Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » El akarok menni az országból...

El akarok menni az országból örökre! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Csak normális válaszokat kérek, ha lehetséges... nem szeretném hogy még ti is támadjatok, amiért határon túli vagyok...

Romániában élek (sajnos). Elegem van abból, hogy a románok folyton lekezelnek és megaláznak a származásom miatt, és a nyelvet sem tudom annyira jól. Akaratomon kívül egy idegen országban kell élnem kisebbségként.

Tudnátok tanácsokat adni, hogyan települjek ki Magyarországra véglegesen? Mik a teendők, mennyi pénz kéne hozzá, hol érdemes lakást bérelni? Tudom, M.o. sem jobb hely gazdaságilag, de egy olyan országban szeretnék élni, amit a hazámnak tekinthetek, Erdély sajnos már elveszett. :(



2020. máj. 28. 14:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Itt sem különbek :D
2020. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Ironikus, én Magyarországról menekültem el 20 évesen. :D

Hát figyelj, egy költözés mindig több dologból áll. Először azt érdemes számításba venned, hogy milyen az anyagi helyzeted. Rengeteg falu van, ahol nagyon olcsón meg lehet élni, csak ezeken a helyeken kevesebb lehetőség van egy jól fizető állásra.

2020. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Milyen végzettségeid és munkatapasztalatod van? Mennyire könnyen találnál szerinted munkát? 2-3 havi megélhetésre elég megtakarítás azért szerintem általában szükséges egy költözés előtt. Érdemes már előre is keresgélni munkákat és csak azután költözni, hogy már megvan a hely. Most a vírus miatt lehet nyitottabbak is sok helyen az online interjúkra.
2020. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Én sepsiszentgyörgyön élek, gyakorlatilag folyton magyarokkal vagyok körbevéve, imadok itt, bár én meg magyarországról jöttem ide... semmi pénzért vissza nem mennék... méghogy erdély elveszett... ne beszélj ***ságokat.
2020. máj. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%

En csak azt nem ertem azok eseteben akik hataron tul szulettek, hogy miert derogal nekik megtanulni az adott orszag nyelven? Ha benned nincs meg a minimalis tisztelet felejuk -ugye nem beszeled hivatalos nyelvet normalisan, tehat kulonleges banasmodot varsz el- akkor mi a fenen csodalkozol?

Szerintem meg ugy is verciki ez, hogyha valaki kulfoldre koltozik es meg evek elteltevel is csak a sajat nyelven tud beszelni, nemhogy a te esetedben.

2020. máj. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

gyűjts pénzt,hogy legyen hol laknod és mit enned amig nem találsz munkát,családfát mutasd be, hogy magyar állampolgárok voltak valaha a felmenőid,esetleg vegyél el egy magyar nőt feleségül akkor könnyebb dolgod lesz

[link]

2020. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kettős állampolgár vagyok, még van 1 évem hátra, amíg az egyetemet elvégzem, utána mindenképpen elhúznék... csak találjak állást és lakást... nehéz az élet :(
2020. máj. 28. 17:51
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha még van egy éved, Erasmussal kijöhetnél, addig is itt vagy és tudsz tájékozódni, kapcsolatokat építeni. Vagy jelentkezz egy itteni egyetem mesterképzésére, akkor lehet esélyed kolira, ami azért olcsóbb, mint egy albérlet.
2020. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Hát ha megvan az állampolgárság, akkor nem igazán értem a kérdésed...

Keresel ott egy kis zsebpénzt, kinézel itt egy várost/falvat ahol élni szeretnél és meg tudsz fizetni pl 3hónap albérletet + kaució úgy hogy legyen 3 hónap életre is pénzed, aztán jössz és elkezdesz gőzerővel munkát keresni...

Vagy akár lakhatsz munkás szállón is, en is azon kezdtem a budapesti életemet, de nem ajánlom senkinek, mert annál szarabb már csak a csőveslét...

2020. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Anyám és apám családja is határon túli. Édesapám Cseszlivákiában született és felvidéki, anyám családa testvéremen és rajtam kívül Kárpátalján él. Én és testvérem Budapesten születtünk.


De ha nem is személyesen engem támadnak Magyarországon, de sokszor vitám volt, hogy a kárpátaljaiak nem ukránok, az erdélyiek nem románok. Szóval csöbörből vödörbe kerülnél. Sajnos.


Szerintem keres egy befogadó várost a nyugati világban!

2020. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!