Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha ugyanabban a boltban...

Ha ugyanabban a boltban többször besípolnál, vásárolnál továbbra is ott?

Figyelt kérdés

Egyik boltban van mikor besípol a kapu távozáskor..semmit nem lopok nyilván és nagyon zavaró.. Először lepakoltattak mindent velem (táskát,kulcsokat ki..stb) és át kellett sétálnom, de úgy is folyamatosan jelzett..

Nem volt probléma egy ideig. De aztán újból bejelzett és akkor meg azt mondták, hogy " vagy odaadom itt vagy bemehetünk az irodába". Erre elég ideges lettem, hogy így meggyanúsítanak, miközben az ő jelzőrendzserük a szar..sehol máshol nem fordult elő velem soha.. azóta nem is megyek oda, inkább sétálok többet :D.Ennek már 2 éve :D


2020. máj. 19. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én attól tenném függővé, hogy hogyan kezelik a dolgot.


A Media Markt-ban sípoltam be egy időben állandóan, aztán kiderült, hogy a kabátomban volt valami, amit a boltban (nyilván teljesen máshol vettem) ott felejtettek, a varrásában belül volt, nem is értem, hogyan került oda... Amiatt sípolt. Nagyon kedvesek, segítőkészek voltak, amíg kerestük a bajt, egy pillanatig nem éreztem, hogy bármivel gyanúsítanak - pedig természetesen biztosan megnézték azt is, hogy nem loptam-e tényleg -, végig illedelmesek voltak, nem éreztem kellemetlennek.


Ezzel szemben egyszer az egyik CBA-ban szintén besípoltam... na, ott akkora tahók voltak, hogy abba a konkrét boltba azóta sem mentem vissza soha. Egy pillanatig nem leplezték, hogy teljesen biztosak benne, hogy lopni akartam, és kimondták, hogy "még megbánom". Hiába mutattam a blokkot, mutattam a szatyrom, hogy azok vannak benne... Kipakoltatták a táskámat ott helyben, mindenki előtt (betéteket, mindent ki a pultra, hadd lássa minden vásárló), megmotoztak, levetették még a pulóveremet meg a cipőmet is. Szürreális volt, komolyan.

Már potyogtak a könnyeim a megaláztatástól, kértem, hogy legalább menjünk már valaki félreesőbb helyre, ne mindenki előtt csinálják... A végén a pénztáros mentett ki, akinél fizettem. Odajött, és mondta, hogy lehúz minden árut tételesen újra, és akkor derült ki, hogy valamelyiket nem húzogatta eleget, és rajta maradt a mágneses csík... Tehát egy olyan áru sípolt be, amit kifizettem.


Megértem, hogy te sem mész oda többet. Én azt is megértem amúgy, hogy nekik meg az a dolguk, hogy megbizonyosodjanak. Ők nem ismernek, nem kell elhinniük, hogy sose lopnék csak azért, mert én azt mondom. De a stílus és a hozzáállás nagyon nem mindegy.

2020. máj. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk hozzáteszem, hogy a Media Marktnál nehezebben gyanúsíthattak volna, mert ott befele is sípoltam. :D
2020. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg nagyon megalázó, megértem hogy nem mentél oda többet, én se mennék.

Amúgy engem szerencsére nem gyanúsítottak meg ilyennel még, habár nehéz is lenne, mert ha besípoltam, akkor már befele is :D

Egyszer a deichmannba mentünk amikor befele menet besípoltam, ott tök kedvesek voltak, a kabátomban volt valami, amit kivágtak.

Aztán egyszer a metroban sípolt be anyukám, igaz már előtte is sokszor besípolt akárhova mentünk, és ott a biztiőr tök normális volt, behívta anyukámat egy irodába(?), nem tudom, régen volt. Na de a lényeg hogy végignézte a biztiőr hogy mi sípolhatott be, és végül kiderült hogy a tamponos doboz volt xD

2020. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére azért a legtöbb helyen normálisan kezelik az ilyesmit. :) Csomó áru van, amit bár lehúznak, máshol az érzékenyebb kapuk mégis besípolnak rá. Nyilván ezért is kezelik pl. a Media Marktban jól, mert ott ilyen érzékeny kapu van, gondolom, sokszor találkoznak a jelenséggel.


A kabátokkal úgy tűnik, jobb vigyázni. :D Szerintem csomó ilyen biztonsági izét varrnak bele, hogy ne tudja az ember csak letépni, ami látható, és ellopni... Igen ám, de az eladók sem tudnak mindről, meg nem is olyan egyszerű sokszor kiszedni őket. Nekem varrást kellet bontani.

2020. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Clay Morrow ***** válasza:
Én láttam már olyant, hogy valakinek a cipőjében volt ilyen cucc, és ezért sípolt be folyton :))
2020. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1x a gatyámban volt valami a hátsó zsebnél, ami besípolt.
2020. máj. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne mindent átnézned, min maradt rajta ezek a biztonsági jelzések, és megmutatni, hogy ez volt a hibás.
2020. máj. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!