Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha ráírtam egy srácra kamu...

Ha ráírtam egy srácra kamu profilról, annak milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Ráírtam egy srácra kamu profilról, hogy ne terjesszen olyat, hogy ő 13 évesen vesztette el a szüzességét meg ilyenek. Erre ő azzal fenyegetett, hogy feljelent a rendőrségen magánsérelem megsértése miatt. Törölni akartam a fiókot, de elfelejtettem a jelszavát, így nem tudom törölni. Ezért kaphatok valamit? Ha a rendőrség kinyomozza, hogy én voltam, akkor megmondják neki, hogy én voltam? Milyen következményei lehetnek ennek?

2020. máj. 24. 00:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Semmi bajod nem lehet belőle.. Létezik olyan, hogy "magánsérelem"? Maximum magát nevetteti ki. Esélytelen, hogy evvel a rendőrség foglalkozzon.
2020. máj. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem fenyegetted őt semmivel, és nem használtad fel valakinek a képeit engedély nélkül, amivel másnak adtad ki magad, akkor nem lehet belőle baj.
2020. máj. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem fenyegettem és nem használtam másnak a képét.
2020. máj. 24. 01:15
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen miatt miért írkálsz neki, nem mindegy az ő szüzessége neked? Gondolom nem abban hazudott, hogy veled vesztette el.
2020. máj. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Azért elbagatelizálni sem kéne a dolgot.

Bár ez még azért nem a bűncselekmény kategória, de a zaklatás fogalmát már majdnem kimeríti. Az pedig semmit nem befolyásol, hogy törölted-e a profilt. Szerinted a rendőrségnél ez bármit akadályozna?

2020. máj. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De az zaklatásnak minősül, ha kamu profilból ráírok valakire, hogy ne kamuzzon olyat, hogy 13 évesen vesztette el a szüzességét, és hogy szerintem gáz, hogy még a régebbi csajának kint vannak a képei, de már mással van?
2020. máj. 24. 01:55
 7/16 A kérdező kommentje:
Ennyit írtam neki. Nem fenyegettem, nem félemlítettem meg.
2020. máj. 24. 01:55
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is jelent fel. Azt meg szerintem te is sejted, hogy nincs olyan, hogy magánsérelem megsértése,hülyén is hangzik.
2020. máj. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jogalapja a feljelentésnek,nyugodj meg!
2020. máj. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Vihar a biliben, felejtsd el.
2020. máj. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!