Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet olyan, hogy a munkakörbe...

Lehet olyan, hogy a munkakörben benne van az, hogy a vásárlókat magázni kell?

Figyelt kérdés

Szóval a napokban voltam a tesómmal egy Lildl áruházban. Sört akartunk venni, de ahogy a bátyám válogatott az egyik lelökte a másikat , és el is kezdett spriccolni rendesen. 2 literes sör volt , Tesóm befogta a kupakját amennyire lehetett, én meg elindultam szólni egy ott dolgozónak , hogy mi a szitu. A sor végén megláttam egy 40-es palit , aki ott dolgozik , aztán ahogy közeledtem megláttam egy másikat is, de ahogy a sor végére értem , láttam hogy egy fiatal, kb 20-25 éves srác nekem háttal ott pakolja a joghurtokat. Gondoltam is magamban , hogy hm ő jó lesz. Mondtam neki hogy : Elnézést! Leesett a sör és most szanaszét fröcsköl mindenfelé . Erre ő: Jó napot kívánok! Köszönöm, hogy tetszett szólni !

18 éves vagyok , akkor egy cicanadrág volt rajtam és egy melegítő felső . Koromnak megfelelőképpen öltözködöm. Persze , volt rajtunk maszk , csak eléggé meglepődtem és kocsit rosszul is esett hogy lemagázott ez a fiú. Lehet, hogy így nevelték , vagy a munkaköri leírásban lehet benne ?


2020. máj. 10. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Arufeltöltő vagyok én is azert beszelt ìgy mert nem köszöntel neki!

Alapvetò illem hogy köszönök es utana mondom mi a hézag-😊

2020. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Ahogyan az első írta. Nem köszöntél neki azért volt ilyen.


Dolgoztam én is kereskedelemnek de soha nem értettem ezt a túlzott köszönés elvárási kényszert dolgozók részéről.


Ha csak simán kérdezték valamit akkor én is ugyan úgy köszönés nélkül de normális válaszoltam.

2020. máj. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor sajnálom, ha bunkónak tűntem, nem szerettem volna annak tűnni ! Csak siettem , mert folyt szanaszét a sör, nem gondoltam át előtte mit mondok , csak mondtam ami számra jött :( Sajnos , nekem fel sem tűnt, hogy nem köszöntem , csak utóbb...
2020. máj. 10. 15:43
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja az lemaradt , hogy ő nagyobb léptekkel ment és előbb odaért tesómhoz és mondta neki, hogy : Nem gondoltam, hogy ekkora lesz . Tehát ő sem köszönt .

Azért bánt jobban a dolog, mert ez egy normálisnak tűnő helyes fiú , már amennyit láttam a maszk miatt :D

2020. máj. 10. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Én magázom a látogatókat itt a múzeumban, szerintem úgy illik. Kollégáim is mind magázzák őket. A vezetőségnek nem kellett ezért külön szólnia. Alap illemszabály.


Boltokban az esetek többségében engem is magáznak. Ha már nem vagy gyerek, akkor magáznak, ehhez hozzá kell szokni.

2020. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na, en meg harmincas, negyvenes eveimben azon vagyok kiakadva, hogy uzletekben vevokent, noken, idosebbkent magazodva kerdezek, es tegezodve valaszolnak. Akar ugyfelszolgalaton is. Ez nagyon nincs rendben.

Persze tizenevesen engem is megrazott a magazas, de megtanultam, hogy ez a hivatalos formula.

A magyar es sok mas nyelvben van kulon tegezo, magazo formula, es szerintem az a gaz, mikor elfelejtik ezt.

2020. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
A magázódás egy elég merev forma. Aki sértőnek érzi a tegeződést azzal úgy sem akarnék máskor beszélni.
2020. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő is. Könyvesboltban dolgozok, és az egyik ex-munkatársamnak például az volt az elve, hogy ő minden vásárlót magáz, mert szeretné, ha őt is magáznák.

Lehet, hogy az az illető is így gondolkodott.

2020. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!