Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi okból szívódhat fel egy...

Mi okból szívódhat fel egy “rajongó”/követő egyik pillanatról a másikra? (ha ez számít valamit, rajzos Instagram/Twitter profilokat működtetek)

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó topicba posztolok-e, viszont őszintén kíváncsi vagyok rá, hogy szerintetek mit ronthattam el.


Előre leszögezném, hogy elsősorban magam miatt rajzolok, saját kedvtelésből, általam kedvelt témákban, ergo eszem ágában sincs követni a trendeket. A célom a közösségi médiában egy kisebb követői réteg toborozása, akiket őszintén érdekel a munkásságom. Eleve olyan dologról van szó, amely már csak természetéből adódóan is egy szűkebb réteget hivatott megcélozni, nem is terveztem szélesebb közösség felé nyitni. (Konkrétan fanartokat készítek a kedvenc karakterem szerepeltetésével. Egyébiránt nem különösebben népszerű sem a karakter, sem maga a fandom.) A fő ok viszont, amiért megosztom a rajzaimat, szimplán csak némi visszajelzésre, visszacsatolásra való személyes igény és nem több. Meg aztán valljuk be, jól esik, ha esetlegesen mások is örömüket lelik abban, amiben jómagam is.


Lényeg, ami lényeg, a közösségi médiában tehát nincs sok követőm (továbbra sem cél), de azért szépen lassan gyűlnek, amit jó látni. A gond inkább a visszajelzések hiányában keresendő. Akadt viszont egy illető, aki kb. három hónappal ezelőtt bekövetett Instán, s a többi, javarészt “inaktív” követőmmel ellentétben rendszeresen reagált is az általam posztoltakra, ami érthető módon rendkívül jólesett.


Jómagam nem követtem őt be (a kérdéses profilomon csupán a minimális 5 követésem van meg, az is javarészt azért, hogy ne zaklasson az Instagram), elvégre, én csak azt követem be, aki valóban érdekel, pusztán jópofizásból/illendőségből sosem szoktam. S tudom, a follow4follow sajnos egy létező jelenség, én azonban sosem éltem vele, meg aztán az ilyen emberek, általában pár nap, max. pár hét után lemorzsolódnak. A kérdéses illető viszont három hónapig is kitartott mellettem, majd’ minden rajzomhoz kommentelt, sőt, idővel még Twitteren is bekövetett (oda a “pikánsabb”, cenzúrázatlan rajzaimat szoktam feltölteni).


Aztán egy napon, látszólag minden előjel nélkül fogta magát és alighogy megosztottam a legújabb képemet aznap (átlagban heti egyszer posztolok), kikövetett. Egyetlen előjelként felfogható tényező talán az volt, hogy az egyik rajzom alatt kialakult egy kisebb, bár nem túl mély diskurzusunk, én meg szokásomhoz híven elkezdtem karaktert elemezni, (magamhoz képest) nem túl bő lére eresztve, ám a szokásos kommenthossznál kissé terjengősebben, kb. egy kisebb bekezdésnyi terjedelemben. Mentegetőztem a hossz miatt, ám egykori követőm erre csupán annyit reagált, hogy semmi gond, úgyis szereti olvasni az elmefuttatásaimat/kisregényeimet (angolul kommunikáltunk, ha ez bármit is számít). Kb. egy-, másfél hétre rá az említett komment eltűnt, ám akkor még nem tulajdonítottam ennek nagy jelentőséget, gondolván, bizonyára véletlen került törlésre, esetleg valami instás bug lehet (a kommenteket elég érdekesen kezeli néha a rendszer, hol jön róla értesítés, hol nem, hol órákkal később válik csak láthatóvá, stb-stb.).


Leszögezném, hogy ha csak egy szimpla kikövetésről lenne szó, tized ekkora jelentőséget sem tulajdonítanék a dolognak, elvégre ez bárkivel megesik. Viszont így, hogy kvázi elesetem az egyetlen aktív “rajongómtól”, ez meglehetősen nagy érvágásnak számít. S hiába jött a helyére két másik követő, kommentelni egyik sem szokott, szóval sokra nem megyek velük.


Igaz, már hetekkel ez előtt történt a dolog, de a mai napig értetlenül állok a jelenség előtt, s bármilyen hülyén is hangzik, kvázi úgy éltem meg érzelmileg a dolgot, mintha párkapcsolatban egyik pillanatról a másikra szakítottak volna velem.


Mielőtt még bárki azzal jönne, hogy “kezdj el élni”, vagy más hasonló életbölcsességekkel: befelé forduló típus vagyok, nehezen barátkozom, az egyetlen barátom az ország másik felében él, őt pedig nem akarom ezzel sem túlterhelni, sem elriasztani. A környezetemben senkit nem érdekelnek a hobbijaim, így beszélni sem tudok ezekről senkivel, így marad az internet. Az hús-vér emberekkel folytatott kapcsolataim (mind párkapcsolatok, mind pedig barátságok) pedig nem egyszer értek úgy véget, hogy egyszer csak közölték velem, hogy sok vagyok nekik és faképnél hagytak. Így érthető módon jobban megvisel egy-egy ilyen eset.


Illetve, papírom, ugyan nincs róla, de esélyes, hogy Asperger-szindrómás vagyok, ezért is nehéz másokon kiigazodnom, illetve megtalálnom az arany középutat a fojtogató ragaszkodás és a mások iránti teljes érdektelenség között.



2020. máj. 17. 18:41
A kérdező szavazást indított:
Valójában sosem érdekelte őt a munkásságod, csupán érdekből, önpromózásból kommentelt, viszonzás reményében
Egykor valóban érdekelhették a rajzaid, idővel viszont rájuk unt/megváltozott az ízlése
Őszinte érdeklődő volt, ám a legutóbbi rajzodban talált valami számára visszatetsző/sértő dolgot
Egyéb:
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Belinkeled az oldalt kíváncsi lettem :D


Amúgy meg érdekelte, most valamiért nem, ráunt, vagy véletlen mellényomott, van ez így.

2020. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj, a negyedeig olvastam, nagyon dagalyos.

De azt hiszem, ertem, mirol irsz. Az Insta akkor is kegyetlen, vastagboru vilag, ha rovar makrokat kovetsz, sziklamaszo vagy, stb...

Eloszor lepadloztam, mikor a nizzai Carlton szallo kovetett, a hivatalos, influencer, stb... A helyzet az, hogy a nagy tobbseg kovetokre vadaszik. Rengeteg koveto nemcsak akkor unfollow ha nem jelolod vissza, de ha visszajelolted, akkor is.

Vannak automatikus lajk appek, es minden, ami kisbrandito.

En teljesen mast kovetek, mint amit megosztok, nem akarok koszonet lajkot se adni, se kapni.

Vannak kovetoim, nekem ez urugy arra, hogy minden nap lojem a kepeimet, miutan a Panoramio megszunt.

De semmi onzetlenre es jora ne szamits. Ritka.

2020. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem szívesen reklámoznám így nyíltan, elvégre nem egészen olyan témájú képeket készítek, amit jó szemmel néz az emberek többsége (homoszexualitás, alkalmanként mpreg, BDSM, esetleg ezek változó arányú kombinációja, stb.), Instára értelemszerűen az lightosabb és/vagy erősen cenzúrázott verziók kerülnek fel, a Twitterre pedig mehet minden szenny, ami csak belefér alapon.


Van másik account-om is, a normál rajzaim számára, klasszisokkal befogadhatóbb és változatosabb témákban (értsd sima fanartok, karaktertervek, stb.) azonban mostanában jószerivel az “abnormális” korszakomat élem, de ha már így adódott, élek a lehetőséggel. Ahogy a mondás is tartja: “Ha az élet citrommal kínál, csinálj belőle limonádét.” :’D


Mellesleg, az illető (feltételezem, lány) végül a Twitter fiókját is törölte, amit végképp nem tudok hová tenni. Nem hiszem, hogy letiltott volna, elvégre Instán sem tette, ebből viszont arra engedek következtetni, hogy csak miattam regisztrált az oldalra (amúgy ezt passzolom, Twitteren sosem néztem fel a profiljára, Instán is max. 1-2 alkalommal). Hangsúlyozom, a kommentszekción kívül sosem váltottunk egymással szót egyik platformon sem, s még ott is csak akkor, ha ő maga kezdeményezte, tehát esetleges “zaklatás” kizárva.


A magam részéről legesélyesebbnek azt látom, hogy valamelyik rajzommal sikerült kivernem nála a biztosítékot. Ami mondjuk meglehetősen furán veszi ki magát, tekintve, hogy az mpregnél például, ami az egyik, ha nem a legbizarrabb visszatérő témám, még ő “bátorított”, hogy sz@rjam le, ki mit gondol, mindenkinek úgysem lehet megfelelni... Mindenesetre ez csak egy tipp, hátha vannak itt nálam jobb emberismerők is. (Tudom, így látatlanban nehéz, de hátha...)

2020. máj. 17. 19:43
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es, semmi gond. :) Igen, ezzel én is tisztában vagyok, azonban mint egyenességre törekvő, és egyenes, nyílt kommunikációt preferáló egyén, sosem tudtam megérteni az efféle íratlan szabályokon és felszínes érdekeken alapuló mentalitást, s nem is kívánok részese lenni.


A feltörekvőktől/amatőröktől még elnézhető, hogy így “próbálkoznak”, a profiktól már kevésbé, arról nem is beszélve, hogy hosszú távon, ha szimplán csak az üzleti, marketinges szempontokat nézzük, még a brandépítést sem szolgálja a follow4follow, like4like, stb. szemléletmód. Szimpla parasztvakítás az egész, ami ideig-óráig működik, azonban egyetlen rajongói/követői bázist sem lehet hosszú távon erre a “technikára” alapozni, arról nem is beszélve, hogy személy szerint a gerinctelenség netovábbjának tartom.


S mielőtt még, nem mondom, hogy nekem nincsenek hibáim, azonban alapvetően az vagyok, aminek mondom/kommunikálom magam, igyekszem kerülni a felesleges jópofizást, pláne idegenekkel, még ha emiatt bunkónak/ridegnek is tartanak egyesek.

2020. máj. 17. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megeshet, sőt valószínű, hogy az ő fiókját törölték valami miatt. Ritkán van ok személyes indítékokat belegondolni 1-1 unfollowba (elnézést, nem olvastam végig a teljes sztorit).
2020. máj. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös: Úgy tudom, megvan még neki az Instája, bár a kikövetés óta nem néztem rá (igaz, mint említettem, azt megelőzően sem nagyon nézegettem). A Twitterjét meg szerintem saját maga törölte. Majdnem olyan, mintha írmagját is meg akarná szüntetni annak, hogy valaha is kapcsolatba került velem, ami fura, elvégre annyira azért nem durvák szerintem a rajzaim, hogy ez indokolt legyen, bár tény és való, hogy a szexualitás, mint (egyik) fő rajzos téma, voltaképp egy kétélű kard: ha nem átlagember számára fogyasztható “vanília szex”-et rajzolsz, akkor nem egyszerű “érvényesülni” vele anélkül, hogy ne kötnének bele (és itt most nem a technikai kivitelezésre gondolok elsősorban). Igaz, utóbbit nem is annyira a saját bőrömön tapasztaltam (lekopog), hanem Facebook-on a rajzos csoportokban, illetve mások munkái alatt különféle közösségi oldalakon. Igaz, ez már más téma, a szexuális témájú alkotások fogatatásáról regényeket lehetne írni.
2020. máj. 20. 13:16
 7/8 A kérdező kommentje:
*fogadtatás
2020. máj. 20. 13:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag meg is válaszoltad magadnak a másik lehetséges okot. Lehet, hogy időközben máshogy alakultak a dolgai, és a békesség stb. miatt inkább úgy dönt, hogy már inkább nem vállalja fel a saját korábbi like-jait. Emberek vagyunk, nem kell ebbe semmi személyest belegondolni.
2020. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!