Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hazugságnak számít, ha nincs...

Hazugságnak számít, ha nincs közléskényszerem?

Figyelt kérdés

Abban egyetértünk, hogy valótlant állítani hazugság. Az is az, ha valamit letagad az ember, mikor rákérdeznek. De miért borulnak ki néha akkor is mások, ha nem kérdeznek tőlem, én meg magamtól nem mondom?


Nem egyszer kerültem már olyan helyzetbe, hogy majdnem a fejem lett véve, mert "miért nem mondtam" valamit. Akár azt, hogy munkahelyet váltottam (egy kollégának), akár azt, hogy nem lehet gyerekem (a rokonaimnak) vagy hogy elkezdek egy új képzést (a barátaimnak). És jóformán fel vannak háborodva, hogy miért nem mondtam nekik. Mert egyszerűen nem került szóba, én meg nem akartam hangoztatni. Ez hazugságnak számít?


2020. máj. 23. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hazugság : szándékosan valótlanságot állít.
2020. máj. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minek kevered bele a hazugságot? Nem hazudsz csak dolgokat hallgatsz el.


Azt, hogy ez jogos vagy nem jogos, az helyzetfüggő.


Vegyük például a munkahely váltást. Alapvetően illik elmondani a kollégáknak, főleg ha utána ők szívnak azzal, hogy elmész.


Nyilván egy gyári melónál beáll a következő a sorba, de az én munkámnál elég nagy szívás mikor valaki lelép. Volt egy gyerek, arcon tudtam volna törölni, mikor naponta kérdeztem halad-e a rá bízott feladatokkal, segítsek-e majd egyszer csak közli, hogy ő ma már csak elszámolni jött be. A projekt határidő meg ott volt a nyakunkon és szívhattunk mert 1-2 havi el nem végzett munkára maradt pár napunk.

2020. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Elmész szarni es nem mondod el? Oké ezt diszkréciónak hívom


Munkat valt a parom es nem akarja elmondani? Kizár az életéből én ezt elhidegülésbek hívnám


Megcsal a barátnőm és nem mondja el?mindegy hogy hazugsag vagy nem itt a kapcsolat végét jelenti

2020. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hazugság kategória, de szerintem rosszul tud esni az ilyen, mert arra enged következtetni, hogy semmibe nem veszed a másikat, minimális bizalmad nincs felé, hogy bizonyos információkat megossz magadról.
2020. máj. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de nem reális elvárás, hogy kérdezzenek róla.

Ha együtt dolgozunk, hogy jutna eszembe, hogy te más munkát keresel?


Ha azt kérdezem, hogy "miért nincs már gyereked, talán nem lehet?" az bunkóság.


Nem kerdezhetnek rá mindenre.

2020. máj. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Az elhallgatás is hazugság.
2020. máj. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!