Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Számodra mit jelent a szegény,...

Számodra mit jelent a szegény, a középosztálybeli és a gazdag?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, hogy számodra ezek a kategóriák mit jelentenek, hogy képzeled az életüket, nem csak az anyagiakra értve, hanem minden, ami csak eszedbe jut. Kíváncsi vagyok, hogy milyen különbségek lesznek a válaszok között, megköszönöm, ha a végén saját magadat is kategorizálod.
2020. máj. 23. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy panelban laktunk a szüleimmel és 20 éves autónk volt, de minden évben mentünk hosszabb utakra és a szüleim nekem egy lakásra spóroltak illetve az egyetemi tanulmányaimra. Turkálóból öltözködöm, mindenki azt hinné, hogy csóró vagyok. Egy ismerősömnek ellenben hatalmas háza van, luxusmárkás ruhái vannak, 5 évente eladja az autóját és szalonautót vesz, viszont sosem jár nyaralni és éjjel-nappal dolgozik. Ő viszont 16 éves koruktól kezdve dolgozni küldte a gyerekeit, érettségi után pedig elengedte a kezüket anyagilag és lelkileg is. A konzulensem, egy habilitiált docens, is hasonlóan gondolkodik mint én, gyereknek magántanár, balettintézet, zeneiskola, magának drága tanulmányutak, de 20 éves ruhái és autója van. Szerintem ezt már nem lehet behatárolni, mert lehet, hogy a két embernek ugyanannyi jövedelme van, viszont az egyiknek több a kiadása a gyerekek/hitel miatt, vagy éppen szellemi javakra költ.
2020. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz meghatározni, mert mind anyagilag, mind gondolkodásiag nagy lehet a szórás.


Csak saját példámat nézve, hiába keresek relatív jól, ha nulláról kellett indulnom, elszálltak a lakás árak, a fizetésem nem nőtt annyival, és alapból a fél életem a tanulás kötötte le. Míg más ismerőseim elkezdtek hamar dolgozni szakmában, szülői segítséggel tudtak lakást venni és alapvetően más szinten élnek.


Vagyott vannak a tanárok, orvosok, egyetemet végzett emberek, akik gondolkodásra sokkal inkább középosztály, viszont anyagilag gyakorlatilag a szegény kategóriába sorolhatók.


Míg egy átlag kétkezi munkás is lehet jól menő vállalkozó és hiába azt látod, hogy szakadt kocsival viszi a betonkeverőt koszos ruhában, otthon van egy szép háza, eljár nyaralni, befektet ingatlanokba, stb.


Vagy vannak a pénzes de nem túl kifinomult egyedek, akik hirtelen felcsövesednek és az addigi putrit felújítják kis tornyocskákkal meg oszlopos terasszal belülről meg márványból van kirakva a a mennyezet is és örülnek hogy "fényűző pompában" élnek 50 nm-en.

2020. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Szegény: Nem tud fenntartani egy átlagos életszínvonalat, anyagi gondokkal küzd, hónap végén sokszor már csak parizeres zsömlére futja. Egy nagyobb kiadás gondot jelentene neki, nincsennek korszerű háztartási gépei, nincs autója. Nincs jelentős megtakarítása, hónapról hónapra él.


Átlagos: Ha megkíván magának valamit, akkor el tudja érni, de általában csak spórolással (például egy új autó, vagy laptop). Hónap végén is változatosan tud étkezni, nem kell a legolcsóbb termékeket választania a boltban, megengedheti magának, hogy néha elmenjen moziba, színházba, nyáron a Balatonra is eljuthat, vagy talán Horvátországba is. Fent tud(na) tartani egy autót, félre tud rakni havonta minimum egy 20-ast. Lehet, hogy van egy pár százezer, vagy akár 1-2 millió megtakarítása, de ahhoz csak vészhelyzet esetén nyúlna.


Gazdag: Munka nélkül sem halna éhen, mert van legalább egy kiadó lakása, vagy más passzív jövedelemforrása, vagy annyi félretett pénze, hogy sosem kell már neki dolgozni. Most nem arra gondolok, hogy munka nélkül is ugyanolyan színvonalon tudna tovább élni, de a legalapabb szükségleteit (lakás, étkezés, víz-gáz-áram) akkor is fedezni tudná. Nem gond neki, hogy megvegye azt, amit megkíván. Na nem egy Ferrarit, hanem mondjuk venni egy drága ruhát, vagy elutazni bárhová egy-két hétre a világban, ezek sem jelentenének neki különösebb problémát. Minimum több 10 millió forint a vagyona.


Én az átlagos kategóriába tartozom. Van egy pár millió megtakarításom, átlagos keresetem.

2020. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szegény:megélhetési gondjai vannak. Rossz körülmények között él (pl nincs vezetékes víz, rossz állapotú ház stb.) Akár a közműveket sem tudja fizetni. Sokszor gondot jelent az élelmiszer vagy ruha-vásárlás is. Csak rossz minőségű ételre futja. Hónap végére nem marad semmi pénz. Hónapról hónapra él. Nincs autó, se mozi, se étterem. Semmilyen szórakozási lehetőségre nem futja. Nincs nyaralás. Gyerekeinek sem tudja biztosítani a megfelelő életszínvonalat, oktatásukra nincs pénz.


Átlagos: nincsenek közüzemi tartozásai, jobb minőségű ételekre is futja. Megengedheti magának a szórakozási lehetőségeket, a nyaralásokat, utazásokat, étterem, mozi stb. Van autó. Normális házban laknak ami nem borul össze, a panelre is érvényes ez ha jó állapotban tudják tartani a lakást. A gyerekek taníttatására is futja. Ki tudnak fizetni nekik egy nyelvvizsgát, jogsit, egyetemet. Megtakarítása csak akkor van ha jobban keres mint a többi átlagos vagy jobban bánik a pénzzel.


Gazdag: nagy vagyona van, villában él, luxustermékeket vásárol,luxusautói vannak. Semmilyen kiadásra nem kell spórolnia, évi több nyaralást is megengedhet magának, Stb.


Én speciel pont ilyen szegénységben nőttem fel amit leírtam a szegény jellemzése közben, jelenleg a szegény és átlagos közé helyezném magam.

2020. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az itt felsoroltak nagy része igaz, de sok közte a sztereotípia is. Miért az a gazdag, akinek luxus cuccai vannak? A FB alapító nem gazdag? Mert, ő sima pólóban és farmerban van mindig. Vagy Warren Buffett nem gazdag? Ugyanabban a családi házban él, nem exkluzív környéken, amit évtizedekkel azelőtt vettek a feleségével, mielőtt meggazdagodott? Csomó milliomos, milliárdos van, aki tojik a külsőségekre és nem akar gazdagnak tűnni, mert anélkül is azok. Rengeteg gazdag ember van, akin észre sem lehet venni, hogy gazdag. Mert, nem akarják, hogy mások ezt tudják róluk. Mellesleg pont azért van pénze az önerőből lett jómódúaknak, mert nem szórja szét hülyeségekre. Ellenben sok ember akarja a "gazdagok" életét élni és azt mutatni, hogy felveti a pénz, közben hitelből és adósságból tartja fenn a látszatot. Aztán rögtön elszegényedik, ha jön valami baj. Elég szétnézni a budai oldalon a 90-es években épült házak, villák nagy része full lelakott már, hiszen egyszer volt pénz, de ma már nem jut a karbantartásra sem.

Nem is merem leírni, hogy mennyit teszünk félre havonta. Ellenben otthon panellakásunk van és nem villánk. Pont azért, hogy idővel megengedhessünk magunknak jobb dolgokat is, de akkor is szerényen. Máshogy, hogyan gazdagodnánk meg, ha folyamatosan szétszórnánk a pénzt? Honnan lenne tőkénk befektetésre, ha a fogyasztásunkra költenénk azt? Később miből tartanánk fenn?

Bocsi, hogy eltértem a tárgytól, de kikívánkozott belőlem. Az átlagember annyira mást képzel a gazdagokról, hogy őrület. Mi magunknak akarjuk megteremteni a jómódot, és ez bizony lemondással és spórolással jár az elején. A szegényekről nem írtam, de szerintem azzal sajnos sokan tisztában vannak, mit jelent. Nekünk is volt pár évünk gyerekként, amikor voltak anyagi nehézségek. Most a jómódúak közé (felső középosztályhoz) sorolnám magunkat. Főként nem magunk miatt csináljuk, hanem a leendő gyerekeinknek szeretnénk jobb életet.

2020. máj. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gazdagok között is vannak az okos gazdagok, meg az idiòták!

Van akit csak a külsősègek èrdekelnek ès rengeteg pènzt elvernek az önző baromságaikra, mert attòl èrzik magukat valakinek.Ahhoz túl buta, hogy èrtelmes dolgokra is költsön, esetleg adakozzon is.Ha adakozik, akkor is csak a nárcisztikus szemèllyisège miatt teszi, vagy mert ez a menő.Persze csak egy kicsit szán rá.

Aztán van az a fajta, aki tele van, de olyan szinten súrmò lett a pènztől, hogy mèg saját magátòl is sajnál 1forintot.Igènytelen pòlòba jár,budget sart eszik,mert az az olcsò.Csak gyűjtögeti a pènz, de semmi nem elèg neki, mèg a halálos ágyán is a pènzt számolja.Kicsi az esèlye, hogy valaha is adakozzon, hogy önzetlen legyen.

Ès van a legritkább fajta, akinek a pènz nem èletcèl, hanem egy szuper dolog ahhoz, hogy nagy dolgokat valòsìson meg az èletèben. Mivel okos ès embersèges, ezèrt sokat adakozik, önzetlen ès örömmel tölti el, ha a Föld nevű bolygòn alkothat a jò ügy èrdekèben.Na ha minden ember ìgy gondolkodna, sokkal szebb jövőnk lenne!!!

2021. okt. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!