Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha már most...

Mit tegyek, ha már most meggyűlöltem azt a szakot, amit tanulok?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm már most, pedig még el sem kezdtem dolgozni benne.

2020. máj. 19. 18:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nem én választottam, hanem anyámék.
2020. máj. 19. 18:39
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű, találd ki, mi érdekel és oda jelentkezzél és azt tanuld. A szüleid meg foglalkozzanak a saját dolgukkal, felnőtt vagy majdnem felnőtt ember vagy, jogod van azt csinálni amit akarsz. A te életed. ÉLD
2020. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakról van szó?


Nekem van egy korábbi végzettségem, imádtam azt tanulni, nagy reményekkel vágtam neki a szakmának is és lesokkolt, hogy milyen a szakma. Nyilván valamennyit láttam belőle, de nem láttam bele, utolsó évben kezdtem el benne dolgozni és nem túlzok, undorodtam tőle. Pár hónap alatt egészen bizonyossá vált, hogy én erre soha a büdös életben nem fogok fanyalodni. Mindegy, ha már ott voltam, befejeztem a szakot, aztán találtam egy másik állást, ami ilyen gagyi, érettségivel is végezhető valami volt és azon keresztül jutottam el a mostani szakmámhoz. Lehúztam benne 1-2 évet, mikor úgy éreztem, hogy igen, én ezt akarom, szeretnék hozzá képesítést is, aztán ismét beadtam a jelentkezésem egyetemre, ééés ismét csalódtam. Nem volt egyáltalán olyan örömteli az a szak, főleg nem munka mellett, viszont sokat számított, ha van belőle diplomám, szóval igyekeztem a jobb tárgyakra figyelni és legyűrni az egészet, mint egy robot, hogy azt dolgozzam utána. Lassan végzek, már egészen megszoktam.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy sok esetben a szakma nagyon messze áll attól, amit tanulsz és ahogy tanulod. Lehet, hogy érdemes lenne valahogy jobban belelátni a szakmádba, mert lehet, hogy megéri letolni ezt a pár évet, hogy utána azzal foglalkozz a szakmán belül, amit esetleg kifejezetten élveznél.


Ha az sem tetszik, akkor meg hagyd ott és kezdj egy jobb befektetésbe,menj a saját fejed után. Második dobása mindenkinek van. :)

Az én anyámék sem bontottak pezsgőt, mikor bejelentettem, hogy diák leszek még 4 évig, de inkább ez, mint 40 évig azzal foglalkozni amire ha rágondolok, már feláll a szőr a hátamon.

2020. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az mindegy milyen szak. A lényeg, hogy rühellem.
2020. máj. 19. 19:45
 5/10 anonim válasza:
61%
Oké. Először is sztm nézz utána mi érdekel, keress mást. a szüleidet meg avasd be akkor, amikor már egy kicsit többet tudsz róla. Ha látják a lelkesedésedet, meg elmondod nekik, hogy mennyire utáltad az előzőt, akkor ha jó szüleid megértenek. Ha nem, akkor...Én biztos nem engedném, hogy a szüleim beleszóljanak az életembe. De ez a te dolgod. Hajrá, veled vagyunk!
2020. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Kopogj at egy masik szak ajtajan.
2020. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Szuleidnek nem kell megmondani, hogy valtottal. Majd a diplomaoszton megtudjak, hogy nem agysebesz lettel hanem erdomernok.
2020. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gimnazista vagyok, méghozzá 16 éves. Nem hiszem, hogy csak úgy átengednének egy másik szakra.



Egyébként tudom mi érdekel, csak az a baj, hogy az fizetős.

2020. máj. 19. 21:31
 9/10 anonim válasza:
75%
Diákmunka? Pénzes nagybácsi? Ösztöndíj? Szerintem próbáld meggyőzni a szüleidet. Vagy kérd egyéb rokon támogatását. Sok sikrt!
2020. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már ott vagyok ezen a szakon 2 éve.
2020. máj. 20. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!