!!


Ha amúgy nincsenek pszichés bajaid, akkor hajrá! :)

2020. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Amit 1-es írt, abban van némi realitás, bár kicsit eltúlozza.

Amitől te tartasz, az nem reális. Az tény, hogy az orvosok közül szinte mindnek van önbizalma rendesen, de ez nem jelenti azt, hogy lenéző, egoista emberek lennének.

Sokuk kifejezetten olyan mint te, a segítő szándék dominál bennük, felelősséget éreznek a körülötte levő emberek iránt, érdeklődnek a művészetek iránt vagy aktívan sportolnak.


Ha elfogadsz egy jó tanácsot: egyetem után menj olyan területre vagy olyan munkahelyre, ahol nemigen van hálapénz. Oda a hozzád hasonló emberek fognak menni, és köztük otthonosan fogod magad érezni.

2020. máj. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Megismerkedsz 2-3 emberrel, akivel összehaverkodsz és aztán egymást segítitek, ilyen kis csapatokban.Ezek a kis csapatok maguktól kialakulnak.Legalábbis én ezt tapasztaltam.Habár én nem vagyok orvos, csak egészségügyis.

Többféle orvos létezik, nem mindegyik ilyen nagyon véres-haldoklós osztàlyon van...

(Annyi, hogy nézz bele egy komolyabb anatómia könyvbe, és döntsd el, hogy hajlandó vagy-e azzal évekig tökölődni)

2020. máj. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: még kiegészíteném azzal, hogy létezik a Markusovszky-ösztöndíj a rezidenseknek - ezt eleve azok pályázzák meg, akik megfogadják, hogy nem fogadnak el paraszolvenciát...
2020. máj. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
200-400 embert vesznek fel egy-egy évfolyamra egyetemtől függően. Nem mindenki egyforma, millió féle ember van minden egyes évfolyamon. Vannak mindenhol normális, kedves emberek és büdös tahók. Vannak csendesek, visszafogottak és nagyképűek is. Mindenki találhat magának való társaságot, legrosszabb esetben akár az egyetemen kívül is egy hobbi kapcsán. Hülyeség lenne feladni a céljaidat ilyen pletykák miatt.
2020. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az időbeosztás lehet sarkalatos pont. Lenéző emberek mindenhol vannak és minden szakmának van egy olyan ága, amit én hiénapiacnak szoktam nevezni... Én is gondolkodtam anno az orvosin (végül mérnök lettem), nekem a legnagyobb ellenérvem az ügyeletezés, a hétvégi műszakok és az egész helyzet méltatlansága volt. Emelem kalapom az előtt, aki ezt tudja szenvedéllyel csinálni, de ez az ember nem én vagyok. Érdekel a téma, de nincs bennem orvosi hivatástudat és épp ezért nem mertem vállalni.
2020. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!