Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon miért viselkedett így...

Vajon miért viselkedett így velem?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak amikor még kicsi voltam, most már felnőtt nő vagyok, de ez a kérdés most kezdett el igazán foglalkoztatni. Apámhoz kéthetente midnen hétvégén járnom kellett gyerekként, a nője viszont mindig nagyon gonoszan viselkedett velem, persze mindig csak akkor, ha apám nem volt ott. Én sose mertem szólni apámnak erről, féltem, hogy utána mégrosszabbat kapok a nőtől. A nő testileg soha nem bántott, lelkileg viszont annál jobban terrorizált. Állandóan sértegetett, például azzal, hogy milyen ronda vagyok, hogy nézek ki, milyen ruhákban járok, stb. Aludni se hagyott, volt olyan, hogy reggel 7-8 órakor bejött a szobába porszívózni, ahol aludtam, csak hogy felébresszen. Amibe csak tudott, belekötött. Kisgyerekként mindig segítemen kellett neki házimunkában, főzésben, amivel nem is lett volna különösebben baj, de ha 10 percre leültem megnézni egy mesét a tv-ben, már jött és bántott, hogy egy lusta disznó vagyok. Ez csak pár példa, amivel lelkileg tönkretett, rengeteg ilyen dolog volt még. Fogalmam sincs mit ártottam én neki kisgyerekként, amiért ezeket a dolgokat kaptam tőle. Neki meg fogalma sincs a mai napig arról, hogy milyen sérelmeket okozott bennem az ilyen dolgokkal. Ti mit gondoltok, egy felnőtt nő, aki megkapta amit akart (tönkretett egy családot, apám elhagyott minket érte) miért viselkedett így velem?
2020. máj. 23. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert csak az apádat akarta, téged nem. És erre csak utólag jött rá.
2020. máj. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Állítólag anyám beszélt vele erről, nem rosszból, teljesen békésen, higgadtan elmondta a nőnek, hogy ez az egész azzal jár, hogy apám néha át fog vinni hozzájuk, mert rólam nem fog apám lemondani, és hogy ezt azért gondolja át. Hozzátenném, anyámnak ez a nő a legjobb barátnője volt.
2020. máj. 23. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

gonosz.nem csoda, hogy ferjet lop.

Dednagyanyam is igy bant anyukammal. Mindkettot elhanyagoltak a szulei mert minden mas bajuk volt de nem igazan tudom hogy mitol lett a nagyanyja ilyen gonosz a sajat unokajaval.


Kar,hogy nem mondtad egyik szulodnek se,hogy nem szeretsz ott lenni emiatt. vagy kerlelted apadat hogy ne hagyjon ott mesz vele barhova. Hatha rászoltak volna.

Szornyu milyen kiszolgaltatott egy kisgyerek. Engem a tanarom alazott folyton en is tehetlen voltam. Utolag zavar nagyon.

2020. máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb írták: apádat akarta és nem téged (is), még ha csak időnként is. A zaklatásoddal azt akarta elérni, hogy ne akarj hozzájuk menni. Tudta ő nagyon jól, hogy mennyire rossz ez neked. Ráadásul anyukád jó barátnője volt... (Na, de akkor ebben jócskán benne volt apád is! Vagy azért mert hagyta magát elcsábítani, vagy azért mert hagyta magát más által elcsábíttatni.)

Felejtsd el a nőt. Tini koromban gyakran mondogattuk egymásnak: Engem egy majomsereg sem bosszant fel, nem hogy egy orangután...!

2020. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze, apám sem szent, sőt.

Elfelejteni nem tudom, egyszerűen nem tudok túl lenni rajta. Ráadásul mai napig találkozom vele alkalmanként, mert apámmal azóta is együtt vannak, plusz egy féltestvérem is van ott. Apám és testvérem miatt pedig át szoktam menni néha, hogy meglátogassam őket.

Természetesen már nem történik semmi olyan mint gyerekkoromban :) az azért vicces lenne..

De feldolgozni nem tudom azt, amit gyerekként tett velem.

2020. máj. 23. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!