Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért maradok jobban ébren a...

Miért maradok jobban ébren a kólától, mint egy magasabb koffeintartalmú (kávé, tea, energiaital) italtól?

Figyelt kérdés
Bármit próbáltam, ez vált be főleg. Pedig ahhoz képest semmi koffeintartalma...
2020. máj. 28. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
De extrém sok cukor van benne... Ha jól emlékszem, 26 gramm egy pohárnyiban. Egyszer olvasd el a papírját és mérd ki pohárba... Elrettentő mennyiség...
2020. máj. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
Nem a sok cukor miatt ami benne van? Vagy esetleg a szénsav.
2020. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Viszont a cukortartalma magasabb mint a többinek talán az energiaitalt leszámítva de abból kisebb a kiszerelés. Energiaitalban sem a koffein adja az energiát hanem a cukor. Koffein javítja pl. az agyi vérellátást amitől éberebbnek érzed magad de úgy nem ad energiát. Talán emiatt?

Vagy mert kólában kb 1/4 annyi koffein van mint egyes energiaitalokban viszont abból jellemzően nem 250ml-t isznak az emberek hanem többet mondjuk 500ml ami már is kb egy gyengébb kávé és temérdek cukor.

2020. máj. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Mert tele van cukorral, és átmenetileg megdobja az energia szintedet is. többet tudsz belőle inni mint az emergia italból, sokkal több cukor.


a veszélye, ha már nem úgy reagál a szervezeted mint kéne, lassan de biztosan cukorbetegség is kialakulhat.

Ne szokj hozzá ezekhez. igyál reggel egy kávét vagy egy kólát, aludj rendesen.

2020. máj. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Irigyellek, én már semmi ilyennél nem érzem, hogy különösebben felpörgetne :/ Inkább csak az ízük, meg a placebo hatás miatt iszom őket.
2020. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Cukormenteset iszom.:)


Lehet, csak a mérget érzem benne :D

2020. máj. 28. 22:49
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Kávé tea jó,

Kola energiaital nem.


Ha ne így gondolod, majd a májad megfogja mondani a magáét neked. Jó pár év múlva. A doki szemébe meg majd ne hazudj. Senki nem fog hinni neked.

2020. máj. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hey hey. Igyál fekete teát annak sokáig tart a hatasa. Míg a kávé szerintem előbb hat meg talán erősebb, de kevesebb ideig tart a hatása. Energia ital szintén ilyen csak rosszabb az is gyorsan hat és nagyon erőteljesen,de nem tart sokáig.
2020. máj. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, én is megiszok 1,5 - 2 litert néha este. Most is fenn leszek 3-ig. :D
2020. máj. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!