Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Boltba a maszk viselés és a...

Boltba a maszk viselés és a 1.5 méter távolság kikre vonatkozik?

Figyelt kérdés

Voltam a tescoba. Aztán volt ott egy ember maszk nélkül , nézte gondolom, hogy a sok csicskagyász miért fedi el az arcát. Aztán a kasszánál mögém jött egy akin szintén nem volt maszk , nyakamnál lihegett , szerintem nem értette a kiírást és azt gondolta , hogy "a rák érti ezt".


De le az előítéletekkel! Mert én is vétettem, mentem tankolni 2 hete maszk nélkül, mentem fizetni és rámszóltak , hogy "hol a maszk?" , de rájuk senki sem szólt, holott a biztonsági őr a tescoba engem meg úgy mindenkit bámult.


Az ilyen emberekre én nem szólok rá, nem akarom, hogy előkerüljön a bökő, még meghagynám a vesém, nem szeretném, hogy vita során sérüljön. Meg nem vagyok önkéntesrendőr.



2020. máj. 16. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Attól, hogy egy-egy tahó csakazértsem tartja be még rájuk is vonatkozik.
2020. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
34%

Szia, én úgy értelmezem, hogy mindenkire aki csak boltba megy.

Tényleg milyen hülye aki nem veszi komolyan és nem vesz maszkot meg mondjuk kesztyűt!

2020. máj. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Mindenkire vonatkozik, de mindig vannak olyanok, akik nem tartják be az előírásokat.
2020. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kesztyű szerintem nem kell. Mondom ezt tisztaságmániásként, mivel megfogod a kosarat kesztyűbe, attól még a zsemlén ott lehet bármi baci-vírus vagy a sport szeleten amit mondjuk gépezés közben eszek meg majd nyúlok bele úgy a szemembe, hogy nem us tudon róla. Vagy a chips filmezés közben eszem a csajjal aztán a vége meg unga-bunga és ott a vírus-baci.


Egyedűl a szájvizem mosom meg szappanos vízzel a többi kockázat.


Ja és ezek a kesztyűk egyszerhasználatosak, nem fogom kidobni mert így is sokkal tartozok a környezetemnek, sajnos az autómnak kilopták a katalizátorát és nem vettem bele másikat csak egy toldat lett rá hegesztve.


Régebben írtam itt erről, mármint a bevásárlás kockázatáról , talán nyáron. Valami mizofóbos kérdéshez. Megkeresem.


De egy ártatlan pultnál könyöklés is hatalmas fertőzési kockázattal jár.

Megmosod a könyököd vagyis az alkarod ha hazamész? Arról nem beszél senki nagyon, vagy az arcmosás vagy a fül.

2020. máj. 16. 15:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vannak, akik nem tartják be az előírásokat.Ebbe beletartoznak a biztonsági őrök is .

Nálunk a Sparban de 10 órakor 3 fiatal is állt a sorban a pénztárnál. Nem szólt rájuk senki. Máshol meg már az ajtóban elküldik őket.

Ma pl a rendőrök ellenőriztek a parkban 3 embert, mert iszogattak. Egyik rendőrön sem volt maszk.

Lehet, nem jutott nekik? :)

Villamoson is mindig akad pár ember, aki nem takarja el az arcát. A vezető nem szólhat. Így csak akkor van bibi, ha véletlenül ellenőr száll fel arra a villamosra.

2020. máj. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy mikor bement még rajta volt, hogy az őr beengedje, aztán levette, mert vannak ilyen "csak azért sem csinálom" idióták. Kesztyűt mondjuk én sem viselek, csak maszkot, de mindig van nálam kézfertőtlenítő.
2020. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez vidék, itt azért arányaiban több bidam-bidam van.
2020. máj. 16. 16:20
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

Ennél nagyobb bajod ne legyen soha 😂

Amúgy meg jól tette, én se nagyon tartom be annyi hogy nálam van vagy az államon hordom hogy ne mondhassák azt hogy nincs,max a bejáratnál húzom fel 1 mp-re kb ennyire érdekel ez az egész hülyeség.

2020. máj. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 igazi ellenálló vagy. :D Partizánok is irigykednek reád.
2020. máj. 17. 13:10
 10/10 Sanyi 01 válasza:
Ha kovitos valaki és elfingja magát akkor ez fertőző vagy nem?
2021. márc. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!