Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem viselnek az emberek...

Miért nem viselnek az emberek legális önvédelmi eszközöket? TE, igen te, te miért nem?

Figyelt kérdés

Íme csak az elmúlt 1-2 HÉT eseményeiből:


- késelős fiatalok hordája

- babakocsis nő megtámadása és kirablása

- kutyauszítós rablás

- család autóját megállító cigók

- késes boltrablás

- ...


Miközben van pénz német prémium kocsira, Apple telefonra, Nike cipőre, óriás TV-re, 500.000 forintos számítógépre a GYEREKNEK, JÁTSZANI,...

Akkor miért nincs pénz, 2000 forint egy spray-re, vagy 40 egy gázpisztolyra?

NEM a jogi, hanem az emberi oldala érdekel a dolognak!


Miért jó megveretni, lekéseltetni, megerőszakoltatni magad?

Ennyire benned van a politikai agymosás, hogy "Fegyver csak a rendőrnek kell és szabad!"?



2020. máj. 25. 10:31
A kérdező szavazást indított:
Annyira béna vagyok, hogy nem tudnám elővenni.
Annyira béna vagyok, hogy elvennék tőlem.
Engem sosem érhet baj! Sem rablás, sen betegség, sem más!
NinjashaolinMMA bajnok IS vagyok!
Majd hívok rendőrt...miután megvertek.
Libsi vagyok, a rablónak is kell élnie valamiből.
Testőrömnél van, így nekem minek?
24 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%

Lassúság. A felbőszült, késelős cigánnyal szemben nehezen védekezel, miközben épp szállnál ki a beállt derekaddal a kocsiból pl.


Nagyanyám hord magával paprika sprayt, anyám a kulccsomóját szándékozza odadobni az aggresszornak... hát ööö, szerintem egyik sem a leghatékonyabb megoldás...

Sajnos túlszaporodtak a cigányok, ez az igazság!!!

2020. máj. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
69%
Egyrészt amióta Budapesten élek, még sosem kötöttek belém. De igazából ha lenne is nálam spray, ilyen helyzetben tuti lefagynék, mire kivadásznám a táskámból, már 3x megvertek volna, ha pedig mégis időben előveszem, valszeg saját magamat fújnám le, amennyire bénázós vagyok. Mellettem valszeg a lakás is leégne, hiába van itthon poroltónk.
2020. máj. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
58%

Nincs onbiraskodas!


Onvedelem is egy vekony jeg ... jobb elkerulni a konfliktusokat es nem nekiallni ninjat jatszani :)


Elj ugy es olyan kornyekeken, ahol nyugodt az elet. Nem kell hajnalban felreszegen osszetuzesbe kerulni egy masik bandaval.

2020. máj. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%

Én már 1-2 éve akarok venni gázpisztolyt,eleinte csak azért húztam a vásárlást,mert kerestem a tökéletest,rengeteget olvastam róluk.

Most meg már azért nem veszek,mert ami 1 vagy fél éve 20E volt,ugyan az most 30-35E

Egyébként pár éve meg szinte utánnad dobták,olyan olcsó volt.

Szóval most meg ezért nem veszek.

Majd ha újra gondolják az árazást,akkor visszatérek a kereséshez,és aztán a vételhez.

2020. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

3.-nak.


Pl. hol? A késelős csapat 50 méterre volt az Andrássy út-tól, ami egy baromi drága környék.


4.-nek.


Csak drágább lesz!

Az euro elszállt, a török fegyverek minősége, és vele az áruk emelkedik, ráadásul mivel szűk 2 év, és betiltják a gumis gázpisztolyt, így pl. az ALFA G sorozata KINCS lesz.

2020. máj. 25. 11:10
 6/33 anonim ***** válasza:
57%
Menőzni fontosabb , de sokaknak 10 ezer kiadas is extra sok . Paprikaspray hatásos de nem táskába téve , a legtöbb ember a tv sorozatokban azt latja a zsaruk gyorsak nincs sosem gond és mindenhol van segítő a bajban . Fenéket . Cigányt rég ki kellett volna a szoci rezsimben toloncolni , de a nyugatot a szabad ártó szellemiség tőkeérdek 2.vh óta folyamatosan rombolja hordákkal . Halálbüntetés és embertelen körülmény kell mindnek , megtorlás . Civil járőrözés képzett kemény arcokkal viperával boxerrel sprayvel . Állam semmit sem előz meg utólag perel .
2020. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
72%
3 totálsegghülye vagy .
2020. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező a gumis stukkerok semmit sem érnek , jók támadasra piticivilek ellen . Ami használna feltételes módban azok 18 mm gumis puskák ami nem zsebre tehető . Csőcselék alvilág él a hatalom linkeskedesével , a lakossag többsége gyatra jellegtelen szolga a maradék idealista , a csekély % tesz a változásért . Ezt a korszak full materializmus csak a technika a villongás menő tetűnek trógernek lenni csak fokozzák .
2020. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Sunshinedoll ***** válasza:
43%

Szerintem nem az én dolgom az igazságszolgáltatás és a lakosság (beleértve önmagam) teljes körű védelme.

Nőként úgy gondolom, amit tudok megteszek az elővigyázatosság érdekében sok olyat, ami a férfiaknak még csak meg sem fordul a fejükben (hova parkolok este, ill. ha gyalog megyek, melyik útvonalon megyek, a járda melyik oldalán, milyen forgalmú úton, mikor megyek inkább taxival, mekkora táska legyen nálam, fel legyen töltve a mobilom, legyen nálam paprika spray, milyen ruha/cipő van rajtam) ettől függetlenül is akadhat olyan helyzet, ahol nem tudom megvédeni magam vagy elkerülni a bajt. Másrészt ha 3 állat csávó nekem támadna, szerintem kvára mindegy, mi van nálam. Nem fogom minden mozdulatomat és döntésemet ilyen szinten mikromenedzselni attól rettegve, hogy mikor támadnak meg az utcán.

Minél több embernél van fegyver vagy fegyverként használható eszköz, annál nagyobb a visszaélések száma, és én nem így szeretném biztonságossá tenni az utcákat.

2020. máj. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%
Ha a táskámban tárolnám nem tudnám elővenni időben, ha pedig egy paprikasprével vagy gázpisztollyal a kezemben/övemen járkálnék folyamatosan mások lennének frászban tőlem és én is kínosan érezném magam. Ráadásul ahogy ismerem magam, ha a kezemben lenne akkor is annyira lefagynék egy támadás esetén, hogy valószínűleg nem tudnám rendesen megvédeni magam. Szerencsére eddig elkerültek az ilyen helyzetek, elég láthatatlan tudok lenni és nem járkálok későn meg rosszabb környékeken ha tehetem. Persze sose lehet tudni és biztosan elkerülni az ilyet, de ezek az eszközök nem védenének meg, úgyhogy marad az elővigyázatosság és a reménykedés.
2020. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!